To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Žinai, mano šuo išgelbėjo man gyvybę..

Kalbasi du vyriškiai:
- Žinai, mano šuo išgelbėjo man gyvybę, - pasakoja vienas.
- Kaip?
- Kai sirgau, jis gulėjo prie mano lovos ir neleido nė vienam gydytojui prisiartinti prie manęs.

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 62,6 proc. moterų mano, kad priimtiniausias informacijos šaltinis, iš kurio jos norėtų sužinoti apie gimdos kaklelio vėžio profilaktiką, yra gydytojas.

Geriausi Lietuvos greitosios pagalbos medikai bus išrinkti olimpiniu principu

2008 m. rugsėjo 12 d. Dubingiuose (Molėtų raj.) įvyks jau antrosios Lietuvoje greitosios medicinos pagalbos (GMP) žaidynės. Jų metu bus išrinkta geriausia Lietuvos greitosios pagalbos medikų brigada. Kartu vyks konferencija ,,Greitosios medicinos pagalbos koncepcijos įgyvendinimo aktualijos", kurios metu bus demontruojama, kaip veikia Lietuvoje dar tik diegiamas Bendrojo pagalbos centro modelis.

Kaip ir pernai, šiemet žaidynėse dalyvaus 33 greitosios pagalbos medikų ekipažai iš visos Lietuvos. Kiekvienam iš jų teks atlikti po šešias užduotis - nuvykti pagal "iškvietimus" nustatyti, kas atsitiko, suteikti skubią pagalbą ir jei reikia parengti "nukentėjusiuosius" saugiam transportavimui į gydymo įstaigą. Situacijos bus sukurtos kuo artimesnės tikrovei - naudojant realistiškas dekoracijas, kompiuterizuotus manekenus. Dalyviai naudosis žaidynių organizatorių suteiktomis priemonėmis. Be to, speciali užduotis bus skirta kelių komandų bendradarbiavimo ir dispečerių darbo kvalifikacijos patikrinimui.

Taip pat žaidynėse laukiamos dalyvių komandos iš Norvegijos, Lenkijos, Rusijos (Kaliningrado srities), Latvijos, Turkijos ir viena Lietuvos karo medikų brigada.

Kartu vyks konferencija ,,Greitosios medicinos pagalbos koncepcijos įgyvendinimo aktualijos", kurioje dalyvaus Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovybė, Seimo sveikatos reikalų komiteto atstovai, Lietuvos apskričių ir savivaldybių gydytojai, Greitosios medicinos pagalbos stočių vadovai, Kauno medicinos universiteto Ekstremalios medicinos katedros mokslininkai, Skubiosios medicinos pagalbos draugijos nariai.

Konferencijos dalyviams bus demontruojama, kaip veikia šiuo metu Lietuvoje dar tik diegiamas Bendrojo pagalbos centro modelis, kuomet skubios pagalbos pajėgas valdo moderni įranga ir kvalifikuoti dispečeriai.

Žaidynes ir konferenciją organizuoja Krizių tyrimo centras, Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacija, Lietuvos skubiosios medicinos pagalbos draugija Kauno medicinos universiteto Ekstremaliosios medicinos katedra ir Ekstremalių sveikatai situacijų centras prie SAM, taip pat Sveikatos apsaugos ministerija.

Pernai geriausia greitosios pagalbos komanda tapo Šiaulių atstovai - gydytojas Nerijus Čaponka, slaugytoja Loreta Vasiljevienė ir vairuotojas Virginijus Vilčiauskas. Pernykščių žaidynių dalyviai vieningai tvirtina, kad demonstruoti savo sugebėjimus teisėjų akivaizdoje žymiai sunkiau nei kasdieniame darbe.

Pasak organizatorių, idėja surengti GMP žaidynes Lietuvoje kilo tuomet, kai nuo 2005 m. buvo pasinaudota galimybe ES lėšomis didžiajai daliai Lietuvos greitosios pagalbos medikų suteikti naujos kartos praktinius mokymus, padėjusius perimti geriausią pasaulinę patirtį.

SAM sekretorius Haroldas Baubinas:
„Lietuvos greitosios medicinos pagalbos (toliau - GMP) žaidynės padės tobulinti praktinius GMP personalo įgūdžius, pagerins GMP paslaugų kokybę ir efektyvumą, todėl kad aktyvūs šių žaidynių dalyviai ateityje galės dirbti dar geriau ir operatyviau.

GMP koncepcija buvo rengiama atsižvelgiant į Švedijos, Suomijos ir kt. šalių patirtį. Ją rengiant dalyvavo Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacijos, BPC atstovai. Koncepcijoje numatoma GMP reformą vykdyti pertvarkant ir modernizuojant GMP paslaugas teikiančių įstaigų įrangą, dispečerines, keliant darbuotojų kvalifikaciją. Baigiamajame pertvarkos etape GMP dispečerinės turėtų būti prijungiamos prie BPC, tai planuojama padaryti 2013 m."

Lietuvos skubiosios medicinos pagalbos draugijos pirmininkas dr. Dinas Vaitkaitis: „Visos visuomenės saugumas remiasi trijų tarnybų darbu - greitosios medicinos pagalbos, priešgaisrinės - gelbėjimo tarnybos ir policijos. Kiekvienam iš mūsų bet kada gali jų prireikti. Esame suinteresuoti, kad greitoji medicinos pagalba būtų kokybiška ir prieinama visiems. Šios žaidynės - puiki galimybė paskatinti GMP medikus tobulėti vardan mūsų visų".

Vienas iš renginio organizatorių, Kauno medicinos universiteto Ektremaliosios medicinos katedros darbuotojas Paulius Dobožinskas: „GMP žaidynės - reta ir labai svarbi galimybė atsakingą darbą pasirinkusiems medikams ne tik pasitikrinti savo sugebėjimus, bet ir pasidalyti neįkainojama praktine kasdienio darbo patirtimi. Žaidynių metu vyksianti konferencija - svarbus žingsnis Lietuvai pereinant prie naujos, efektyvios ir greitai veikiančios centralizuotos Bendrosios pagalbos sistemos".

Vienas iš renginio organizatorių, Krizių tyrimo centro darbuotojas Nedas Jasinskas: „Šiose žaidynėse galėsime išvysti kiekvieno miesto greitosios pagalbos medikų pasirengimą. Žaidynių užduotys maksimaliai atitiks realias situacijas. GMP tarnyba yra Lietuvos medicinos priekinis frontas, kuriame sunkiausiomis, neprognozuojamomis salygomis dirba atsidavę medikai. Tai bene vienintelė sritis, kuri neturi savo rezidentūros, mokymo bazės, tačiau „greitosios" medikams tenka didžiulė atsakomybė".

Informacija žurnalistams:

Vieta: Konferencijų centras „Dubingiai", Giraičių k. Dubingiai, Molėtų rajonas,
žemėlapį rasite čia: http://www.litorina-dubingiai.lt/lt/dubingiai/zemelapis.html

Laikas: Žaidynių atidarymas - 10.00 val, spaudos konferencija - 10.45 val.
Detali renginio programa - pridedama.

Spaudos konferencijos metu bus apdovanotas žurnalistas (-ė) už geriausią 2008 m. publikaciją tema ,,Skubioji pagalba - žmogaus pareiga, medikų darbas".

Visi Lietuvos žurnalistai kviečiami siųsti savo straipsnius apie greitosios medicinos pagalbos darbą ir apie ne medikų suteiktą pirmąją pagalbą adresu ivcentras@gmail.com. Geriausią publikaciją išrinks komisija, sudaryta iš VU Komunikacijos instituto, Lietuvos žurnalistų sąjungos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Krizių tyrimo centro atstovų.

Vienas žurnalistas gali pateikti ne daugiau kaip 2 darbus, publikuotus 2008 m. Paskutinė darbų pateikimo data - 2008 m. rugsėjo 11 d. 12 val.

Žiniasklaidos atstovai bus aprūpinti papildoma informacija apie GMP žaidynes, naują greitosios medicinos pagalbos sistemą Lietuvoje, taip pat nuotraukomis ir filmuota medžiaga.

Organizatoriai pasirūpins žurnalistų iš Vilniaus ir Kauno atvykimu į spaudos konferenciją. Planuojamas išvykimas iš Vilniaus 9.00 val., iš Kauno - 7.30 val.

Prašome pranešti apie savo dalyvavimą:

ivcentras@gmail.com
atsakingas asmuo: Daiva Stoškienė, tel. 861513871

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai