To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojau, man visą laiką suka koją...

- Gydytojau, man visą laiką suka koją. Duokite kokių nors vaistų.
- Vaistai čia nepadės. Man kartais taip pat suka koją. Tada žmona padaro man masažą ir viskas praeina.
- O kada jūsų žmona laisva?

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Drebėjimas kai šalta yra apsauginė reakcija –  drebant susitraukinėja raumenys ir taip pagaminama šiluma.

Vilniuje įvyko tarptautinė hemofilijos konferencija

Rugsėjo 11-13 d. Vilniuje surengta 22 - oji Europos hemofilijos konsorciumo (European Haemophilia Consortium (EHC) konferencija.

„Konferencijos tikslas - pasikeisti informacija, sužinoti naujoves, pasiaiškinti, kaip sekasi pacientų organizacijoms, kuo galėtume padėti vieni kitiems", - susitikimo tikslą apibrėžė Europos hemofilijos konsorciumo (EHK) prezidentas Ad C.Veldhuizen.

Konferencijoje dalyvavo per 260 žmonių iš visos Europos - sergančiųjų hemofilija organizacijų lyderiai, medikai, valstybės institucijų atstovai.

Įžanginį žodį tarė ir susirinkusiuosius sveikino sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė.

Pranešimą apie sergančiųjų hemofilija situaciją Lietuvoje pristatė Klaipėdos jūrininkų ligoninės Hemofilijos centro gydytoja Neringa Gailiūtė. Šiuo metu Lietuvoje hemofilija diagnozuota 146 asmenims, tarp sergančiųjų - 51 vaikas. Per pastaruosius pora dešimtmečių sergančiųjų hemofilija situacija labai pasikeitė - jei iki nepriklausomybės neretai prasidėjus kraujavimui jie buvo gydomi tiesioginiu kraujo perpylimu, tai dabar - kraujo krešėjimo faktoriaus koncentratais. Tačiau palyginti su kitomis Europos šalimis pagal vaistų prieinamumą Lietuva atsilieka apie 3 kartus. Tokie gydymo rezultatai konferencijoje buvo akivaizdžiai matyti - didžiuma Lietuvos ir kitų Rytų Europos šalių atstovų vaikšto šlubuodami, vidinių kraujavimų pakenktais sąnariais, jų kolegų iš daugiau dėmesio hemofilijai skiriančių Europos šalių situacija kur kas geresnė.

Ne veltui viena iš svarbiausių konferencijos temų - profilaktinis sergančiųjų hemofilija gydymas. Toks gydymą kainuoja palyginti brangiai (hemofilija patenka į dešimtuką brangiausiai gydomų ligų), tačiau jo rezultatas - normaliai gyventi ir dirbti galintys žmonės. Daugumoje Europos Sąjungos šalių hemofilija sergantiems vaikams taikoma profilaktinis gydymas. Jo rezultatą pranešėjai iliustravo nuotraukomis: aikštėje sportuojantys vaikai - sveiki ir sergantys hemofilija, tačiau realiai neįmanoma atskirti, kurie sveiki, kurie - ne. Profilaktinio gydymo programa nuo 2008 metais visiems vaikams pradėta ir Lenkijoje. Pasak Bogdan Gajewski, Lenkijos sergančiųjų hemofilija atstovo, kad to pasiektų jie per metus parašė 400 laiškų - valdžios ir Vyriausybės institucijų atstovams, žurnalistams.

„Sergančiųjų hemofilija organizacijų atstovai turi derėtis su šalių vyriausybėmis dėl didesnio finansavimo: dėl profilaktinio gydymo, dėl gydymo rekombinantiniais kraujo krešėjimo faktoriais. Pagrindiniai argumentai tokiose derybose - daugiau investavus į gydymą vėliau mažiau reikės investuoti į brangias sąnarių operacijas, pašalpas invalidams ir pan.", - patarė lietuviams EHK prezidentas Ad C. Veldhuizen.

Ekonomikos ir sveikatos technologijų vertinimai - antra pagal populiarumą konferencijos temų. Buvęs EHK prezidentas Brian O‘Mahony savo pranešime pateikiamais statistiniais duomenimis įrodė, kad iš tiesų apsimoka investuoti į hemofilijos gydymą. Lietuvoje kol kas tokių tyrimų nėra atlikta.

„Tikimės, kad šis renginys padės atkreipti dėmesį į sergančiųjų hemofilija situaciją Lietuvą ir operatyviau spręsti problemas - taikyti profilaktinį gydymą vaikams; vaikus ir hemofilija sergančius suaugusiuosius po hepatito C ir B gydymo kursų gydyti rekombinantiniais krešėjimo faktoriais, sudaryti sąlygas hemofilija sergantiems suaugusiesiems pasinaudoti valstybės kompensuojama stacionarine reabilitacija", - sakė Lietuvos žmonių, sergančių hemofilija, asociacijos prezidentas Marius Pigulevičius.

Konferenciją organizavo Europos hemofilijos konsorciumas kartu su Lietuvos žmonių, sergančių hemofilija asociacija.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai