To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gimdymo namuose seselė klausia savo kolegės...

Gimdymo namuose seselė klausia savo kolegės:
- Ar čia tie keturi broliai, kur vakar gimė, taip garsiai rėkia?
- Ne, čia jų tėvas.

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nerimo sutrikimai, kuriems būdinga nuolatinė, įkyri, neracionali konkretaus objekto ar situacijos baimė, vadinami fobijomis. Fobijų yra apie 500 rūšių ir jos skirstomos į specifines ir ...

Apklausa: pernai beveik pusė gyventojų asmeniškai "atsilygino" už sveikatos paslaugas

Pernai beveik pusei (48,8 proc.) šalies gyventojų teko asmeniškai "atsilyginti" už sveikatos priežiūros paslaugas, rodo Valstybinės ligonių kasos (VLK) apklausa.

Daugiau nei trečdaliui (35,4 proc.) tyrimo dalyvių per pastaruosius 12 mėnesių teko mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas keletą kartų ir kaskart - atitinkamai po 29,4 ir 6 proc., dar 13,4 proc. respondentų nurodė asmeniškai "atsilyginę" vieną kartą.

Kita pusė apklausos dalyvių (48,2 proc.) teigė, jog jiems ar jų šeimos nariams neteko asmeniškai "atsilyginti" už sveikatos paslaugas per pastaruosius 12 mėnesių, o likę 3 proc. nurodė šiomis paslaugomis nesinaudojantys.

Daugiau nei pusė (60 proc.) respondentų sakė, kad nuo asmeniško pinigų mokėjimo medicinos darbuotojams priklauso sveikatos paslaugų kokybė. Ketvirtadalis (26,6 proc.) apklaustųjų pasirinko atsakymą "nei priklauso, nei nepriklauso", o 7,6 proc. nurodė, jog tai nesusiję.

Dažniau už šias paslaugas "atsilygindavo" moterys nei vyrai.

Daugiausia asmeniško "atsilyginimo" atvejų buvo Tauragės apskrityje - čia 85,7 proc. respondentų teigė asmeniškai mokėję medicinos darbuotojams. Mažiausiai (29,8 proc.) tokių atvejų buvo Marijampolės apskrityje.

Tyrimo duomenimis, dažniausiai "atsilyginti" tenka už gydytojo-specialisto konsultaciją (25,8 proc.), operaciją (19,4 proc.) bei diagnostinius tyrimus (17,9 proc.).

Brangiausiai mokėta už operaciją bei gimdymą. Dažniausiai tai atsiėjo 201-500 litų, bet pasitaikė ir didesnių sumų: už gimdymą - iki 5000 litų, o už operaciją - ir daugiau.

Gydytojo konsultacija, diagnostiniai tyrimai ir kitos paslaugos, pavyzdžiui, paguldymas į ligoninę, narkozė atsieidavo pigiau: dažniausiai už tai mokėta po 51-200 litų. Pigiausiai (iki 50 litų) dažniau mokėta už masažą, vaikų ar šeimos gydytojo konsultaciją.

Nors beveik pusė apklaustųjų teigė asmeniškai "atsilyginantys" už medicinos paslaugas, šio užmokesčio įteisinimui dauguma (55 proc.) nepritartų, tam pritartų 23,3 proc. respondentų.

Pernai spalio 12 - lapkričio 16 dienomis apklausti 1067 pilnamečiai nuolatiniai Lietuvos gyventojai, tyrimo paklaida - 3 procentai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Neatsilyginau, mano manymu gauna atlyginima uz savo suteiktas paslaugas, tai kodelgi turetumem dar papildomai uoti. manau duoda zmones vyresnio amziaus kadangi jie prate kisti kysius ir isivaizduoja kad poamokeje juo pagydys geriau ir pan. nauja karta manau neduoda, bent jau as tai nesu niekada davus, o gydymo kokybe taip pat nesiskundziu. manau gyde taip kaip visus.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai