To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Prie baro susitinka užkietėjęs...

Prie baro susitinka užkietėjęs medžiotojas ir gydytojas. Medžiotojas:
- Ar žinote, ką aš šiandien pašoviau?
Gydytojas:
- Taip, aš tik ką jį perrišau.

  • Planuojant nėštumą, folio rūgštį reikia gerti abiem! Kai moteris pastoja, ji folio rūgštį turėtų vartoti dar keletą mėnesių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Soliariumai asmenims iki 35 metų amžiaus didina odos vėžio riziką 98 proc., o melanomos riziką 22 proc., teigia Australijos mokslininkai. Australijoje daugiausiai pasaulyje nustatomas odos ...

Kokią pavardę pasirinkti po vedybų?

Ar pasirinkti vyro pavardę, ar pasilikti savo? Tai daugelį moterų jaudinantis klausimas artėjant vedyboms.

Šiandien 25 procentai JAV moterų po vedybų pasirenka ne savo vyro pavardę, praneša šeimos pavardžių ekspertė Kelly Utt-Grubb. Tam yra daugybė alternatyvų - nuo savo pavardės pasilikimo (teisiškai arba tik profesinėje srityje) iki abiejų partnerių pavardžių rašymo per brūkšnelį. Taip pat gali būti kuriama visiškai nauja šeimos pavardė. Bet kuriuo atveju dažnai apima stresas - ką gi pasirinkti?

Lucy Stone, gimusi 1818 metais, yra pirmoji žinoma moteris, pasirinkusi savo mergautinę pavardę po santuokos. Utt-Grubb yra atsidavusi šios moters sekėja. 1998 metais, besiruošdama tapti nuotaka, ji buvo labai susirūpinusi, kad teks atsisakyti mergautinės pavardės. „Tai tiesiog atrodė neteisinga", - sako ji. Pagimdžiusi pirmą vaiką, moteris nusprendė sujungti savo bei vyro pavardės ir perduoti šia jungtinę pavardę sūnui. Gimus antram vaikui, Utt-Grubb vyras visai nelauktai nusprendė, kad šeimos pavardė turi būti viena ir nusprendė padaryti tą patį!

Moters pavardė atspindi tai, kas ji yra: tiek siekdama karjeros, tiek gyvenime. Renkantis, kokią pavardę pasirinkti, reikia gerai apmąstyti, teigia Utt-Grubb.
Yra trys svarbiausios sritys, kurios gali lemti šį apsisprendimą: tapatybė, karjera ir vaikai. Kai kurios moterys pasirenka vyro pavardę, kad būtų paprasčiau. Tuo tarpu kitos išgyvena, kad turi atsisakyti savo pavardės, ir pasakoja savo dukroms apie patriarchalines tradicijas šeimoje. „Galiausiai šeimos pavardės sprendimas suformuos vaikų pasaulio suvokimą ir padės atspindėti šeimos vertybes", - sako Utt-Grubb.

Kitoms moterims karjera ir tapatybė yra lemiantys faktoriai. Tammy Huber-Wilkins dirba psichiatre ir iki santuokos jau buvo sukūrusi savo reputaciją, todėl nenorėjo prarasti mergautinės pavardės. Įdomu, kad kai mergaitei buvo dveji, jos tėvai išsiskyrė. Po dvejų metų dr.Huber-Wilkins mama ištekėjo dar kartą ir patėvis ją įsivaikino bei davė savo pavardę - Huber. Dėl patėvio parodytos meilės ir atsidavimo ji nenorėjo atsisakyti savo pavardės, su kuria buvo susitapatinusi. „Mano tapatybė yra reikšminga mano esmės dalis. Mano tėvas yra vienintelis sūnus ir turi tik dukras, tai reikštų, kad jo pavardė išnyktų. Dėl to jaučiausi nejaukiai. Tačiau taip pat norėjau pagerbti savo vyro pavardę. Taigi nusprendžiau rašyti savo pavardę per brūkšnelį", - savo pasirinkimą aiškina moteris.

Pavardės pasirinkimas tapo įvairių galimybių lauku - nuo pavardės rašymo per brūkšnelį iki kūrybingo abiejų pavardžių sujungimo. Atlikusi apklausą Utt-Grubb sužinojo, kad teigiamiausiai žmonės vertina pavardžių rašymą per brūkšnelį.

Kai kurios moterys pasirenka vyro pavardę teisiškai, tačiau naudoja savo mergautinę pavardę profesinėje srityje. Kai kurios poros sukuria visiškai naują šeimos pavardę, sujungdamos abi pavardes. Pavyzdžiui, Johnas Smithas ir Judy Longshore galėtų tapti Judy ir Johnu Longsmithais.

Milikeno universiteto tyrimas nustatė, kad į netradicines pavardes žiūrima teigiamai. Moterys su sudurtine pavarde yra laikomos draugiškomis, geros valios, versliomis, intelektualiai smalsiomis, tuo tarpu vyrai su sudurtine pavarde atrodo paslaugūs, geros valios, brandūs ir atsidavę santuokai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai