To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktaras sako...

Daktaras sako:
- Jus jau ilgus metus kamuoja kažkokia nesuprantama bjauri liga.
- Tyliau, daktare, ji sėdi už durų.

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vidutinio spindžio arterijose spaudimas svyruoja apie 120-130 mm Hg (maksimalus, sistolinis spaudimas) ir 70-80 mm Hg (minimalus arba diastolinis spaudimas); skirtumas tarp sistolinio ir ...

Ruduo – meilės metas

Pavasariniai jausmai prabunda rudenį: pradėjus anksti temti, atsiranda daugiau laiko pabūti kartu, pasimėgauti romantiškais vakarais dviese. Tačiau ar tik tai lemia, kad daugiau vaikų gimsta vasarą?

Vokietijos statistikos departamento duomenys, renkami jau nuo 1990 metų, rodo, kad vaikai dažniausiai pradedami spalio-gruodžio mėnesiais, todėl kitais metais gimsta daug „vasarinukų". 1990-2007 metais liepos mėnesį gimė 8,5 proc., o rugpjūtį - 7 proc. daugiau vaikų nei vidutiniškai per metus.

Žiemos metu reproduktyvumas vėl mažėja, kol vasario mėnesį pasiekia žemiausią tašką. Šį mėnesį pradedama 7 proc. mažiau vaikų nei vidutiniškai per metus, todėl lapkričio mėnesį gimsta mažiausiai vaikų.

Vis dėlto kas lemia, kad daugiausia vaikų pradedama rudenį? Ar priežastis yra tik šaltesnės ir trumpesnės dienos? O gal tam įtakos turi su metų laikais susiję hormonų svyravimai ar tiesiog racionalus šeimos planavimas?

Nustatyta, kad didesnis gimstamumas vasarą yra modernus reiškinys, pastebimas nuo 80-ųjų pradžios. Iki tol gimimų skaičius visais metų mėnesiais buvo apylygis. Tyrinėtojai teigia, jog didesnį „vasarinukų" skaičių lemia sąmoningas šeimos planavimas.

„Moterys šiandien iš anksto planuoja nėštumą ir dažniausiai nori, kad vaikelis gimtų vasarą, nes šis metų laikas palankesnis ir nėščiajai, ir kūdikiui ", - sako gydytojas Christianas Albringas.

Iš tiesų, kontraceptinių tablečių atsiradimas 60-ais metais supaprastino šeimos planavimą. Tačiau ir iki tol vaikų gimimas buvo planuojamas. Antropologai nustatė, kad kaime gyvenančios moterys apie 1900 metus, priešingai nei dabar, vaikų dažniausiai susilaukdavo žiemą.

Taip buvo todėl, kad moterys vasarą ir rudenį, derliaus nuėmimo metu, net 14 valandų per parą dirbdavo žemės ūkio darbus. Todėl vaikams auginti tiesiog nebūtų buvę laiko. O žiemos mėnesiai, kai moterys daugiau dirbdavo namuose, buvo tinkamiausias metas kūdikių auginimui.

Tačiau tokiam gimimų skaičiaus pasiskirstymui įtakos turi ne tik protingi apskaičiavimai, bet ir biologija. Biologas Bernhartas Ruso teigia, jog spalio-kovo mėnesiais tikimybė, jog moteris pastos, o embrionas įsitvirtins gimdoje, yra didesnė nei kitu metų laiku. Be to, rudenį ir pavasarį pagerėja vyrų spermos kokybė.

Kodėl būtent šiuo metu padidėja vyrų ir moterų vaisingumas, dar nėra aišku. Spėjama, kad organizmas reaguoja į dienos ilgumo sumažėjimą, todėl atitinkamai pakinta hormonų pusiausvyra.

Mokslininkai pastebėjo, jog panašus mechanizmas, lemiantis didesnį gimstamumą palankesniu metų laiku, dažniausiai metų pradžioje, veikia ir gyvūnų organizme.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai