To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Poliklinika. Eilė pas ginekologą...

Poliklinika. Eilė pas ginekologą. Prieina vyras ir užima eilę. Viena moteris raudonuodama kreipiasi į jį:
- Suprantate, ši eilė pas ginekologą...
- Taip, taip. Aš žinau.
- Bet... Tai juk moterų gydytojas.
- Na ir kas? Spirales jis įdeda?
- Na taip, jis...
- Reiškia jis ir nuima.

  • Planuojant nėštumą, folio rūgštį reikia gerti abiem! Kai moteris pastoja, ji folio rūgštį turėtų vartoti dar keletą mėnesių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pasyvus rūkymas - tai reiškinys, kuomet rūkančio žmogaus įkvėptus ir iškvėptus rūkalų dūmus įkvepia kitas žmogus.

Vaistų kainos - monitoriaus ekrane, jas galima pasitikrinti per internetą

Nuo gegužės šalies vaistinėse privalo būti pirkėjui skirti kompiuteriniai monitoriai. Prieš išduodant kompensuojamuosius vaistus ar medicinos pagalbos priemones juose turi būti pateikiama gerai įskaitoma informacija apie tos pačios grupės vaistų, medicinos pagalbos priemonių mažmenines kainas, kompensuojamąją jų dalį, priemoką, kad klientas galėtų tai palyginti ir pasirinkti jam priimtiną. Tokie monitoriai vaistinėse turėtų būti įrengti kiekvienoje vaistininko darbo vietoje.

Monitoriaus pirmoje eilutėje turi būti nurodomas pigiausias (už kurį primokėti pacientui reikėtų mažiausiai) kompensuojamasis vaistas ar pigiausia medicinos pagalbos priemonė, brangesnieji išvardijami žemiau - paciento priemokos dydžio didėjimo tvarka. Žinotina, kad vaistus, kurių veiklioji medžiaga ta pati, gamina įvairios farmacijos kompanijos. Vieną bendrinį pavadinimą turintiems ir vieną vaistų grupę sudarantiems vaistams gamintojai dažnai suteikia skirtingus firminius pavadinimus. Skiriasi ir vaistų firminiais pavadinimais kainos, nors jų veiklioji medžiaga yra ta pati, tad pacientas, patariamas gydytojo ir vaistininko, iš analogiškų vaistų visuomet gali pasirinkti tą, kurio priemoka bus mažesnė.

Vaistinėje monitoriaus ekrane taip pat yra pateikiama informacija ir apie nekompensuojamųjų vaistų didžiausias mažmenines kainas, todėl pacientas vaistinėje ar interneto svetainėje www.Sos03.lt/Vaistu_kainos adresu, gali net būdamas namuose pasižiūrėti, kiek kainuos jam reikalingi kompensuojamieji ir nekompensuojami vaistai.  Tiesa, šie vaistai gali kainuoti ir mažiau, - jei vaistinės taiko nuolaidas ar akcijas.

Kaip jau skelbta, nuo birželio 1-osios gydytojai, skirdami ligoniui vaistus, receptuose privalės nurodyti ne konkretaus gamintojo prekinį, o tik bendrinį preparato pavadinimą. Tuo siekiama paskatinti vaistų gamintojų konkurenciją, mažinti galimą medikų finansinį suinteresuotumą bei suteikti pacientams platesnį vaistų pasirinkimą.
Primename, kad nuo šių metų kovo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus įsakymu patvirtinti vaistinėse būtinų turėti pigiausių kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašai, o ligonių kasų 2010 m. sutartyse su vaistinėmis taip pat numatytas reikalavimas, kad jos turėtų ir siūlytų pacientams minėtų sąrašų vaistus ir medicinos pagalbos priemones.

Kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių receptus gydytojas gali išrašyti tik apdraustajam privalomuoju sveikatos draudimu pacientui, gydomam ambulatoriškai (poliklinikoje ar gaunančiam ambulatorinės reabilitacijos paslaugas) ar dienos stacionare. Teisę išrašyti kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių receptus turi tik gydytojas, dirbantis su teritorine ligonių kasa sutartį pasirašiusioje sveikatos priežiūros įstaigoje.

Šiemet Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžete kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos priemonėms numatyta daugiau kaip 642 mln. litų.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai