To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vyras ateina pas gydytoją ir skundžiasi...

Vyras ateina pas gydytoją ir skundžiasi:
- Štai gerklę suspaudė - skauda - baisu! Bet aš turiu metodą - išgeriu 100 g konjako ir viskas praeina.
Gydytojas klausia:
- Taigi, ką jums dar skauda?
- Ir širdį skauda. Taip suspaudžia - rodos, mirsiu. Bet aš tuoj pat gydausi. Išmetu 150 konjakėlio - ir praeina.

  • Maitinant kūdikį krūtimi, nuo 6 mėn. pradėkite primaitinti virtomis daržovėmis, košytėmis, o nuo 8 mėn. duokite virtos pertrintos mėsos. Mėsa padės išvengti mažakraujystės.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Užkandžiavimas pistacijų riešutais dukart per dieną pastebimai sumažina cholesterolio kiekį kraujyje ir tikimybę susirgti širdies ligomis.

Lietuvos moterims svarbiau darbas, negu galimybė išvengti gimdos kaklelio vėžio

Mūsų šalies moterims už galimybę išvengti pavojingos ligos - gimdos kaklelio vėžio - svarbiau yra jų darbas, išvaizda ir socialinis gyvenimas. Tai atskleidė tyrimas, kurį inicijavo tarptautinė farmacijos kompanija „GlaxoSmithKline" (GSK), o atliko pasaulinė „Opinion Matters" agentūra. Tyrimo metu apklausta daugiau nei tūkstantis 18-55 metų amžiaus moterų iš Lietuvos.

Dauguma apklausoje dalyvavusių moterų, t.y. 58 proc., teigė, kad geriau praleistų gimdos kaklelio ląstelių citologinio tepinėlio ( PAP) tyrimą, padedantį nustatyti gimdos kaklelio vėžį, negu darbo susitikimą. Tik 18-kai proc. mūsų šalies moterų ši sveikatos patikra yra svarbesnė už darbo reikalus.

Tyrimas parodė, kad Lietuvos moterys skiria mažai dėmesio gimdos kaklelio vėžio prevencijai dėl kitų sveikatos ir gyvenimo būdo prioritetų. 18-25 m. amžiaus respondentės teigė, kad jos labiau nuogąstauja dėl svorio padidėjimo (34 proc. apklaustųjų) ar spuogų (28 proc.), o gimdos kaklelio vėžys nerimą kelia mažiau nei penktadaliui, t.y. 19 proc., apklaustųjų. Jeigu moterys Lietuvoje turėtų papildomų lėšų savo reikmėms patenkinti, dauguma, t.y. 47 proc., skirtų jas savaitgalio išvykai, o ne vakcinai prieš gimdos kaklelio vėžį. Vakciną, padedančią apsaugoti nuo šios pavojingos ligos, pasirinktų tik 13 proc. tyrime dalyvavusių mūsų šalies moterų.

„Apklausos duomenys kelia nerimą, nes gimdos kaklelio vėžys yra klastinga liga, kiekvieną savaitę nusinešanti 5 Lietuvos moterų gyvybes. Nors Lietuvoje nuo 2004 m. veikia valstybės finansuojama patikros programa o nuo 2006 - jų Lietuvos merginos ir moterys turi galimybę savo lėšomis skiepytis prieš gimdos kaklelio vėžį, moterų pasyvumas yra viena iš priežasčių, lemiančių didelį sergamumą ir mirtingumą nuo šios ligos. Labai liūdna, kad Lietuva pagal mirtingumą nuo gimdos kaklelio vėžio - viena pirmaujančių šalių Europoje",- teigė kompanijos „GlaxoSmithKline Lietuva" Medicinos skyriaus direktorė Inga Pošiūnienė.

Lietuvos moterys turi pakankamai daug teorinių žinių apie gimdos kaklelio vėžio prevenciją. Paprašytos išskirti pagrindines priemones, padedančias apsisaugoti nuo šios pavojingos ligos, 37 proc. apklaustųjų nurodė PAP tyrimą, o 15 proc. - vakciną nuo gimdos kaklelio vėžio. Tačiau net pusė apklausoje dalyvavusių moterų - 53 proc. - teigė, kad neatlieka PAP tyrimo taip dažnai, kaip rekomenduoja gydytojas, nors beveik visos, t.y. 94 proc., supranta, kad šis tyrimas padeda nustatyti ankstyvąsias gimdos kaklelio vėžio užuomazgas.

Nors trečdalis, t.y. 33 proc., moterų teigia, kad niekas negalėtų joms sutrukdyti pasiskiepyti prieš gimdos kaklelio vėžį, jeigu jos būtų įsitikinusios, kad tai apsaugos nuo pavojingos ligos, tačiau reali situacija tokia, kad 96 proc. apklaustųjų minėta vakcina nėra pasiskiepijusios.

Apklausa vyko devyniolikoje pasaulio šalių Belgijoje, Brazilijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Indijoje, Indonezijoje, Italijoje, Libane, Lietuvoje, Malaizijoje, Meksikoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Singapūre, Pietų Korėjoje, Ispanijoje ir Švedijoje. Šio tyrimo, kuriame dalyvavo daugiau nei 18 000 moterų, tikslas buvo išsiaiškinti moterų supratimą apie asmeninę riziką susirgti gimdos kaklelio vėžiu ir galimybes apsisaugoti nuo šios ligos.

Nuo gimdos kaklelio vėžio pasaulyje kas dvi minutės miršta moteris. Lietuvoje ši pavojinga liga per savaitę vidutiniškai nusineša 5 moterų gyvybes. Tai antra dažniausia 15-45 metų amžiaus moterų onkologinė liga pasaulyje. Gimdos kaklelio vėžį sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV). ŽPV infekcija per gyvenimą užsikrečia iki 80 proc. moterų. Beveik 50 proc. šių infekcijų lemia vėžį sukeliančio tipo virusas. Skiepijimas nuo gimdos kaklelio vėžio ir gimdos kaklelio ląstelių citologinis (PAP) tyrimas šiuo metu yra efektyviausios priemonės, padedančios išvengti klastingos ligos - gimdos kaklelio vėžio.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai