To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina žmogus pas vidaus ligų gydytoją ir skundžiasi...

Ateina žmogus pas vidaus ligų gydytoją ir skundžiasi:
- Daktare, negaliu daugiau, taip pilvą skauda. Daktaras ir klausia:
- Gal suvalgei ką negero ar ...?
- Kai buvau miške, uogą kažkokią surijau.
- Palauk, palauk. O kas buvo ten per uoga?
- Tai, kad neįžiūrėjau, daktare...
- O, tai tu turėjai eiti ne pas mane, o pas akių gydytoją.

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 62,6 proc. moterų mano, kad priimtiniausias informacijos šaltinis, iš kurio jos norėtų sužinoti apie gimdos kaklelio vėžio profilaktiką, yra gydytojas.

V.Paukštė: "Dievas žino, bet nesako"

Aktorius Vytautas Paukštė nesiskundžia gyvenimu, nors sveikata ir amžius kartais jau kelia rūpesčių. Anot jo, sulaukus 77-erių, tai natūralu, betgi daugelis problemų - išsprendžiamos.

Nusilpo klausa

- Kartais pagalvoju, kaip būtų gerai, kad nemaustų sąnarių, nekamuotų peršalimas ar nesvaigtų galva. Betgi tai - smulkmenos. Gydytojai aiškino, kad laikui bėgant praeis tas svaigulys. Pernai vasarą jie man padarė galvos operaciją, šiemet pasitikrinau, - sako, viskas gerai. Tik bėda, kad ilgokai nevaidinau. Ne vien dėl sveikatos. Nes nėra ką. Kai teatrą rekonstrukcijai uždarė, o mus iš jo išvarė, repertuaras labai susitraukė. Bet rudenį į sceną Žvejų rūmuose vėl grąžinsim "Mano Hamletą" - bus darbo", - vylėsi aktorius.

- O ką veikiate dabar?

- Nieko. Kaip ir visi mano kartos kolegos. Laukiu geresnių laikų. Visąlaik teatras yra laukimas. Visą gyvenimą sėdi ir lauki, kada tau duos vaidmenį. Skaitau knygas, pavėpsau į televizorių, pasivaikštau, prisimenu kai kuriuos tekstus. Labai kažkur nesiveržiu - reikia laiko atsigauti. Be to, teko apsilankyti pas specialistą - tobulinome mano klausą, o kartu, kaip sako mano gydytojas Dainius Guzevičius, - ir gyvenimo kokybę.

Įtampa vargino

- Kaip tai tobulinote?

- Pagaliau, atrodo, pavyks išspręsti įsisenėjusią problemą. Mat jau prieš kelerius metus pastebėjau, jog silpniau ėmiau girdėti. Nenustebau. Žinojau, kad mano amžiaus žmonėms taip nutinka. Tačiau tai sukelia visokių nepatogumų ir diskomfortą. Patyriau, kad jei tyliau kas kalba, man jau reikia įtempti klausą, tenka visąlaik perklausti. Vaidinant scenoje - viskas būdavo gerai, nes joje aktoriai pakankamai garsiai kalba. Tačiau per repeticijas jau kamavausi. Juolab jei koks tyliakalbis režisierius pasitaikydavo - nuolat įtampa. Tai vargino. Tuomet kreipiausi į gydytojus.

- Ką jie patarė?

- Paaiškino, kas ir kaip, nuramino. Sako, nesikankink, įsitaisyk klausos aparatą, nebūtinai brangų, ir viskas bus gerai. Reikės - įsijungsi, nereikės - išjungsi. Vieną buvau nusipirkęs. Nelikau labai patenkintas. O dabar man Klaipėdos apskrities ligoninė ir bendrovė "Audiofon" padovanojo kitą - danišką "mind440-9". Jį pagamino "Widex" kompanija. Šitas kur kas geresnis.

Kaip kompiuteris

- Kuo jis ypatingas?

- Gerokai modernesnis, patogesnis. Na, toks miniatiūrinis kompiuteriukas. Kaip įsitikinau, jo aukšta garsų kokybė, jis savaime prisitaiko prie garsinės aplinkos, pašalinių jos garsų. Be to, jis slopina paties klausos aparato "švilpimą". Jame įdiegti naujausi šių technologijų pasiekimai. Pats patyriau, kad mano kompiuteriukas greitai ir nepastebimai prisitaiko prie besikeičiančios aplinkos. Visi jos garsai apdorojami keliolikoje dažnių juostų, todėl galima tiksliai išskirti ir nuslopinti bet kokį triukšmą. Savaime prisitaikantys kryptiniai mikrofonai ir kalbos išryškinimo sistema palengvina kalbos supratimą bet kurioje situacijoje. Tad dabar nebijau sutikti pažįstamų gatvėje ar parduotuvėje, kur yra pašalinio triukšmo.

Reikia kantrybės

- Pajutote efektą?

- Dabar ramiai galiu kalbėtis telefonu, šukuotis plaukus ar dėvėti kepurę, nebijodamas išprovokuoti erzinantį ir aplinkinius trikdantį klausos aparato švilpesį. Jau spėjau patirti, kad su juo mažiau pastebimas aidas salėje, anksčiau gerokai trukdydavęs naudojantis kitu aparatu. Ir dabar iš pradžių kai kas atrodė kiek per garsu, betgi tą daikčiuką galima reguliuoti. Kaip ir visur, čia taip pat reikia kantrybės - klausa, pasirodo, labai subtilus jutimo organas.

Dar sužinojau, kad šiuose "Widex" aparatuose gali būti įdiegta speciali programa ir kai kuriuose modeliuose montuojama vadinamoji dviejų garsiakalbių sistema, atverianti naujus potyrius klausantis muzikos. Taigi viskas įmanoma.

Gyvenimas - gražus

- Pradžioje pokalbio užsiminėte apie gyvenimo kokybę, - ar ji pagerėjo?

- Tai aišku. Dabar visomis juslėmis mėgaujuosi pavasariu. Paukščiai taip čiulba, net per širdį eina. Atgimstančios gamtos garsai ir kvapai veržte veržiasi pro langus. Vaikystės prisiminimai užplūdo - nušienautų pievų, kamanių medaus... Dieve mano, koks gražus pasaulis!.. Bėgant metams žmogaus gyvenime randasi daugybė trukdžių. Vienus įveikiame patys, kitus - padedant geriems žmonėms, ačiū jiems. Maža vilties mano kartai sulaukti mūsų teatro rekonstrukcijos pabaigos. Dievas žino, kaip ten bus, betgi nesako. Tačiau gyvenimas vis tiek gražus. Negaliu skųstis, kol vaikai sveiki, kol girdžiu, kaip gieda paukščiai, kol pavasaris... Gaila bus išeiti.

Gydytojo patarimai

Dainius Guzevičius, Klaipėdos apskrities ligoninės Konsultacinės poliklinikos gydytojas otorinolaringologas, Londono universiteto audiologijos magistras

- Ar dažnai į jus kreipiasi neprigirdintieji dėl klausos protezavimo?

- Lietuvoje neprigirdinčiųjų, norinčių pagerinti klausą, kartu - ir gyvenimo kokybę, kreipiasi keliskart mažiau, nei, pavyzdžiui, kitose Europos šalyse. Man neramu dėl tokio susitaikymo su nukentėjusia gyvenimo kokybe ir vengimo ieškoti išeities. Juolab kad išeitis yra - paprastesniais klausos aparatais neprigirdinčiuosius aprūpina Valstybinė ligonių kasa, šiuolaikiškų ir pažangių klausos aparatų galima įsigyti specializuotose parduotuvėse.

- Kaip manote, kodėl žmonės linkę slėpti klausos trūkumą?

- Iš vienos pusės, ne iškart pastebime pamažu blogėjančią klausą. Antra vertus, ne vienodai greitai prisipažįstama turint negalią. Dar kitiems atrodo, kad neprigirdintieji yra mažiau nuovokūs. Iš dalies tam yra pagrindo, nes su bet kurio pobūdžio informacija pirmiausia susiduria mūsų operatyvioji atmintis, kuri "naudojama" ir informacijai išgirsti. Akivaizdu, jog kuo daugiau pastangų sunaudojama klausymui, tuo mažiau jų lieka informacijos analizei, suvokimui ir įsiminimui. Gerai žinoma tendencija: klausos sutrikimas - vengimas bendrauti - vienišumas - depresija. Į tai turėtų atkreipti dėmesį tiek patys neprigirdintieji, tiek ir jų artimieji. Manyčiau, kad neretai paskubama su ankstyva demencijos ar silpnaprotystės diagnoze, pakaktų tiesiog padėti žmogui... geriau girdėti.

- Tai kodėl neieškoma pagalbos, delsiama? Kas trukdo?

- Įvairūs išankstiniai nusistatymai, psichologinės, kartais ir materialinės priežastys. Tenka matyti žmonių, kurie dar ir dabar mano, kad klausos aparatas bus didelis ir su laidais. Kitiems jis asocijuojasi su mūsų senelių nešiotais prastos kokybės aparatais. Savaime suprantama, kad žmonės ieško mažiau į akis krintančio varianto, o nusprendus įveikti klausos trūkumą, manau, visada pavyktų rasti optimalų kainos ir kokybės santykį.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai