To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pacientė pilte apipila gydytoją savo nusiskundimais...

Pacientė pilte apipila gydytoją savo nusiskundimais. Gydytojas padeda į šalį stetoskopą ir sako:
- O dabar prašau iškišti liežuvį ir laikyti tol, kol parašysiu receptą.

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholio vartojimo sumažėjimas 10 proc. sumažina vyrų mirtingumą nuo su alkoholiu siejamų priežasčių apie 20 proc. ir 5 proc. sumažina mirtinų nelaimingų atsitikimų, žmogžudysčių ...

Atliekami tiksliniai geriamąjį vandenį fasuojančių įmonių patikrinimai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) vykdo šalies rinkai tiekiamo fasuoto natūralaus mineralinio, šaltinio, geriamojo vandens ir stalo vandens valstybinę kontrolę gamybos įmonėse, rinkoje ir importo metu. Patikrinimai atliekami nuolat, atsižvelgiant į rizikos vertinimą.

Siekiant užtikrinti, kad šalies rinkai tiekiamas fasuotas vanduo būtų saugus ir kokybiškas, VMVT atlieka tikslinius patikrinimus gamybos įmonėse, prekyboje ir importo metu.

Respublikoje yra 17 įmonių, fasuojančių geriamąjį vandenį, iš jų 7-se - fasuojamas natūralus mineralinis vanduo. Didžioji dalis šių įmonių priskiriamos vidutinės rizikos grupei ir tikrinamos ne rečiau kaip 1 kartą per metus. Realiai įmonės, fasuojančios geriamąjį vandenį, patikrinamos 2 kartus per metus.

Iki šios dienos atlikta visų 17-os įmonių, fasuojančių vandenį, patikrinimai (patikslinus informaciją, nustatyta, kad 2-ose įmonėse vanduo nefasuojamas, gaminami gaivieji gėrimai), iš jų 8 įmonėse nustatyti pažeidimai:

UAB „Baltijos mineralinių vandenų kompanija" (Telšiai) - fasuotame į 19 l talpos tarą natūraliame mineraliniame vandenyje „Tichė" nustatyta padidinta mikrobinė tarša;
UAB „Darja" (Vilniaus r.) - neatlikti gazuoto stalo vandens „Richy", gazuoto geriamojo vandens „Richy" savikontrolės tyrimai;
UAB „Vanvita" (Trakų r.), kuri fasuoja geriamąjį vandenį „Vanvita" į daugkartinio naudojimo 18.9 l talpos butelius, nustatyti bendri higienos pažeidimai;
UAB „Šaltinėlio vandenys" (Vilnius), kuri fasuoja geriamąjį vandenį „Šaltinėlis", nustatyti bendri higienos pažeidimai;
UAB „Aldigus" (Kaunas), kuri fasuoja geriamąjį vandenį į 21,5 l nerūdijančio plieno talpas (sifonus) ir teikia vandenį Kauno m. įmonėms, arba tiesiogiai vartotojams, fasuotame vandenyje nustatyta padidinta mikrobinė tarša (žaliamėlė pseudomona (10 vnt. - 250 ml vandens);
UAB „Druskininkų Rasa" (Druskininkai, Baravykų g. 3), kuri fasuoja natūralų mineralinį vandenį „Rasa", stalo vandenis „Dainava", „Dzūkų", „Gabija", „Geras" ir kt. nustatyti bendri higienos pažeidimai;
UAB „Jusilta" (Tauragės r.), kuri fasuoja geriamąjį vandenį į vienkartinę tarą, nustatyti bendri higienos pažeidimai;
UAB „Sileka" (Šiaulių r.), kuri fasuoja geriamąjį vandenį „Tyruma", nustatyti bendri higienos pažeidimai.

UAB „Baltijos mineralinių vandenų kompanija" uždraustas vandens fasavimas į 19 l talpos tarą, UAB „Aldigus" (Kaunas), atlikus fasuoto vandens (gazuotas geriamasis vanduo, išpilstytas į 21,5 l nerūdijančio plieno talpas) tyrimus ir nustačius padidintą mikrobinę taršą (žaliamėlė pseudomona 10 vnt. - 250 ml vandens), sustabdyta įmonės vandens gamybos veikla.

Per 2009 m. sausio - kovo mėn. maisto ir veterinarijos laboratorijose atlikti 958 fasuoto vandens tyrimai mikrobiniams rodikliams nustatyti, iš jų teisės aktų reikalavimų neatitiko 11 (1 proc.) tyrimų. Be to atlikti 693 fasuoto vandens tyrimai cheminiams rodikliams nustatyti, iš jų teisės aktų reikalavimų neatitiko 5 (0,7 proc.).

Nuo šių metų pradžios VMVT gavo 4 vartotojų skundus dėl fasuoto geriamojo vandens, 2 iš jų dėl netinkamo ženklinimo ir blogos kokybės buvo pagrįsti. Tai sudaro 0,7 proc. visų gautų skundų (591).

Įmonėms, kuriose nustatyti pažeidimai, skirtos administracinės nuobaudos. Visiems fasuoto geriamojo vandens gamintojams duoti nurodymai užtikrinti savikontrolės sistemų veikimą. Be to, įvertinus turimus duomenis, fasuoto geriamojo vandens įmonių statusas keičiamas iš vidutinės rizikos įmonių statuso į padidintos rizikos įmonių grupes.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

REKLAMINIS IRASAS - ISTRINTA

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai