To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ačiū, gydytojau. Skausmas nugaroje praėjo...

- Ačiū, gydytojau. Skausmas nugaroje praėjo. Kas man buvo, radikulitas?
- Ne, jums buvo persisukusios petnešos.

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Dr. R. Kusteris pirmasis tiksliai aprašė su azartiniais lošimais susijusį sindromą, kurį tuomet pavadino kompulsyviu (patologiniu) lošimu. 1977 metais patologinis potraukis azartiniams ...

Baltosios arbatos magija

Turbūt sunku būtų rasti žmogų, nemėgstantį arbatos, to šildančio sielą ir tonizuojančio gėrimo. Žinomos juodoji, žalioji, raudonoji, geltonoji ir kitos rūšys. Paskuti-niu metu daug kalbama apie baltąją arbatą. Kuo ji ypatinga?

Arbatos spalva, skonis, naudingųjų medžiagų kiekis priklauso nuo lapų būdo po surinkimo ir jų fermentacijos laipsnio. Baltoji arbata gaunama naudojant švelniausią minimalų apdorojimą. Fermentacijos proceso sustabdymui lapai vieną minutę apdorojami garais, po to apdžiovinami, kartais tiesiog saulėje. Labai dažnai arbata apdorojama tiesiog surinkimo vietoje.

Tačiau baltosios arbatos išskirtinumas ne tik tame. Esmė tame, kad jos gamybai naudojami tik patys švelniausi, dar iki galo neišsiskleidę pirmieji lapeliai. Jie padengti sidabriškai baltais pūkeliais, kurie ir davė arbatai pavadinimą. Aukščiausios kokybės baltajai arbatai renkami tik viršutiniai pumpurai, kuriuos kinai meiliai vadina „baltosiomis blakstienėlėmis".

Tam, kad surinkti kilogramą tokių blakstienėlių, reikia nuskinti 150 tūkstančių pumpurų, o tai ne visada gali padaryti viena rinkėja (šį darbą daugiausia atlieka moterys) per darbo dieną.

Pirmiausiai baltosios arbatos rūšiai skinamas viršutinis lapelis (tipsas) ir kitas po jo. Kadangi pūkeliai nuo jaunų lapelių greitai išnyksta, baltoji arbata renkama tiktai dvi dienas per metus ryto valandomis.

Baltoji arbata pasižymi ypatingai švelniu ir trapiu aromatu, kuris labai lengvai sugeria aplinkinius kvapus. Dėl to arbatos rinkėjams draudžiama naudoti maiste svogūną, česnaką ir aštrius prieskonius, nes priešingu atveju tie kvapai gali pražudyti originalų arbatos aromatą. Baltosios arbatos rinkimo metu, o tai balandžio pradžia, Kinijoje žydi sodai, dažnai esantys kaimynystėje su arbatos plantacijomis.

Žiedų aromatas nusėda ant pirmų arbatos lapelių sidabrinių pūkelių, suteikdami charakteringą žiedų aromatą. Kinai neskuba išsiskirti su šia brangenybe ir į pasaulinę rinką baltosios arbatos pateikia labai ribotą kiekį. Laikyti baltąją arbatą reikia labai rūpestingai, sandariai uždarytame inde, saugant nuo šviesos, drėgmės ir pašalinių kvapų patekimo.

Dėl didelių sąnaudų renkant ir saugant baltąją arbatą, jos Baltosios arbatos kainos žymiai aukštesnės negu paprastosios žaliosios, o pačios išskirtinės jos rūšys kainuoja virš tūkstančio dolerių už kilogramą. Labai dažnai bandoma vietoj baltosios arbatos parduoti įprastinę žaliąją. Dėl šios priežasties baltąją arbatą reikia pirkti tiktai specializuotose parduotuvėse. Baltosios arbatos lapeliai neturi būti susisukę, sulūžę. Viršutinė jų pusė turi būti sidabriškai žalia ir dulsva apatinė. Šviežio rinkimo arbata skleidžia lengvą žiedų ar žolynų aromatą.

Baltoji arbata vertinga ne tiek dėl savo egzotikos, kiek dėl kokybės. Senovėje Kinijoje šis gėrimas buvo teikiamas kaip gydomasis preparatas. Dėka to, kad arbatos lapeliai labai mažai apdorojami, jie išsaugo visas naudingas savybes. Pirmiausia, tai katechinai (bioflavonidai, polifenolai ir antioksidantai) - galingas ginklas prieš vėžines ląsteles, be to jie stiprina imuninę sistemą, kovoja su infekcijas sukeliančiais virusais ir bakterijomis, o taip pat su laisvaisiais radikalais, skatinančiais senėjimo procesą.

Baltojoje arbatoje gausu fluoro, kuris padeda išvengti dantų akmenų ir ėduonies. Baltoji arbata skatina kraujo gamybą ir saugo nuo širdies-kraujagyslių ligų vystymosi. Viename puodelyje šio stebuklingo gėrimo yra daugiau vitaminų ir mineralų, nei šviežių špinatų, brokolių ar morkų porcijoje. Vienu žodžiu, ne arbata, o jauninantis gėrimas. Šių savybių dėka baltosios arbatos ekstraktai naudojami gaminant vaistus, jauninančius kremus, dantų pastas, o dėl ypatingai švelnaus aromato ir parfumerijoje.

Su gležnais baltosios arbatos lapeliais reikalingas ypatingas elgesys ir atitinkamas plikinimo būdas. Jokiu būdu negalima plikyti baltosios arbatos verdančiu vandeniu, nes suirs švelniausi joje esantys eteriniai aliejai. Geriausia naudoti filtruotą arba švarų šaltinio vandenį, kurį reikia tik užvirinti (bet ne virinti) ir leisti keletą minučių atvėsti. Nerekomenduojama naudoti kartą jau virintą vandenį. Ideali baltosios arbatos plikinimo temperatūra 60º-70º C. Vanduo pilamas į iš anksto pašildytą arbatinuką.

Geriausias yra stiklinis arba keramikinis arbatinukas. Kadangi lapeliai nesusisukę ir todėl didesnio tūrio, vienam puodeliui imama daugiau arbatos nei įprasta - apie 2 arbatinius šaukštelius. Baltosios arbatos plikinimo laikas priklauso nuo jos rūšies, įprastai apie 5 minutes pirmam plikinimui ir 2-3 sekantiems. Plikinti baltąją arbatą galima 3-4 kartus. Naudojant baltąją arbatą gydymo tikslams, reikia užplikytą palaikyti 15 minučių. Vienas seniausių receptų kraujospūdžio normalizavimui pataria baltąją arbatą gerti 3 kartus per dieną 3-4 savaites. Baltosios arbatos ištrauka yra šviesiai gelsvos arba žalios su auksiniu atspalviu spalvos. Kinai šiam atvejui turi ironišką patarlę: „Jis vaišina svečius balta arbata", kuri reiškia sunkių laikų atėjimą, pabrėžiama, kad į puodelius pilstomas tiesiog virintas vanduo.

Baltoji arbata - didžiausias pasitenkinimas gurmanams, o jos gėrimas tampa tikra ceremonija. Kaip galima išgerti taip rūpestingai surinktą ir apdorotą arbatą „bėgte"?! Baltosios arbatos skoniu galima gėrėtis geriant ją be priedų, jokių būdu ne su šokoladu ar tortu. Skirtingai nuo kitų arbatos rūšių, baltojoje arbatoje labai mažai kofeino ir tanino, todėl jos skonis ypatingai švelnus. Ypatingo baltosios arbatos skonio pajutimui reikia pasiruošti: pasirinkti laisvą laiką, specialų puodelį. Arbatinukas ir puodelis privalo būti absoliučiai švarūs, be plovimo priemonių ar kitų gėrimų kvapo. Jei jūs esate stiprios juodosios arbatos mėgėjas, jums reikia palaipsniui pereiti prie baltosios ir pradžioje „išragauti" žaliąją, kitaip baltosios arbatos skonio ir aromato tiesiog nepajusite.

Baltoji arbata daugiausia renkama Kinijoje, Fudzian provincijos kalnuotuose rajonuose. Pačios žymiausios rūšys: baltasis bijūnas, žalias sniegas, sidabrinės adatos, sniego pumpuras. Taip pat yra Ceilono baltoji arbata ir dardžilingas (Indija). Baltoji arbata - brangus malonumas, kurį ne kiekvienas gali sau leisti. Šis išskirtinis gėrimas gali būti puiki dovana arbatos gerbėjams! Jeigu jūs nusprendėte susipažinti su baltosios arbatos stebuklingu aromatu ir jėga, tai belieka palinkėti - gerkite į sveikatą.

 

Gera savijauta


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai