To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Duokite man kažką...

Vaistinėje:
- Duokite man kažką nuo pasekmių...
- Tai gal prezervatyvų?
- Ne, pampersų...

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Airija 2004 m. kovo 29 d. tapo pirmąja valstybe Šiaurės pusrutulyje, kuri uždraudė rūkyti visose viešose uždarose erdvėse, įskaitant kavines, barus, biurus.

Stilingas... su klausos aparatu

Statistiškai su klausos problemomis susiduria apie dešimt procentų žmonių, iš kurių maždaug penktadaliui diagnozuojamas sunkus, trisdešimčiai procentų - vidutinis, kitiems - lengvas klausos sutrikimas. Šie skaičiai linkę didėti, tačiau žmonės, ypač jaunimas, nesistengia rūpintis klausa ar ją gydyti.

Ausinukai ir triukšmas - klausos priešai

Ilgametę patirtį turinti gydytoja otorinoloringologė Rita Tarasevičiūtė teigia, kad vienas didžiausių klausos priešų - triukšmas. Žinoma, labiausiai kenkia stiprus trumpalaikis triukšmas, kuomet garso stiprumas pasiekia 130 decibelų. Šūvio, sprogimo, reaktyvinio lėktuvo garsas toks didelis, kad gali neišlaikyti ir sprogti ausų būgneliai, nepataisomai sužalojami klausos nervų receptoriai, žmogus staigiai apkursta. Tačiau pavojinga ir nuolatinė triukšminga aplinka, kuri klausą "sugraužia" pamažu.

Anot gydytojos, į klausos sutrikimus žmonės reaguoja visai kitaip negu, sakykime, į regėjimo susilpnėjimą. Nueiti pas gydytoją ir prisitaikyti akinius - įprastas dalykas. Dėl klausos pablogėjimo kreiptis į gydytoją delsiama. Iš pradžių žmogus negirdi tik aukštų dažnių, sakykime, nebeskiria smuiko vinguriuojamos melodijos niuansų, tačiau tai netrukdo gyventi, nes žmonių kalba, radijo ir televizijos garsai, kur daugiausia yra žemų ir vidutinių dažnių, girdima neblogai. Paskui ir tie garsai slopsta, todėl kartais toks delsimas kainuoja itin brangiai - klausos netenkama negrįžtamai.
Priežastys - psichologinės

Specialistai tvirtina, kad žmonės vengia prisipažinti turinys klausos sutrikimų, nes aplinkinių reakcija į tai yra neigiama. Daugeliui kurtumas ir jo gydymas siejasi su senelių turėtais gremėzdiškais klausos aparatais.

"Daugelis nustemba pamatę, kokie yra dabartiniai klausos aparatai - maži ir stilingi, kuriuose panaudotos sudėtingiausios technologijos", - sako klausos protezavimo specialistas, "Audiomedika" direktorius Mindaugas Jonaitis.

Klausos aparatų kūrėjai rūpinasi ir technologijomis, ir dizainu. Štai paskutiniųjų pasaulyje gerai žinomos danų firmos "Oticon" klausos aparatų dydis - vos du centimetrai, o galimybės - neįtikėtinos: geba atkurti beveik natūralų garsą, leidžia žmogui gerai orientuotis aplinkoje, nes identifikuoja, iš kur sklinda garsas.

"Girdintiesiems net sunku įsivaizduoti, koks diskomfortas žmogui, kuris negali bendrauti restorane ar kitoje didelėje erdvėje, susirinkime, kur daug žmonių, kur šurmulys, kur bendrauja didelė kompanija. Su dabartiniais moderniais klausos aparatais tai jau nebe problema - jie leidžia žmogui geriau susikoncentruoti į norimus garsus, atmetant pašalinį triukšmą; žmogui nebereikia spėlioti, iš kurios pusės jis pakviečiamas, iš kur sklinda garsas ir pan. O jei dar pridurtume, kad bevielės sistemos, papildomi klausos aparatų priedai žmogui leidžia be vargo naudotis stacionariais ir mobiliaisiais telefonais, klausytis muzikos grotuvo, žiūrėti televizorių, būtų galime sakyti, kad klausos sutrikimų turintys žmonės visuomenėje jau gali jaustis visaverčiais",- įsitikinęs M. Jonaitis.

Įdomu tai, kad klausos aparatų kūrėjai savo produkcijos dizainą kuria atsižvelgdami į modernių ausinukų, MP3 grotuvų ir daugybę kitų populiarių šiuolaikinio gyvenimo atributų dizainą.

Klausos aparatai - ir pagal galimybes

"Klausos aparatų įvairovė - didžiulė, galimybės - irgi, todėl žmonės turėtų labai atidžiai įsigilinti, ką jiems siūlo ir ką jie renkasi. Jeigu žmogus itin aktyvus, jeigu jam reikia daug bendrauti renginiuose, jeigu leidžia finansinės galimybės, jis pasirenka gana brangų ir patį moderniausią aparatą. Tačiau technologijos vystosi taip greitai, kad dar visai neseniai buvę patys moderniausi dalykai tampa prieinami ne vienam. Štai prieš keletą savaičių Lietuvą pasiekė naujausias "Oticon" sukurtas klausos aparatas HIT. Prieš 3-4 metus tokios technologijos buvo diegiamos tik pačiuose brangiausiuose aparatuose, o dabar juos jau įperka daugelis", - sako M. Jonaitis.

Anot jo, svarbu, kad žmogus ieškotų, konsultuotųsi ir surastų sau tinkamiausią variantą, tada problemos, su kuriomis tenka susidurti sutrikus klausai, būtų išsprendžiamos lengviau ir paprasčiau.

Dabartiniai klausos aparatai - vos dviejų centimetrų dydžio, o valdymo pultelio dizainas primena madingus ausinukų aksesuarus.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai