To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina moteriškė pas gydytoją ir sako...

Ateina moteriškė pas gydytoją ir sako:
- Daktare aš nenustoju viduriuot. Ką daryt?
Daktaras ir sako:
- Nusimaukit kelnes ir pasilenkit!
Moteriškė taip ir padaro!
Daktaras įkišo raudoną lemputę moteriškei į užpakalį!
- Ką jūs darot? - sušuko moteris.
Daktaras atsako:

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Soliariumai asmenims iki 35 metų amžiaus didina odos vėžio riziką 98 proc., o melanomos riziką 22 proc., teigia Australijos mokslininkai. Australijoje daugiausiai pasaulyje nustatomas odos ...

Nauji receptai gali sukelti sumaištį

Straipsnio šaltinis: 
www.lrt.lt
naujas receptu isdavimas.jpg

Keičiama vaistų receptų rašymo tvarka. Nuo birželio medikai žmonėms galės išrašyti receptus ne su konkrečių gamintojų, o tik su bendriniu vaistų pavadinimu. Sveikatos apsaugos ministerija tikisi, kad nauja tvarka nutrauks nusistovėjusius žalingus ryšius tarp receptus išrašančių medikų ir farmacininkų. Tačiau pacientai įsitikinę, kad jų laukia painiava.

Nuo birželio į vaistines atėję pacientai atsineš receptą ne su konkrečiu vaistų pavadinimu, o tik bendriniu, be konkrečių gamintojų pavadinimų. Keisdama receptų rašymo tvarką Sveikatos apsaugos ministerija tikisi, kad vaistų gamintojai konkuruos ir mažins Lietuvai tiekiamų vaistų kainas.

Taip pat tikimasi nutraukti tarp dalies medikų ir farmacininkų nusistovėjusius ryšius.
„Tai labai sudrausmins ir pakeis galbūt negerus santykius tarp tam tikros dalies gydytojų ir farmacinių kampanijų. Noriu pasakyti, kad dauguma mūsų gydytojų dirba sąžiningai ir gina pacientų interesą, tačiau, deja, yra ir tokių faktų, kai mes žinome, jog ir kelionės yra žadamos už tam tikrų receptų išrašymą", - sako Martynas Marcinkevičius, sveikatos apsaugos ministro patarėjas.

Tačiau daliai pacientų medikai ir toliau galės rašyti receptus su konkrečiais vaistų ir jų gamintojų pavadinimais.

„Gydytojų konsultacinės komisijos sprendimu, kada žmogui dėl vienos ar kitos priežasties reikia labai konkretaus vaisto. Sakykime, kitas vaistas jam yra sukėlęs alergines reakcijas ar netoleravimą. Firminiais pavadinimais bus galima rašyti vaistus, kuriuos sudaro daugiau nei 3 sudedamosios medžiagos", - sako M. Marcinkevičius.
Vaistininkai sako, kad nauji receptai jiems didelių sunkumų nesukels. Visa informacija apie pagal receptą išrašytus vaistus žmogui bus pateikiama vaistinėse šiuo metu įrengiamuose monitoriuose.

„Kompensuojamojo vaisto recepto atveju, vaistai iš tos grupės bus visi parodyti monitoriuose ir pacientas galės pasirinkti jam prieinamiausią ir tinkamiausią. Monitoriuose bus parodyta ir kaina, ir priemokos dydis", - sako Nacionalinės vaistų prekybos asociacijos direktorė Jūratė Kulberkienė.

Tačiau nauji receptai sukels sumaištį tarp pacientų, įsitikinę farmacininkų atstovai.
Esą žmonėms, ypač senyvo amžiaus, gali trūkti žinių, koks vaistas jam tinkamiausias, todėl jie esą gali išsirinkti alergiją ar kitus pašalinius reiškinius sukeliančius medikamentus.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai