To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas kalba su pacientu...

Gydytojas kalba su pacientu:
- Tamsta turi mesti rūkyti. Tada prailginsi gyvenimą 20 metų.
- Bet ar ne per vėlu, pone gydytojau?
- Pasitaisyti niekuomet ne vėlu.
- Na gerai, tai aš dar 10 metų palauksiu.

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vaikščiojimas daugiau nei 2 valandas per savaitę vyresnio amžiaus moterims mažina insulto riziką nuo 25 iki 30 proc., rašoma žurnale The Journal of the American Heart Association. Tyrime ...

Vaistinės privalo turėti pigiausių kompensuojamųjų vaistų

Nuo kovo pradžios įsigaliojo pacientams patogesnė nauja kompensuojamųjų vaistų įsigijimo tvarka, padėsianti jiems reikalingų vaistų įsigyti pigiau. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus įsakymu buvo patvirtinti vaistinėse būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašai, o ligonių kasų 2010 m. sutartyse su vaistinėmis taip pat numatytas reikalavimas, kad jos turėtų ir siūlytų pacientams tų sąrašų vaistus.

Iki šiol pigiausių kompensuojamųjų vaistų turėdavo ne kiekviena vaistinė, tad pacientui tekdavo jų ieškoti arba įsigyti brangesnį to paties poveikio kompensuojamąjį vaistą. Kartais į tą pačią vaistinę (jei vaistą į ją prižadėdavo pristatyti kitą dieną) tekdavo atvykti kelis kartus.

Į Vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų sąrašą dabar įtraukti 52 pavadinimų vaistai: kraujospūdį mažinantys, skausmą malšinantys, širdies veiklą gerinantys vaistiniai preparatai, antibiotikai infekcinėms ligoms gydyti, vaistai nuo cukrinio diabeto, astmos, pernelyg didelio akispūdžio ir kiti dažniausiai pacientams skiriami kompensuojamieji vaistai, kurių priemoka būtų mažiausia. Vaistinėse taip pat privalu turėti pigiausių ir dažniausiai vartojamų medicinos pagalbos priemonių - diagnostinių juostelių gliukozės kiekiui kraujyje nustatyti, sauskelnių suaugusiesiems. Keičiantis Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainynui bus koreguojami ir vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių sąrašai.

Pabrėžtina, kad į 2009 m. Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną buvo įtraukta pigesnių vaistų, dėl kurių sumažėjo ir kitų brangesnių to paties poveikio kompensuojamųjų vaistų bazinės kainos. Verta žinoti, kad vaistus, kurių veiklioji medžiaga ta pati, gamina įvairios farmacijos kompanijos. Tokie vaistai sudaro vieną vaistų grupę ir turi vieną bendrinį pavadinimą bei gamintojų suteiktus skirtingus firminius pavadinimus. Skiriasi ir vaistų firminiais pavadinimais kainos, nors jų veiklioji medžiaga nesiskiria, tad pacientas, patariamas gydytojo ir vaistininko, iš analogiškų vaistų visuomet gali pasirinkti tą, kurio priemoka bus mažesnė.

Pavyzdžiui, 2009 m. kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyne į vaistų bendriniu pavadinimu grupę Nebivololum 100 mg (nuo didelio kraujospūdžio) yra įrašyti 12 skirtingų pavadinimų vaistai, kurių veiklioji medžiaga ta pati - nebivololas, tačiau skiriasi vaisto gamintojas ir vaisto dozių kiekis pakuotėje. Visiems kompensuojamiesiems vaistams, kurių veiklioji medžiaga yra nebivololas, buvo nustatyta bendra bazinė kaina, todėl skiriasi į tą pačią vaistų grupę įrašytų skirtingų pavadinimų vaistų paciento priemokos dydis. Į Vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų sąrašą buvo įrašytas vaistas Nebispes 5 mg tabletės N 28. Apskaičiuota, kad už vieną minėto vaisto 5 mg stiprumo tabletę, kai taikomas 100 proc. kompensavimo lygmuo, pacientui tektų primokėti 0,044 lito, o kitų šios grupės vaistų 1 tabletės priemoka siekia nuo 0,048 Lt iki 0,77 lito.

Primename, kad kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių receptus gydytojas gali išrašyti apdraustam privalomuoju sveikatos draudimu pacientui, gydomam ambulatoriškai ar dienos stacionare. Teisę išrašyti šiuos kompensuojamųjų vaistų pase esančius receptus turi tik gydytojas, dirbantis sutartį su teritorine ligonių kasa pasirašiusioje sveikatos priežiūros įstaigoje.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai