To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kelneris staiga susirgo ir jį nuvežė į ligoninę...

Kelneris staiga susirgo ir jį nuvežė į ligoninę. Paguldytas ant operacinio stalo, išsigandęs laukia narkozės ir, pamatęs chirurgą, sako jam:
- Pone daktare, maldauju, greičiau pradėkite!
- Šį stalą ne aš aptarnauju!- atrėžė chirurgas.

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kraujas būna keturių grupių ir turi teigiamą arba neigiamą rezus faktorių. Suaugęs žmogus turi apie 5 litrus kraujo, kuris sudaro 6-8 proc. kūno masės.

Pasaulyje

Indė su dviem gimdomis susilaukė dviejų sūnų

inde su dviem gimdomis susilauke dvieju sunu.jpg

Moteris, kuri turi dvi gimdas, pagimdė du sūnus iš atskirų gimdų.

Ispanijoje pacientui prisiūtos abi kojos

pasiule dvi kojas.jpg

Valensijos universitetinės klinikos gydytojai pranešė, kad pacientui prisiūtos abi kojos. Pasak medikų, tai - pirma tokio pobūdžio operacija pasaulyje. Ji buvo pradėta sekmadienio vakare, o baigta pirmadienio rytą.

Vyrui pašalino daug kaukolės. Po 10 dienų jis jau skraidė

po operacijos is karto skraide.jpg

Per automobilio avariją sunkiai sužalotam britui buvo pašalinta didelė kaukolės dalis. O po dešimties dienų jis jau skrido į Australiją stebėti kriketo turnyro. Tokia operacija buvo atlikta pernai žiemą, tačiau apie ją paskelbta tik dabar, praneša naujienų kanalas „Sky News".

Medikai perspėja dėl paprastų vaistų grėsmės senyviems žmonėms

perspeja del vaistu gresmes.jpg

Britų medikai perspėja apie visiems gerai žinomų vaistų keliamą grėsmę senyvų žmonių sveikatai. Ekspertų teigimu, vaistai gali padidinti silpnaprotystės ir net mirties riziką, skelbia naujienų kanalas „Sky News".

Kaip pasaulis kovoja su narkotikais

kaip kovojama su narkotikais.jpg

Didžioji pasaulio gyventojų dalis (95,2 proc.) Tarptautinę kovos su narkomanija dieną (birželio 26-ąją) pasitiko be narkotikų - skelbia Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuras (UNODC), pristatydamas ataskaitą „World Drug Report 2011".

Pirmą kartą dukrai bus persodinta mamos gimda

persodins mamos gimda.jpeg

Jauna biologijos mokytoja ruošiasi operacijai, kurios metu jai bus transplantuota motinos gimda. Moteris tikisi išnešioti kūdikį toje pačioje gimdoje, kurioje ir pati buvo išnešiota, praneša „DailyMail".

Aliuminio indų laikai praeina

aliuminis indas seniena.jpg

Dar visai neseniai aliuminio indai - puodai, puodeliai, dubenėliai, šaukštai - buvo beveik kiekvienoje Lietuvos virtuvėje. Dabar juos pamatysime kur kas rečiau. „Ir gerai, - įsitikinę Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos (VVSPT) specialistai. - Dabar rinkoje yra kurs kas saugesnių sveikatai indų."

Britų medikai senyviems pacientams išrašo vandens

itrauke vandeni.jpg

Didžiosios Britanijos ligoninėse dirbantys medikai įtraukia vandenį į sąrašą senyviems pacientams skiriamų vaistų, kad seselės nepamirštų ligonių pagirdyti ir šie nemirtų iš troškulio.

Kanapės tampa vis pavojingesnės

Kanapes vis pavojingesnes.jpg

Kanapės (marihuana/hašišas) įvardijamos kaip vienas iš labiausiai palaipsniui psichiką žalojančių narkotinių medžiagų. Plačiai paplitęs šio narkotiko vartojimas turi sunkias pasekmes tiek individui, tiek visai visuomenei.

Trimetis vos nenumirė dėl alerginės reakcijos į vaikiškus skausmą malšinančius vaistus

del vaistu vos nenumire.jpg

Trimetis Džordžas Viljamsas (George Williams) vos nenumirė nuo alerginės reakcijos į nereceptinius skausmą malšinančius vaistus vaikams.

Užauginti medį galima ir po mirties

augantis medis is urnos.jpg

Ekologija besirūpinantys žmonės gamtą gali puoselėti ir po mirties. Jiems siūloma pelenus supilti į biologiškai suyrančią urną, iš kurios dar išaugs medis.

Britė yra alergiška elektrai

alergiska elektrai moteris.jpg

Ši britė negali naudotis elektriniu virduliu bei gyventi šalia kaimynų, besinaudojančių belaidžiu internetu, nes ji alergiška elektrai.

Ketverių metų britui persodinti plaučiai

vaikui persodinami plauciai.jpg

Keturmetis berniukas tapo jauniausiu Didžiojoje Britanijoje žmogumi, kuriam buvo persodinti plaučiai.

Gendančius produktus išduos plastiko juostelė

gendantys produktai isdavikai.jpg

Pirkdami fasuotą mėsą ar žuvį bei norėdami sužinoti, ar produktas nesugedęs, vadovautis galima tik etiketėje nurodytu galiojimo terminu. Mokslininkai atrado būdą, kaip įsigyti šviežius ir sveikatai nekenksmingus maisto produktus.

Trimetis berniukas nejaučia skausmo

berniukas nejaucia skausmo.jpg

Nejausti skausmo. Tai skamba kaip svajonė... jei negalvoji apie pasekmes. Trimečio Oliverio Džebsono (Oliver Jebson) tėvai turi jį akylai stebėti, nes berniukas nejaučia skausmo, kuris vaiką perspėtų, kad negalima liesti karštų ar aštrių daiktų, rašo britų dienraštis „The Daily Mail".

Rūkyti draudžiantys ženklai skatina užsirūkyt

nerukysi ar rukysi.jpg

Rūkyti draudžiantys ženklai daugumą žmonių gali paskatinti prisidegti cigaretę, teigiama psichologiniame tyrime.

Žmogaus charakterį atskleidžia mėgstami produktai

Maistas ir charakteris.jpg

Žmogaus charakterį atskleidžia mėgstami produktai Apie žmogų galima spręsti ne tik iš jo draugų, drabužių ar tvarkos darbo vietoje. Jo charakterį galima nuspėti ir sužinojus, ką jis labiausiai mėgsta valgyti.

E-cigaretės: rūkyti ar nerūkyti?

E-cigarete kenkia.jpg

Pasaulio sveikatos organizacija (World Health Organization - WHO) ir kitos tabako kontrolės organizacijos skatina visus vartotojus elgtis apdairiai ir susilaikyti nuo elektroninių cigarečių įsigijimo ir vartojimo, nes nėra iki galo ištirtos galimos jų vartojimo pasekmės.

2011: gegužės 5 – oji – Pasaulinė rankų higienos diena

svariu ranku diena.jpg

Siekiant atkreipti dėmesį į rankų higienos ir jos gerinimo svarbą sveikatos priežiūros įstaigose, šių metų gegužės 5 dieną jau trečius metus iš eilės visas pasaulis mini rankų higienos dieną, kurios šūkis - „Plauk rankas - saugok gyvybes". Pagrindinis šio judėjimo tikslas - atkreipti pacientų ir sveikatos priežiūros įstaigų personalo dėmesį į rankų higienos svarbą sveikatos priežiūros įstaigose.

Beveik pusės europiečių darbo vietos – nepatogios

darbo vietos nepatogios.JPG

Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondo „Eurofound" atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. europiečių beveik ketvirtadalį darbo laiko praleidžia kūną varginančioje arba skausmingoje padėtyje ir dėl to jiems kyla ilgalaikių sveikatos sutrikimų pavojus.

Invazinės rūšys grasina Antarktidai

antarktida tirpsta.jpg

Nors Antarktida neįprastai izoliuota ir šalta, žemynas nuolat sulaukia naujų nepageidaujamų atvykėlių.

Devynmetis berniukas dėl retos ligos negali šypsotis

berniukas negali sypsotis.jpg

Devynerių metų Harvis Houlas (Harvey Hole) iš Didžiosios Britanijos Boltono prie Dierno (Bolton-upon-Dearne) miestelio prajuokina savo draugus iki ašarų, nes sugeba pasakoti anekdotus visiškai rimtu veidu.

Po kelionės Indijoje vilniečių pora susirgo paratifu

indija ir ligos.jpg

Iš Indijos grįžusiai vilniečių porai diagnozuota pastaruoju metu Lietuvoje retai registruojama užkrečiamoji liga - paratifas.

Beveik viskam alergiška britė nėštumo metu valgė tik mėsainius

nescioji valge mesainius.jpg

Kai Siuzana Franklin (Suzanne Franklin) pastojo, ji sutriko, nes nežinojo, kaip reikės valgyti už du. 23 metų moteris daug metų kentė dėl alergijos, kurią sukelia įvairūs maisto produktai, netgi vaisiai ir daržovės, skelbia britų dienraštis „The Daily Mail".

Įrodė, kad pelenai iš tiesų buvo pavojingi

pelenai - pavojingi.jpg

Po Islandijos ugnikalnio išsiveržimo 2010 metais kilęs susirūpinimas dėl skrydžių saugumo buvo pagrįstas, rodo naujas mokslinis tyrimas.

PSO: Europoje plinta tymų protrūkiai

Plinta tymai Europoje.jpg

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono biuras praneša apie sparčiai didėjančius susirgimus tymais. 2011 m. jau užregistruota 6500 tymų atvejų Europos regione.

Gyvenimo trukmė D. Britanijoje pernai pailgėjo 44 dienomis

gyvenimo trukme pailgejo.jpg

Praėjusiais metais rekordiškai - net 44 dienomis - Jungtinėje Karalystėje padidėjo gyvenimo trukmė, apie tai byloja statistiniai duomenys, rodantys, kad šalies populiacija sparčiai sensta, rašo britų dienraštis „The Daily Telegraph".

Pagirios didina chirurgų klaidų skaičių

daktaru klaidos.jpg

„Istoriškai medikai turi daugiau alkoholio vartojančių asmenų reputaciją", - teigia Airijos Karališkosios chirurgų kolegijos narys Anthony Gallagher.

Visa britų šeima pasidarė skrandžio mažinimo operacijas

atsikrate virsvorio.jpg

Didžiosios Britanijos Šefildo (Sheffield) miestelyje gyvenanti keturių asmenų šeima pasidarė skrandžio mažinimo operacijas, kad sulieknėtų. Po operacijos vyras su žmona ir dvi jų dukterys kartu neteko 249 kilogramų svorio, informuoja BBC naujienų tarnyba.

Rastos vinys, esą susijusios su Jėzaus nukryžiavimu

Jezus vinis.jpg

2 tūkst. metų senumo vinys, rastos aukšto žydų dvasininko, kuris esą perdavė Jėzų romėnams, kapo kriptoje, gali būti susijusios su nukryžiavimu.
Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai