To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gyditojas varto ligonio ligos istoriją ir klausinėja...

Gyditojas varto ligonio ligos istoriją ir klausinėja:
- O kiek jums metų?
- Greitai bus keturiasdešimt, - sako ligonis.
- Nebus...

  • Naudokite dezodorantą vietoj antiperspiranto, nes pastarieji gali įtakoti krūties vėžio atsiradimą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Su alkoholiu siejama 4000 mirčių per metus ir pagal pasekmes visuomenės sveikatai jis užima antrą vietą po tabako.

PSO: Europoje plinta tymų protrūkiai

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono biuras praneša apie sparčiai didėjančius susirgimus tymais. 2011 m. jau užregistruota 6500 tymų atvejų Europos regione.

Belgija sunerimusi: šiais metais jau užregistruota 100 tymų atvejų, kai per visus 2010 metus jų buvo registruota 40. Šio protrūkio "karščiausias taškas" - Gento miestas. Čia tymais dažniausiai serga vaikai iki vienerių metų, nepaskiepyti tymų, raudonukės ir epideminio parotito vakcina. Dar viena nerimą kelianti grupė - mokiniai, lankantys antroposofinę mokyklą. Jie neskiepijami dėl tėvų įsitikinimų, rašoma Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pranešime.

Prancūzijoje taip pat vyksta didelis tymų protrūkis. Iki 2011 m. kovo mėnesio oficialiai užregistruoti 4937 tymų atvejai. Tai beveik siekia per visus 2010 metus užregistruotų tymų skaičių - 5090. Prancūzijoje imtasi griežtų priemonių siekiant suvaldyti šį protrūkį: kūdikiai pradėti skiepyti nuo tymų anksčiau - ne nuo 15 mėn., kaip rekomenduojama skiepų kalendoriuje, o nuo 9 mėnesių. Pasiskiepyti yra siūloma ir vyresniems asmenims, kurie yra neskiepyti arba po vakcinacijos yra praėjęs ilgas laiko tarpas. Šiuo metu dideli tymų protrūkiai vyksta Serbijoje, Ispanijoje (Andalūzijoje), Makedonijoje ir Turkijoje.

Epidemiologiniai ir virusų genotipavimo tyrimai patvirtino, kad tymų virusas "įvežamas" iš vienų Europos šalių į kitas, jis patenka ir į kitus pasaulio regionus. Padidėjęs tarptautinių kelionių skaičius per Velykas taip pat padidins ir tymų viruso įvežimo riziką į įvairias šalis, tarp jų ir į Lietuvą. Užkrečiamų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje jau nemažai metų nebuvo registruojami susirgimai tymais, tačiau pernai vasarą ši liga buvo nustatyta 20 m. studentui, keliavusiam po Italiją, ir 53 m. moteriai, grįžusiai iš Didžiosios Britanijos.

Viruso plitimą ir protrūkius sustabdyti galima tik vykdant sistemingą vakcinaciją, savavališkai nepažeidinėjant rekomenduojamų vaikų skiepų kalendorių schemų

Tai viena iš svarbiausių priežasčių, skatinančių prisijungti prie Europos imunizacijos savaitės 2011, kuri vyks balandžio 23-30 d. Šiemet joje dalyvaus 50 šalių - daugiausiai nuo pat šios iniciatyvos pradžios - 2005 metų.

"Pagrindinė šių metų Europos imunizacijos savaitės tema yra tarptautinis šalių bendradarbiavimas siekiant suvaldyti užkrečiamųjų ligų, tarp jų ir tymų, plitimą tarp valstybių ,- savo pranešime teigia Zsuzsanna Jakab, PSO Europos regiono biuro direktorė,- Europos imunizacijos savaitė primena mums, kiek daug puikių darbų yra nuveikta imunizacijos srityje, tačiau yra ir darbų, kurios reikia atlikti nedelsiant. Tik glaudus bendradarbiavimas tarp šalių padės sustabdyti tymų plitimą regione ir pasiekti PSO iškeltą tikslą - eliminuoti tymus, raudonukę ir įgimtą raudonukės sindromą Europos regione iki 2015 metų."

Mūsų šalyje yra sėkmingai vykdoma vaikų vakcinacija. Nors dėl plintančio skeptiško požiūrio į skiepus ji nežymiai sumažėjo: 2010 m. nuo tymų paskiepyta 96,1 proc. vaikų, o 2005 m. - 97,2 proc. ULAC specialistai primena, kad Lietuvoje vaikai nuo tymų skiepijami 15 mėn. ir 6-7 m. amžiaus. Suaugusiems, neskiepytiems nuo tymų ir nesirgusiems tymais, rekomenduojama pasiskiepyti. Ypatingai svarbu tai padaryti prieš keliaujant į užsienio šalis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai