To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Atėjo pacientas pas dantų gydytoją ir meilinasi...

Atėjo pacientas pas dantų gydytoją ir meilinasi:
- Girdėjau, daktare, kad tik jūs vienintelis traukiate dantis be skausmo.
- Ne visada, - prisipažino gydytojas, - pasitaiko, kad išsinarinu ranką.

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Gyvenimo eigoje kas antram australui nustatoma kuri nors odos vėžio forma. Kasmet nuo šios ligos Australijoje miršta 1600 asmenų.

Lietuvių sukurtas onkologinis vaistas įvertintas aukso medaliu

UAB „Sicor Biotech"/TEVA mokslininkų sukurtas onkologinis vaistas „TevaGrastim®" šiandien apdovanotas garbingu „Lietuvos metų gaminio 2008" apdovanojimu - aukso medaliu.

„Jaučiamės pagerbti ir verti aukso medalio, nes šio vaisto sukūrimas - tikrai kol kas įspūdingiausias projektas ne tik mūsų įmonės, bet ir visos šalies mokslo istorijoje", - sako "Teva" grupės narės „Sicor Biotech" generalinis direktorius prof. habil. dr. Vladas Algirdas Bumelis, - „Mums šis apdovanojimas - tai daugiau nei dešimties metų darbo įvertinimas ir paskata toliau kurti naujus ir novatoriškus produktus, siūlyti pažangiausius technologinius sprendimus, sutelkti geriausius mokslininkus dirbti sunkiai sergančių pacientų labui".

Lietuvos chemijos pramonės įmonių asociacijos vykdantysis direktorius Giedrius Mažūnaitis, vadovavęs farmacijos pramonės produktus vertinimui „Lietuvos metų gaminio 2008" konkurse, teigia, jog aukso medalis „TevaGrastim®" yra skirtas ne tik dėl to, kad vaistinis preparatas sukurtas pritaikant naujausias aukštąsias technologijos biologijos srityje, bet ir dėl to, kad tai yra vienintelis toks preparatas, sukurtas lietuvių biotechnologų. „Be to, šį medikamentą kūrusi lietuvių mokslininkų grupė yra kol kas vieninteliai Vidurio ir Rytų Europoje pradėję ir užbaigę tokios apimties ir reikšmės projektą", - teigia G.Mažūnaitis.

Šių metų rugsėjo 15 d., Europos Komisija priėmė sprendimą registruoti UAB „Sicor Biotech"/TEVA mokslininkų Lietuvoje sukurtą onkologinį vaistą „TevaGrastim®", kuris nuo šiol bus prieinamas 27 Europos Sąjungos valstybių ir Šveicarijos pacientams.

Europos Sąjungoje kol kas yra įregistruoti tik penki į novatorišką preparatą biologiškai panašūs vaistai. Sicor Biotech mokslininkų sukurtas medikamentas bus šeštasis, o šio vaisto grupėje - pirmasis biologiškai panašus filgrastimas, palankiai įvertintas Europos vaistų agentūroje. Pasak prof. V.A.Bumelio, vaisto įregistravimas padės plėsti Lietuvos, kaip šalies, gebančios paruošti aukštos kvalifikacijos specialistus, įvaizdį: Lietuva iki šiol buvo daugiau naujausių technologijų vartotoja, o dabar, žingsnis po žingsnio, tampa jų kūrėja.

„TevaGrastim®" vaistą apie 120 „Sicor Biotech" darbuotojų kūrė daugiau nei dešimt metų - nuo 1996-ųjų. Mokslinė projekto dalis vyko Lietuvoje, o preparato klinikinius tyrimus atliko kompanijos užsienyje.

Filgrastimas yra skirtas onkologiniams ligoniams, gaunantiems chemoterapijos gydymą. Vartojant filgrastimą onkologiniams pacientams sutrumpėja hospitalizacijos laikotarpis po chemoterapijos, sumažėja pavojingų gyvybei infekcijų galimybė, pailgėja pacientų išgyvenimo trukmė, pagerėja gydymo rezultatai, ir jų gyvenimo kokybė. Be to, sumažėja gydymo kaštai. „TevaGrastim®" nuo analogiško poveikio preparato nesiskiria efektyvumu, bet yra pigesnis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai