To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ligoninėje...

Ligoninėje:
- Daktare, kas man?
- Po skrodimo paaiškės...

  • Ar geriate pakankamai skysčių rodo bespalvis ir bekvapis šlapimas. Gerkite daugiau skysčių!

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Beveik 80 proc. 20-45 metų Lietuvos didmiesčių gyventojų yra patenkinti savo lytiniu gyvenimu. Jo kokybė tiesiogiai proporcinga gaunamoms pajamoms ir atvirkščiai proporcinga amžiui, rodo ...

K. Kolumbas buvo ispanas, teigia tyrėjai

Keliautojo Kristupo Kolumbo kilmė ilgus metus kėlė ginčus. Jį, pasitelkus melagingas sąsajas, savinosi Italija, Prancūzija, Portugalija ir netgi Škotija.

Tačiau keliautojo raštus ištyrę JAV mokslininkai teigia galiausiai išsiaiškinę jo kilmės paslaptį, rašo telegraph.co.uk.

Oficialiuose dokumentuose ir laiškuose K. Kolumbo vartota kalba įrodo, jog jis kilo iš Aragono karalystės, esančios šiaurės rytų Ispanijoje, o gimtoji kalba buvo katalonų.

Diskusijos dėl tikrosios Amerikos atradėjo tautybės kilo netrukus po jo mirties 1506 metais. Buvo manoma, jog K. Kolumbas - audėjo sūnus, gimęs Genujos uoste Italijoje, tačiau bėgant amžiams keliautojo kilmės šalimis pasiskelbė Graikija, Katalonija, Portugalija, Korsika, Prancūzija ir netgi Lenkija.

Pasak vienos teorijos, K. Kolumbas galėjo būti žydas, kiti tyrinėtojai jo šaknis aptiko Škotijoje.

Tačiau Džordžtauno universiteto Vašingtone lingvistikos profesorė paskelbė savo naujausias išvadas, gautas ištyrinėjus K. Kolumbo ranka rašytus dokumentus.

Estelle Irizarry studijavo jo kalbą ir gramatiką ir padarė išvadą, jog K. Kolumbas šnekėjo katalonų kalba ir buvo kilęs iš Aragono karalystės.

Anot tyrinėtojos, nors K. Kolumas rašė Kastilijos kalba, tai nebuvo jo gimtoji kalba, o apie jo aragonietišką kilmę galima spręsti iš gramatikos ir sakinių konstrukcijos.

Prieš trejus metus pradėtas mokslinis tyrimas, kurio metu keliautojo kilmę buvo bandoma nustatyti lyginant jo šeimos narių bei galimų palikuonių DNR kol kas nedavė jokių galutinių rezultatų. Mokslininkų komanda paėmė DNR pavyzdžius iš K. Kolumbo kapo Sevilijoje bei jo brolio ir sūnaus DNR pavyzdžius ir lygino jų genetiką su šimtų žmonių, gyvenančių visoje Europoje, bei, kaip manoma, besivadinančiais įvairiomis „Kolumbo" pavardės formomis.

Mokslininkai naudodami įprastą Y chromosomos testą tikėjosi nustatyti bendrą protėvį, tačiau ryšio rasti kol kas nepavyko.

Jų tyrimas gali būti beprasmis, mat egzistuoja įrodymų, leidžiančių manyti, kad pirmasis 1492 metais Atlanto vandenyną perplaukęs Kolumbas šia pavarde pasivadino vėliau, taip norėdamas nuslėpti savo tikrąją kilmę.

Viena teorija teigia, jog jis dirbo piratui Vincenzo Kolumbui ir pasivadino jo pavarde. Pats K. Kolumbas, paklaustas apie savo kilmę, dažniausiai vengdavo tiesaus atsakymo. „Vine de nada. Aš kilęs iš nieko", - sakydavo jis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai