To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Alio. Ar čia ligoninė?...

- Alio? Ar čia ligoninė?- klausia susirūpinęs balsas.
- Taip.
- O čia reanimacijos skyrius?
- Taip.
- O, sakykite, ligonis Vardenis Pavardenis dar gyvas?
- Dar ne...

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kraujas būna keturių grupių ir turi teigiamą arba neigiamą rezus faktorių. Suaugęs žmogus turi apie 5 litrus kraujo, kuris sudaro 6-8 proc. kūno masės.

Sveikata per vandenį

Visi žinome, kad patyrus traumą prie sumušimo vietos reikia pridėti ledo. Kadangi mūsų kūno paviršiuje šalčio receptorių yra maždaug 10 kartų daugiau nei šilumos, vietinis atšaldymas veiksmingai slopina skausmą - tiesiog užblokuoja odos nervų galūnes.

Šaltis apsaugo ir nuo uždegimo. Jis pažeistuose organuose ir audiniuose sureguliuoja apykaitos procesus taip mažindamas tinimą ir smulkiųjų kraujagyslių laidumą, stabdydamas kraujavimą (nuo šalčio susitraukia ne tik paviršinės, bet ir giluminės kraujagyslės).

Be to, šaltas kompresas atpalaiduoja įtemptus raumenis.

Pirmąją parą po patirtos traumos gydytis šalčiu galima iki 15 minučių.

Skauda galvą - šaldyk kojas

Pačioms primityviausioms šalčio procedūroms vartojamas paprastas vanduo.

Kai žmogus nualpsta, trumpam netenka sąmonės, dažniausiai pakanka apšlakstyti veidą ir krūtinę šaltu vandeniu, kad atsigautų.

Kai kurioms ligoms gydyti ir skubiai pagalbai suteikti plačiai naudojamos šalto vandens (žemesnės nei 20 laipsnių temperatūros) vonelės rankoms ir kojoms. Jos taip pat tinka patyrus traumą - susitrenkus, pasitempus raiščius ir pan.

Esant smarkiai pažeistai smegenų kraujotakai, pavyzdžiui, po insulto, be pagrindinio gydymo, dažnai dar skiriamas ligonio nugaros, krūtinės, pilvo, rankų ir kojų apiplovimas šaltu vandeniu tris kartus per dieną. Į vandenį reikia įpilti šlakelį acto arba įberti druskos.

Vanduo gali padėti išsivaduoti ir nuo galvos skausmo. Tik įtrinti juo reikia ne smilkinius ir sprandą, kaip veikiausiai pamanėte, o pasidaryti vonelę kojoms arba 1-2 minutėms įbristi į šaltą vandenį ir energingai patrepsėti. Tada sausai nutrinti pėdas rankšluosčiu, užsitempti kojinaites ir 10 minučių aktyviai pavaikštinėti arba pašokinėti.

Nuo visų negalių

Šalto vandens voniomis nuo seno buvo mažinamas karštis.

Tačiau tokia procedūra rekomenduojama tik fiziškai stipriems žmonėms. Karščiavimui sumažinti kartais užtenka ir vonelės kojoms, tačiau mirkti joje galima ne ilgiau kaip minutę, o paskui būtina apsimauti šiltas kojines ir 15 minučių pavaikštinėti.

Tik didelio efekto nesitikėkite: dažniausiai kūno temperatūra sumažėja laipsniu ar dviem.

Karščiavimo sukeltą galvos skausmą, migreną, kraujavimą iš nosies, psichinį susijaudinimą galima pabandyti nuslopinti šalto vandens kompresu. Jį pasidaryti labai paprasta: paimkite minkšto audinio ar marlės skiautę, keliskart sulenkite, suvilgykite šaltu vandeniu, šiek tiek išgręžkite ir uždėkite ligoniui ant nosies tarpuakyje (esant kraujavimui iš nosies), kaktos (karščiuojant). Būdamas ant žmogaus kūno drėgnas audinys greitai įkaista, todėl kas 3-4 minutes kompresą reikia keisti. Bendra procedūros trukmė gali būti nuo 5 iki 40 minučių.

Seniai ir gerai žinomas šalto kompreso variantas yra pavilgas. Pavilgai labai plačiai naudojami gydant odos uždegimus, kai kurias akių ligas, ūmius akių vokų, limfmazgių uždegimus, paūmėjus hemorojui, taip pat „šviežius" sumušimus ir patempimus (pirmąją parą po traumos).

Norėdami pasidaryti pavilgą, paimkite vatos tamponą arba marlės skiautę, sulankstytą 5-10 sluoksnių, ir suvilgykite gydomuoju tirpalu - pavyzdžiui, furacilino, rivanolio arba paprastu acto (šaukštas acto stiklinei šalto virinto vandens), ir uždėkite ant skaudamos vietos. Pavilgą keiskite kas 3-5 minutes arba iš naujo pamirkykite gydomajame tirpale.

Procedūros trukmė neturėtų būti ilgesnė nei 30-40 minučių.

Ledo kompresai

Naudojamas šaltiems kompresams ir ledas - jis atšaldo giliau. Geriausia tokioms procedūroms naudoti specialią guminę pūslę ledui, nes ji hermetiškai užsidaro ir nepraleidžia drėgmės. Į pūslę galima pridėti ne tik ledo, bet ir sniego.

Ant ligonio kūno ledo kompresas dedamas tik įvyniojus pūslę su ledu į rankšluostį - kad nebūtų peršaldyta oda.

Laikomas ledo kompresas po 20-30 minučių su 10-15 minučių pertraukomis. Jei yra būtinybė, tai ir visą parą.

Ledui tirpstant, vandenį iš pūslės reikia po truputį nupilti ir pridėti naujo ledo.

Mažiems vaikams ledo kompresai jokiu būdu tiesiogiai nededami ant odos, kad mažylis nejaustų spaudimo - pūslę su ledu geriau pakabinti virš sumuštos vietos.

Pakabinti pūslę virš ligonio galvos reikia ir esant karštinei - dėti ledą tiesiai ant galvos tokiais atvejais nepatariama.

Jeigu skubiai gauti ledo - problema, vaistinėse galima įsigyti specialių kriopaketų. Sušaldyti šaldytuve, jie naudojami kaip kompresai.

Kriopaketą galima pasigaminti ir patiems. Pripilkite į polietileno maišelį vandens, įberkite šaukštelį druskos vienai stiklinei vandens, sandariai užriškite į padėkite į šaldiklį. Sušalęs maišelyje vanduo įgaus plokščią formą - tokį ledą bus patogu uždėti ant bet kurios kūno dalies.

Pirmajai pagalbai

Sėkmingiausiai ledas, suprantama, naudojamas suteikti pirmajai pagalbai patyrus įvairias traumas ar staiga pablogėjus sveikatos būklei.

Uždėjus ledo ant pilvo galima pastebimai palengvinti į žarnyną, skrandį kraujuojančio ligonio būklę, patyrus pilvo sienelės traumą - taip pat ir esant pažeistiems vidaus organams bei kraujavimui į pilvo ertmę.

Patyrus krūtinės ląstos traumą, kraujuojant į plaučius, kosėjant krauju viena pirmosios pagalbos priemonių taip pat yra ledo kompresas - jis dedamas ant krūtinės.

Naudojamas ledas ir patyrus šiluminį smūgį (kompresai dedami ant galvos ir kirkšnies srityje), kaukolės traumą, įgėlus bitei ar vapsvai, susirgus kai kuriomis uždegiminėmis ligomis (esant pradinėms mastito stadijoms, ūmiam pankreatitui).

Sutrenkus minkštuosius audinius, sąnarius, pasitempus raiščius ir sausgysles, pirmąją parą ant sužalotos vietos galima uždėti pūslę su ledu arba kelis kriopaketus ir 10-15 minučių pritvirtinti juos tvarsčiais.

Pirmosiomis dienomis po traumos šią procedūrą galima kartoti po kelis kartus.

Patyrus traumą, pirmosiomis dienomis galima išbandyti masažą ledu. Ledo gabalėlius reikia suberti į polietileno maišelį, užrišti ir sukamaisiais judesiais patrinti sužalotą vietą.

Tiesa, prieš pradedant ledo masažą sužeistą kūno dalį reikia pakelti.

Masažuojama ne tik traumuota vieta, bet ir aplink ją esantys audiniai. Taigi masažą geriausia atlikti net ne vienu, o dviem maišeliais su ledu iš karto.

Procedūros trukmė - nuo 2-3 iki 5 minučių, ne daugiau. To visiškai pakaks, kad išvengtumėte didžiulės mėlynės. Ir dar: kraujuojant į skrandį, plaučius, nusideginus gerklę, stemplę, gerklas, apsinuodijus rūgštimis ir šarmais, rekomenduojama ryti ledo gabalėlius.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai