To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pacientė pilte apipila gydytoją savo nusiskundimais...

Pacientė pilte apipila gydytoją savo nusiskundimais. Gydytojas padeda į šalį stetoskopą ir sako:
- O dabar prašau iškišti liežuvį ir laikyti tol, kol parašysiu receptą.

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pypkės rūkymas sukelia tuos pačius sutrikimus ir pokyčius organizme, kaip ir cigarečių rūkymas.

Plačiau apie medų

Trumpos, konkrečios literatūros apie bičių produktus ir jų vartojimą pirkėjui rasti praktiškai neįmanoma. Norėdami bent iš dalies užpildyti šią spragą spausdiname ūkininko ir bitininko Jono Kaušiaus surinktas žinias iš įvairių literatūros šaltinių apie bičių produktus ir jų vartojimą. Tikimės padėti savo skaitytojams pasirinkti tinkamą ir kokybišką bičių produktą.

Koks medus yra geriausias?

Pagal biologinę kilmę medus skirstomas į žiedų ir lipčiaus. Žiedų medus - bičių perdirbtas medingųjų augalų žiedų nektaras. Lipčiaus medus - bičių perdirbtos cukringos augalų arba jais besimaitinančių vabzdžių išskyros.

Vienas iš svarbiausių medaus kokybės rodiklių laikomas diastazės skaičius. Tai vienas iš 14 fermentų, randamų meduje. Fermentai yra baltyminės prigimties biologiniai katalizatoriai, jie pagreitina daugelio medžiagų skilimo ir sintezės reakcijas. Diastazės fermentas skaido krakmolą į amidodekstrinus. Jo aktyvumas išreiškiamas diastazės skaičiumi (Gotės vnt.). Pagal Lietuvos standartą 1466-1997 šis skaičius turi būti ne mažesnis kaip 8 vienetai.

Ką tik išgautas medus yra riebios grietinės konsistencijos. Praėjus tam tikram laikui, medus kristalizuojasi, tai lemia, kokia jo rūšis ir esančios gliukozės kiekis. Kristalizacija - natūralus procesas. Jos metu vynuogių cukrus (gliukozė) sudaro kristalus, o vaisių ir kitas cukrus bei medžiagos pripildo jų tarpus.

Natūraliai susikristalizavusio medaus paviršius, indo paviršius ir sienelės būna išmargintos baltais dryžiais - tai vynuoginio cukraus (gliukozės) kristalai. Tokį medų galima drąsiai pirkti. Baltas sluoksnis susikristalizavusio medaus paviršiuje - tai natūralaus medaus rodiklis.

Gliukozė meduje sudaro apie 34 proc. Nustatyta, kad svarbiausius medaus angliavandenius - gliukozę ir fruktozę - žmogaus organizmas daug geriau pasisavina negu sacharozę ar kitą cukrų. Gliukozė iš virškinamojo trakto patenka tiesiai į kraują, o fruktozė virsta gliukoze. Šie angliavandeniai, patekę į žmogaus organizmo audinius, tampa pagrindiniu energijos šaltiniu.

Būtina žinoti, kad blogiau kristalizuojasi nesubrendęs medus. Ilgiau nesikristalizuoja lipčiaus, akacijų medus. Jei jis labai ilgai nesikristalizuoja ir žiemą būna skystas, įtariama, kad yra falsifikuotas arba perkaitintas.

Kaitinant šį produktą daugiau kaip 50 laipsnių, žūsta jo veikliosios medžiagos. Reikėtų vengti žiemą pirkti skysto medaus: tai dažniausiai būna užsienietiškas paveiktas ultragarso bangų arba perkaitintas. Paprastai žiemos metu visas medus būna jau sukietėjęs. Ant pašildyto medaus mažiau išsiskiria arba visai neišsiskiria balto vynuoginio cukraus (gliukozės).

Medaus spalva priklauso nuo kietųjų medžiagų, esančių jame, - geležies, vario, mangano bei kitų makro- ir mikroelementų, taip pat ir dažančių medžiagų - karotinoidų, flavonoidų, chlorofilų ir kitų.

Kuo daugiau meduje makro-, mikroelementų ir dažančių medžiagų, tuo jis tamsesnis. Yra ir bespalvio medaus, susikristalizavęs jis tampa baltas. Tai baltųjų, rausvųjų dobilų, rapsų, barkūnų medus. Jame yra mažiau dažančių medžiagų, tačiau vertingas kitomis savybėmis, tinka vartoti alergiškiems medui žmonėms, mažiems vaikams, kurie yra paprastai jautrūs maistui.

Pirkdami medų, neužmirškite, kad natūralus lietuviškas medus yra ekologiškai švariausias, o jeigu jis yra tinkamai paruoštas (neperkaitintas, nepaveiktas ultragarso bangų), gerai išlaikytas, tai sveikatos požiūriu yra pats vertingiausias.

Medaus gydomosios savybės

Nustatyta, kad rapsų medus, turintis truputį kartoką skonį, stiprina kepenų veiklą, mažina padidėjusį skrandžio rūgštingumą. Liepų medus veikia raminamai, gydo nuo kosulio, gripo, nuo nudegimų. Malonaus savotiško skonio dobilų medus gelbsti nuo fizinio ir protinio išsekimo, gerina virškinimą, kepenų veiklą. Lipčiaus medus ne toks saldus kaip žiedų. Jis taip pat veikia raminamai, tinka žaizdoms, inkstams ir šlapimtakiams gydyti. Kiaulpienių medus kartokas, tačiau kvapus, gydo nuo skausmo, kvėpavimo takų uždegimo, mažina skrandžio rūgštingumą. Kaštonų medus gerina virškinimo traktą, gydo inkstų ligas. Vaismedžių medus yra malonaus skonio, jis stiprina plaukus.

Kaip gydyti medumi

Liaudies medicinoje nuo gerklų kataro vartotas toks mišinys: kiaušinio trynys ir šaukštas medaus dedamas į stiklinę karšto pieno - geriama rytą nevalgius. Sloga ir gerklės skausmas gydomas karšta arbata (šalavijų), į ją įdėta medaus ir įpilta truputį acto. Tokią arbatą rekomenduojama gerti po valgomąjį šaukštą 6-12 kartų per dieną, taip pat skalauti ja gerklę. Kvėpavimo organų gleivinės atsparumui nuo peršalimo didinti patariama čiulpti ir kramtyti medų su koriu.

Nuo smarkaus širdies plakimo siūlomas toks receptas: 2 arbatiniai šaukšteliai medaus, 0,5 stiklinės obuolių sulčių, 0,5 stiklinės vandens. Gerti kasdien, geriau iš ryto. Valgyti obuolius, vynuoges, spanguoles, žuvį.

Vakare prieš miegą - 20 min. šilta vonia kojoms. Slogai ir prienosinių ančių uždegimui gydyti reikia čiulpti korinį medų arba korių akučių dangtelius su medumi. Taip daryti 4-6 kartus per dieną, o sunkiai sergant - net 20 kartų per dieną.

Sunkiai užmiegantiesiems rekomenduojama 1-2 arbatinius šaukštelius medaus užgerti šilta arbata ar pienu. Aterosklerozės profilaktikai vartoti medų su koriais - žiemą po arbatinį šaukštelį kramtyti 1-2 kartus per dieną du mėnesius. Be to, vartoti vitaminus A ir C.

Naudinga valgyti morkas, citrinas, juoduosius serbentus, aronijas. Nuo nemigos, raumenų traukulių, ypač naktimis, nuo silpnos atminties, sumažėjusio darbingumo vartoti 80-100 g medaus per dieną. Taip pat daug daržovių, vynuogių arba jų sulčių.

Skrandžio rūgštingumui mažinti geriausiai tinka rapsų medus. Tam reikia rapsų medų ištirpinti iki 50 laipsnių temperatūros pakaitintame vandenyje. Stiklinėje ištirpinti 1 valgomąjį šaukštą medaus (apie 10 proc. tirpalas). Gerti 1,5-2 val. prieš valgant du kartus per dieną. Vartoti keturias savaites. Kepenų ligoms, geltligei gydyti tirpalą ruošti kaip skrandžio rūgštingumui mažinti. Gerti pavalgius 2 kartus per dieną.

Medus mažina kraujospūdį, sergant inkstų ligomis ir nėštumo metu tinka gydyti atsiradusią hipertoniją. Tam reikia 3 arbatinius šaukštelius medaus ištirpinti šiltame virintame vandenyje ir išgerti 3 kartus per dieną pavalgius. Taip daryti 3-4 savaites. Nusilpusiesiems po persirgtų infekcinių ligų rekomenduojamas toks receptas: paimti 100 g medaus, grietinėlės, žąsies taukų ir 100 g kakavos miltelių, įpilti 15 g šviežių alijošių sulčių, viską gerai sumaišyti ir gerti po vieną valgomąjį šaukštą 2 kartus per dieną, užgeriant stikline virinto šilto pieno. Taip gydomi vyresnio amžiaus vaikai.

Žiedadulkės

Tai vyriškos lytinės augalų ląstelės, kurias renka bitės, jas kaupia kaip maisto atsargą ir jomis maitinasi. Žiedadulkes sudaro apie 250 biologiškai aktyvių cheminių medžiagų (vanduo 12-20 proc., proteinai - apie 20 proc., aminorūgštys - apie 13 proc., vitaminai E, C, B1, B2, B3, B5, B6, H, P, angliavandeniai - 15-38 proc., mikroelementai SI, S, Cu, Co, P, Ba, Se, Li, Na, Fe, Al, Ca, riebalai - 1-14 proc.).

Žiedadulkės padeda gydant prostatitą (vartoti po 15 g kas dieną per tris kartus valgant), gydant nuo alkoholizmo (30 g per dieną tris kartus), nuo mažakraujystės, nuo skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų. Žiedadulkės vartojamos profilaktiškai. Pageidautina, kad per metus žmogus jų suvartotų bent po 250-300 g. Geriausia tą kiekį suvartoti rudenį - iki spalio vidurio. Vartoti valgant - geriausia pusryčiaujant po vieną valgomąjį šaukštą kasdien.

Žiedadulkės stiprina nervų sistemą, skatina kraujo gamybą, mažina kraujospūdį, atkuria fizines jėgas, gerina potenciją, stimuliuoja protinę veiklą, gerina miegą. Kaip visavertis produktas tinka esant klimakterinei neurozei, impotencijai, nervinei depresijai, palengvina vaistų pasisavinimą ir jų veikimą. Vartojant žiedadulkes du kartus per dieną, prostatą galima užmiršti.

Žiedadulkes, skirtas vartoti, būtina tirpinti šiltame vandenyje: į 0,5 stiklinės dėti vieną arbatinį šaukštelį, skoniui pagerinti dėti medaus, išgerti pavalgius, jei skrandžio rūgštingumas didelis - prieš valgant.

Pažymėtina, kad žiedadulkių sudėtis nedaug skiriasi nuo bičių pienelio. Tik pienelio koncentracija daug didesnė.

Bičių duonelė

Tai bičių surinktos ir korių akutėse užkonservuotos žiedadulkės. Jos labai vertingas produktas, turintis beveik visas subalansuotas maisto medžiagas, reikalingas organizmui. Joje gausu vitaminų, baltymų, riebalų, angliavandenių, mineralinių medžiagų, mikroelementų.

Nuo žiedadulkių bičių duonelė skiriasi tuo, kad joje yra monosacharidų, pieno rūgšties ir daugiau vitamino K. Bičių duonelę lengviau pasisavina žmogaus organizmas. Biocheminiu požiūriu ji turi mažiau baltymų, kur kas daugiau angliavandenių ir iki 1,5 proc. lipidų. Bičių duonelės vitaminų sudėtis yra beveik tokia pati kaip žiedadulkių, tačiau duonelėje yra daugiau vitamino K ir gerokai mažiau E.

Bičių duonelės aktyvusis rūgštingumas (pH 4,3) yra didesnis negu žiedadulkių (pH 6,3).

Pagal savo biologinę sudėtį ir fiziologinį poveikį bičių duonelė beveik nesiskiria nuo žiedadulkių.

Bičių duonelė rekomenduojama sergantiesiems mažakraujyste, hepatitu, cukriniu diabetu, virškinamojo trakto, ypač žarnyno, kepenų ligomis, nusilpus.

Bičių duonelę profilaktiškai rekomenduojama vartoti po 10-15 g, o gydymo tikslais - 20-30 g per dieną.

Kaip vartoti bičių pikį

Bičių pikis - nuo medžių pumpurų, jaunų šakelių, lapų surinkta sakinga, geltonos ar žalsvos spalvos, malonaus kvapo biologiškai aktyvi medžiaga.

Joje yra 55 proc. augalinių dervų ir balzamų, 30 proc. vaško, 10 proc. eterinių aliejų, 5 proc. žiedadulkių, įvairių rūgščių, mikroelementų.

Dažniausiai gydymo tikslams vartojami 10-20-30 proc. spiritiniai pikio tirpalai ir 20 proc. aliejinis pikio tirpalas. 20 proc. spiritiniam pikio tirpalui reikia 20 g susmulkinto pikio užpilti 100 ml 70-96 rektifikuoto etilo spirito. Laikoma tamsoje, kasdien suplakama, po 7 dienų filtruojama ir supilama į tamsaus stiklo buteliukus.

Gydant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę, vartojamas 20-30 proc. spiritinis pikio tirpalas. Šio tirpalo 40-60 lašų įlašinama į pieno ar arbatos stiklinę. Patariama gerti 3 kartus per dieną 30 min. prieš valgant. Dantų skausmui gydyti į kiaurą dantį įdedamas pikio trupinėlis, patinusios ir skausmingos dantenos įtrinamos pikiu. Nesveikos dantenos ir klibantys dantys gydomi burną skalaujant degtinėje ištirpintu bičių pikiu, taip pat kompresais. Dėl to nustoja kraujuoti dantenos, mažėja skausmas, išnyksta nemalonus burnos kvapas.

Tulžies pūslės, tulžies latakų, kepenų ligos gydomos degtinėje ištirpintu bičių pikiu: 150 g susmulkinto pikio užpilama 0,5 l degtinės, kelis kartus per dieną smarkiai suplakama, po trijų dienų tirpalas nupilamas ir sumaišomas perpus su vandeniu, pasaldintu medumi. Laikoma tamsioje vietoje. Geriama po 20 lašų tris kartus per dieną, kol praeis skausmas.

Sergantiesiems struma (skydliaukės padidėjimas) patariama čiulpti bičių pikio trupinėlius kelis kartus per dieną, kol liauka sumažės.

Pasitarus su gydytoju, pikis vartojamas sergant ausų, kvėpavimo organų, virškinamojo trakto, kepenų, inkstų, burnos ertmės ir kitomis ligomis. Chirurgai siūlo vartoti 20 proc. spiritinį pikio tirpalą po 30-40 lašų su arbata ar pienu 3 kartus per dieną prieš valgant kaip biostimuliatorių prieš operacijas ir po operacijos komplikacijų profilaktikai.

Vartojant pikį, geriau gyja pūlingos žaizdos, mažėja skausmas ir niežėjimas.

Pikio spiritiniais tirpalais gydomos grybelinės odos ligos (trikofitija, epidermofitija). Pikio tepalais gydoma egzema, odos tuberkuliozė, nudegimai ir nušalimai.

Bičių pienelis

Bičių pienelis yra bičių žandų ir ryklės liaukų sekretas. Tai rūgštoka, grietinės konsistencijos, balta su gelsvu atspalviu specifinio skonio, biologiškai aktyvi medžiaga. Natūralus bičių pienelis turi 65 proc. vandens, 9-19 proc. baltymų, 9-18 proc. angliavandenių, 4-6 proc. riebalų, iš jų 16 riebalinių rūgščių. Baltymuose yra 22 nepakeičiamos aminorūgštys. Bičių pienelyje yra beveik visi B grupės vitaminai, vitaminai C, A, D, PP, E, pantoteno ir folinė rūgštys, gausu mineralinių medžiagų: geležies, sieros, magnio, kalcio, cinko, kobalto ir kt., daug hormonų, acetilcholino.

Bičių pienelį reikia laikyti šaldymo kameroje, prieš vartojimą išėmus palaikyti 2-3 min. kambario temperatūroje. Su stikline mentele paimti ryžio dydžio (80-100 g) gabalėlį, padėti po liežuviu, o indą vėl įdėti į šaldytuvą. Patartina vartoti 2 kartus per dieną pavalgius. Po liežuviu laikyti, kol visiškai ištirps ir bus nurytas su seilėmis.

Japonai siūlo vartoti bičių pienelį, sumaišytą su medumi santykiu 1 ir 100, po arbatinį šaukštelį 2-3 kartus per dieną prieš valgant.

Bičių pienelis vartojamas sergant lėtinėmis kvėpavimo ligomis, kai yra hipotrofijos požymių. Jį vartoti ypač patartina vaikams. Pagerėja apetitas, padidėja kūno masė, sumažėja arba pranyksta hipotrofijos požymiai, gerėja miegas, pranyksta nervingumas. Vaikams paros norma - 10-50 mg.

Bičių pienelis vartojamas bronchinei astmai gydyti, jo biostimuliuojamasis ir tonizuojamasis poveikis turi reikšmės gydant širdies ir kraujagyslių lygas. Ypač aktyvus ankstyvos smegenų kraujagyslių aterosklerozės atvejais, esant pastebimiems neurovegetaciniams požymiams. Vartojant bičių pienelį dingsta nervingumas, pagerėja atmintis ir regėjimas.

Bičių pieneliu galima reguliuoti tiek padidėjusį, tiek sumažėjusį kraujo spaudimą. Teigiamai veikia gydant kojų arterijų susiaurėjimą, tinka vartoti sergantiesiems cukralige, gydant lėtines kepenų ligas, po sunkių operacijų ir traumų.

Bičių pienelį patartina vartoti kartu su žiedadulkėmis.

Norint gydymo tikslais vartoti bičių pienelį, reikia konsultuotis su gydytoju.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai