To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Seneli, o kas yra hemorojus?

- Seneli, o kas yra hemorojus?
- Vaikeli, o tau kada nors skaudėjo dantį?
- Taip
- Na, tuomet įsivaizduok, kad tavo užpakalis yra pilnas skaudančių dantų!

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Jaunesni nei 35 metų amžiaus asmenys, kurie patyrė širdies smūgį, bet toliau rūko, turi tris kartus didesnę riziką sirgti širdies ligomis nei tie, kurie neberūko.

Vidurių užkietėjimas

Vidurių užkietėjimas dar vadinamas obstipacija - tai retas ir sunkus tuštinimasis, arba tuštinimasis, po kurio lieka ne visiško išsituštinimo jausmas. Universalių tuštinimosi dažnio bei kiekio kriterijų nėra, nes kiekvienam žmogui vidurių užkietėjimas yra individuali samprata. Vienas vidurių užkietėjimu pavadins tuštinimąsi kas antrą dieną, kitas - kartą per savaitę, o trečias - mažą išmatų kiekį ir skausmingą tuštinimąsi. Bet kokiu atveju reikia atsižvelgti į pacientui trukdantį diskomfortą, o vidurių užkietėjimo diagnozė rašoma, kai tuštinamasi rečiau nei 3 kartus per savaitę.

Priežastys

Gali būti antrinė obstipacija - tai kitų sistemų ligų pasekmė. Nervų (navikai, išsėtinė sklerozė, parkinsono liga), žarnyno ligos (navikai, divertikulitas, išangės ligos), hormonų sutrikimai (cukrinis diabetas, skydliaukės ligos), kai kurie vaistai (antidepresantai, opiatai) gali sukelti vidurių užkietėjimą. Jei nerandama jokios ligos, pacientui nustatoma funkcinė obstipacija.

Pagrindiniai veiksniai, sąlygojantys funkcinę obstipaciją:

  • Gyvensenos faktoriai: netaisyklinga mityba (mažai skaidulinių medžiagų, mažai skysčių), mažas fizinis aktyvumas;
  • Psichologiniai faktoriai;
  • Neteisingi tuštinimosi įpročiai (nuolatinis tuštinimosi poreikio slopinimas, kai tam „netinkamas laikas", neužtenka laiko tuštinimuisi, blogas auklėjimas vaikystėje - perdėti higienos įpročiai ir pan.).

Požymiai

Obstipacija patvirtinama, kai bent 12 savaičių per pastaruosius 12 mėnesių pacientui pasireiškia šie simptomai: stanginimasis tuštinimosi metu, kietos, ar šratų pavidalo išmatos, tuštinimasis, retesnis nei 3 kartai per savaitę, ne visiško išsitušinimo pojūtis, rankomis palengvinamas tuštinimasis.

Tyrimai

Pacientas nuodugniai ištiriamas, siekiant nustatyti, ar vidurių užkietėjimas yra pirminis (funkcinis), ar kokios nors ligos pasekmė. Po nuodugnios apklausos ir apžiūros atliekami įvairūs tyrimai - tiriamas kraujas, šlapimas, išmatos. Kartais prireikia endoskopinio tyrimo ar net biopsijos. Yra specialūs rentgenologiniai tyrimai žarnų turinio tranzitui įvertinti.

Komplikacijos

komplikacijos pasireiškia, kai obstipacija gydoma netinkamai ar nepradedama laiku gydyti. Jos dažnesnės vyresnio amžiaus žmonėms, psichiniams ligoniams.

Retos, tačiau pavojingos komplikacijos:

  • Žarnos prakiurimas;
  • Žarnos išsiplėtimas;
  • Viduriavimas, kuris gali prasidėti, kaip paradoksinė reakcija į ilgai trukusį vidurių užkietėjimą;
  • Išmatų įstrigimas ir žarnų nepraeinamumas.

Gydymas

Jei obstipacija yra simptominė, gydoma pagrindinė liga. Funkcinė obstipacija, ypač jauniems žmonėms, pradedama gydyti nevaistinėmis priemonėmis. Vidurius laisvinantys vaistai gali tik pakenkti, išreguliuodami normalaus tuštinimosi fiziologiją. Labai svarbus psichologinis nusiteikimas, tuštinimosi įpročių formavimas, supratimas, kad normalus tuštinimasis nebūtinai turi būti kasdien.

Patarimai, esant funkciniam vidurių užkietėjimui:

  • Vartokite daug skysčių. Geriau gerti apie 30 min prieš valgį. Per dieną reikia išgerti 1,5 - 2 litrus skysčių.
  • Valgykite ląstelienos turintį maistą: daržoves, vaisius, rupią duoną, sėlenas, įvairias kruopas (išskyrus manų).
  • Jei nebūtina, nevartokite vaistų, galinčių sukelti vidurių užkietėjimą. Net vidurius laisvinantys vaistai gali pakenkti, nes tarsi pripratina žarnyną nedirbti. Taigi, jei įmanoma, geriau jų nepradėti vartoti, arba nutraukti ir mokytis tuštintis natūraliai.
  • Būkite fiziškai aktyvūs. Fiziniai pratimai pagerina žarnų peristaltiką ir sureguliuoja tuštinimąsi.
  • Paskirkite tuštinimuisi tam tikrą laiką (geriausia - po pusryčių) ir stenkitės kiekvieną dieną tuštintis tuo pačiu laiku, neskubant ir patogiai atsisėdus. Net jei nesinori, reikia mėginti tai daryti. Laikui bėgant susiformuos geras tuštinimosi įprotis.

Gydymas vaistais

Vaistai skiriami, kai nepadeda kitokios priemonės. Juos skirti reikia labai atsargiai (juos paskirti - gydytojo darbas!). Skiriant vaistus, reikia atsižvelgti į tai, ar obstipacija epizodinė, ar ilgalaikė, į žmogaus amžių, į obstipacijos priežastį.

Išsivysčius vidurių užkietėjimo komplikacijoms, kartais prireikia chirurginio gydymo.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

mama nesitustina tris savaites. nuveziau i 3 klinikine ligonine KAUNE tai pasake kad gydytumes patys o jie nieko negali padeti. mamai 91 metai tai pasake kad naujo gyvenimo jai neduos ir tegul sau gyvena kaip nori. nuo viduriu uzkietejimo nepadeda nei vaistai nei klizmos. kas dar padeda nuo viduriu uzkietejimo, gal yra liaudisku gydymo priemoniu?

Pas mus užkietėję viduriai gydomi Forlax.

Sveiki, man tai padeda PharmaNord Bio-Fiber, šio preparato sudėtyje yra skaidulų. Jei užkietėja viduriai sugeriu pakuotę ir viskas susitvarko.

yra tokia speciali arbata ir dar papildai pavadinimu "transit", kai jau niekas nebepadeda, pirmą kartą juos radau "efarmos" vaistinėje Vilniuje. Man dar labai gerai graikiškas jogurtas padeda vidurius atlaisvint (nors ir ne visada suveikia), netyčia visai atradau :D

viskas gerai ka jus cia parasete,

tik
ka daryti dabar jei nepraeina o norisi tiesiog dabar siuo metu kad nesikankinti o kaip padaryti ir ka daryti kad issitustinti po keleto dienu tai aisku,
tik niekur neparasytta ka siandien daryti kaip issitustinti
Piliete

Patiko straipsnis, iš ties man užkietėjo kai nustojau gerti 1.5l vandens per dieną.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai