To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Na ką gi, pulsas normalus,- sako gydytojas...

- Na ką gi, pulsas normalus,- sako gydytojas.
- Daktare, paimkite mano kairę ranką: dešinė – protezas.

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kinijos mokslininkai identifikavo apie 400 genų, kurie yra atsakingi už polinkį į priklausomybę narkotikams. Ekspertai mano, kad genetiniai faktoriai iki 60 proc. yra atsakingi už ...

Varšuvoje ieškota efektyvesnių kovos su hemofilija priemonių

Kovo 27 d. Varšuvoje įvyko Europos hemofilijos konsorciumo (EHC) ir Lenkijos hemofilijos asociacijos konferencija. Jos pagrindinis tikslas - ieškoti hemofilijos gydymo ir priežiūros gerinimo Centrinėje ir Rytų Europoje būdų.

Renginio metu atskleisti bei išanalizuoti šios ligos gydymo skirtumai tarp Vakarų bei Rytų ir Centrinės Europos šalių. Taip pat aptarti metodai, kaip probleminėse valstybėse, tarp kurių - ir Lietuva, greičiau diegti vieningus Europos hemofilijos gydymo principus.

Konferencijos metu buvo pristatytas EHC vykdomojo komiteto nario ir buvusio Pasaulinės hemofilijos federacijos prezidento Briano O‘Mahony atliktas tyrimas, kuriame buvo lyginamos hemofilijos priežiūros sistemos dvylikoje Europos valstybių, tarp jų - ir Lietuvoje. Jis parodė, kad mūsų šalyje aštuntojo krešėjimo faktoriaus sunaudojimas per capita (vienam gyventojui) siekia vos 1,82 vienetus. Mažiau jo yra sunaudojama tik Rumunijoje, Bulgarijoje bei Bosnijoje ir Hercogovinoje. Tuo tarpu, pavyzdžiui, Lenkijoje aštuntojo krešėjimo faktoriaus per capita sunaudojama 3, Rusijoje - 3,8, Slovakijoje - 3,96, Slovėnijoje - 5,81 vienetai.

„Tai akivaizdžiai pademonstruoja hemofilijos priežiūros sistemos būklę Lietuvoje. Tokio skaičiaus pakanka tik gyvybinėms žmogaus funkcijoms palaikyti, o ne pilnavertiškam ligos gydymui. Todėl, susipažinę su kitų šalių situacija, ir Lietuvoje sieksime gerinti hemofilijos gydymo sąlygas. Tikimės, kad mūsų iniciatyvoms deramą dėmesį skirs ir atsakingos valdžios institucijos", - sakė Lietuvos žmonių, sergančių hemofilija, asociacijos prezidentas Marius Pigulevičius.

Tyrimo rezultatai atskleidė ir kitas aštrias Lietuvos hemofilijos gydymo sistemos spragas. Lietuvoje hemofilija iki šiol yra gydoma beveik vien tik plazmos kilmės krešėjimo faktoriumi. Tuo tarpu kitos šalys, tarp kurių - Airija, Švedija, Vokietija, jau yra pilnai perėjusios prie efektyvesnio gydymo rekombinantiniu krešėjimo faktoriumi. Lietuvoje šis būdas taikomas vos 8-10 proc. atvejų. Mūsų valstybėje nėra sukurta profilaktinio hemofilijos gydymo sistema, veikianti daugelyje ES šalių.

Konferencijoje kalbėjęs Pasaulio hemofilijos federacijos prezidentas Marcas W. Skinneris pabrėžė, kad kovoje su šia liga būtina didinti krešėjimo faktorių prieinamumą, taip pat - užtikrinti profilaktinį gydymą.

Renginio metu buvo aptarti ir pasirengimo kasmetinei, jau dvidešimt antrą kartą vyksiančiai Europos hemofilijos konsorciumo konferencijai, darbai. Šįsyk ji organizuojama Vilniuje 2009 m. rugsėjo 11-13 dienomis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai