To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Į psichiatro kabinetą įšliaužia žmogus...

Į psichiatro kabinetą įšliaužia žmogus.
- Na gi, kas dabar būsi? Krokodilas, driežas ar didelis smauglis? - teiraujasi supratingas psichiatras.
- Ne, daktare, aš tik labai bijau aukščio!- atsako ant grindų gulintis žmogus.

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pypkės rūkymas sukelia tuos pačius sutrikimus ir pokyčius organizme, kaip ir cigarečių rūkymas.

Visa tiesa apie mamogramą

Krūties vėžys - vienas dažniausių moterų onkologinių susirgimų visame pasaulyje. Kasmet Lietuvoje diagnozuojama daugiau nei 1000 naujų krūties vėžio atvejų. Deja, šio onkologinio susirgimo prognozė yra gera tik tuomet, jei liga diagnozuojama ankstyvoje stadijoje. Tai padaryti padeda radiologinis tyrimo metodas - mamografija.

Kas yra mamografija?

Mamografija yra patikimas krūties ligų diagnostikos metodas, turintis daug privalumų. Šis tyrimo metodas yra visiškai nekenksmingas sveikatai, bei labai jautrus, todėl jo pagalba krūties vėžį moterims galima diagnozuoti pačioje ankstyviausioje jo stadijoje. Taigi galima drąsiai teigti, jog šio tyrimo pagalba, galima smarkiai sumažinti moterų mirštamumą nuo krūties vėžio.

Kaip atliekama krūtų mamografija?

Mamografija yra atliekama gydymo įstaigoje. Tyrimui atlikti yra naudojamas specialus rentgeninis krūtų ligų diagnostikai pritaikytas aparatas, vadinamas mamografu. Į mamografijos kabinetą atvykusi pacientė paprašoma nusirengti iki pusės ir atsistoti greta mamografo. Viena moters krūtis švelniai suspaudžiama tarp rentgeno plokščių. Įjungus aparatą, iš jo pasklinda rentgeno spinduliai, kurie užfiksuoja krūties audinį nuotraukoje. Taigi, mamografo pagalba gydytojas gauna dvi nuotraukas (mamogramas) - kuriose matomas krūties vaizdas iš viršaus ir iš šono. Įvertinęs pakitimus mamogramose, gydytojas mamologas patvirtina ar atmeta krūties ligos diagnozę.

Kada rekomenduojama atlikti krūtų mamografijos tyrimą?

Krūties mamografija gali būti atliekama pagal poreikį arba profilaktiškai. Krūties mamograma dažniausiai atliekama skubiai, jei moteris ir ją gydantis gydytojas ginekologas apčiuopia krūtyje įtartiną mazgą. Profilaktiškai mamogramos atliekamos moterims nuo 35 metų amžiaus. Pagal pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijas, moterims, sulaukusioms 40 metų amžiaus, šį tyrimą reikėtų atlikti kas metus. Išimtys taikomos moterims, kurios yra padidintos rizikos grupėje susirgti krūties vėžiu (jei jų pirmos eilės giminaitės sirgo ar serga krūties vėžiu). Tokioms moterims profilaktinė krūtų vėžio patikra gali būti pradėta anksčiau nei sulaukus 35 metų amžiaus.

Ar prieš einant darytis mamogramą, būtina tam kažkaip specialiai pasirengti?

Jokio specialaus pasirengimo prieš einant darytis mamogramą nereikia. Visgi, patariama mamogramą atlikti ne per mėnesines. Tomis dienomis krūtys būna skausmingos, todėl pacientė tyrimo metu gali jausti diskomfortą. Taip pat patariama tyrimo dieną nenaudoti dezodorantų, nes jų išskiriamos medžiagos gali suklaidinti tyrimo rezultatus. Kaip ir kiti rentgenologiniai tyrimo metodai, šis tyrimas taip pat nerekomenduojamas nėštumo metu.

Ar mamogramoje matomi dariniai visada yra piktybiniai?

Tikrai ne. Atvirkščiai, dažniausiai gydytojo mamogramoje pastebėti dariniai būna nepiktybiniai. Mamograma yra tyrimas, kuris parodo, jog krūtyje yra darinys. Visgi, vienintelis tyrimo metodas, galintis nurodyti darinio kilmę - to darinio bioptato mikroskopija. Tik patologui patvirtinus, jog darinys yra navikinės kilmės, pacientei gali būti diagnozuotas krūties vėžys.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai