To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Boksas - puikus sportas...

Boksas - puikus sportas. Jo dėka aš neblogai uždirbu.
- Jūs turbūt garsus boksininkas?
- Ne. Aš stomatologas.

 

 

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kai skauda gerklę, reikia gerti ne karštus, o šiltus gėrimus, nes karšti tik didina uždegimą. Rūgščios sultys ir citrusiniai vaisiai sergant tonzilitu ar laringitu netinkami, nes ...

Svarbiausias vaistas – teigiamas požiūris į gyvenimą

Norint išsakyti ir išreikšti savo poreikius, geriausia burtis į pacientų draugijas. "Kovoti su liga kartu su likimo draugais yra daug lengviau, nes draugų būryje daugiau optimizmo bei patirties", - tvirtina Šiaulių kaulų, raumenų ir sąnarių ligomis sergančiųjų draugijos "Artis" klubo narės.

Padeda susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą

Moterys tvirtina, kad sunku žmogui būti vienam su savo liga, ypač tuomet, kai pirmąkart ištariama ligos diagnozė, todėl turėdamos gyvenimiškos patirties bei įgijusios žinių iš škoto, kuris savo išmintimi pasidalyti buvo atvykęs į Lietuvą, savanorės nusprendė padėti likimo draugams. Kai nežinomybės našta tampa mažesnė, žmogus gali daugiau padėti sau.

"Mokymas yra gydymo pagrindas. Jis būtinas pačioje ligos pradžioje, kad kuo lėčiau progresuotų liga, - dalijasi patirtimi savanorės. - Privalu išmokti save nuteikti mąstyti pozityviai ir eiti per gyvenimą besišypsant, net ir lydimiems nepagydomos ligos. Kai sielai lengviau, ir kūno skausmas atlėgsta. Vienatvėje atrodo, jog nebėra išeities, kaip galėtum palengvinti savo negalę, o draugų būryje niekada netrūksta optimizmo, atsiranda daugiau valios, nebereikia savęs prievartauti, tad kasdien atliekama mankšta tampa gyvenimo dalimi, o ne kasdienybės košmaru."

Išeitis slepiasi neviltyje

Sąnarių sustingimas - dažnas rytinis svečias. "Klaikus jausmas, kai pabudęs nebegali nė pirštų palankstyti, negali užsisegti sagų, apsirengti, apsiauti batų, atsirakinti durų, nusišluostyti iš nevilties byrančių ašarų", - vardija ligos išdaigas moterys.

"Apima siaubas, kai pietums nebeįstengi prisilupti bulvių ar atsiriekti duonos, - pritaria draugėms ponia Bronislava. - Tuomet, kai vos tik susirgau, nebuvo populiaru pardavinėti raikytą duoną, tad kai rankas apimdavo silpnumo jausmas, o šalia  nebūdavo kam padėti, tekdavo duonos atsikąsti iš kepalo."

Ne ką linksmesnėmis kasdienybės akimirkomis dalijasi ir ponia Zita: "Pamenu, kai tualeto duris atsidariau paspausdama rankeną smakru, nes staiga sustingę sąnariai surakino rankas."

Tokiomis akimirkomis, anot pašnekovių, itin sunku rasti jėgų džiaugtis gyvenimu, tačiau nevalia pasiduoti ligos pinklėms, privalu ieškoti išeities.

Išgelbėti gali tik judesys

Viena svarbiausių taisyklių, kurią turi žinoti kiekvienas sergantis reumatoidiniu artritu asmuo - sąnarius būtina kasdien mankštinti. Rekomenduojami pratimai, kurių intensyvumas priklauso nuo ligos aktyvumo bei sąnarių pažeidimo. Nemankštinami sąnariai praranda lankstumą, stingsta, silpnėja aplinkiniai raumenys.

"Gydytojai kaskart vis kartoja - kuo daugiau judėkite, net ir tuomet, kai tai padaryti atrodo nebeįmanoma. Suprantama, jie visiškai teisūs, tačiau visada sunkiau yra padaryti nei pasakyti, todėl neretai skausmas, kurio neišvengia nė vienas sergantis reumatoidiniu artritu žmogus, uždaro jį tarp keturių sienų, - pasakoja moterys. - Žinome atvejų, kai pasidavęs bejėgiškumui ir nustojęs judėti žmogus atgulė į patalą ir daugiau iš jo nebeatsikėlė, todėl mes kviečiame nepasiduoti ligai - kaip beskaudėtų, reikia rasti jėgų išsiropšti iš lovos."

Skausmui įveikti išbandytos visos priemonės

Stipresnis ar silpnesnis skausmas vargina visus sergančius reumatoidiniu artritu. Skausmas - viena pagrindinių pablogėjusios gyvenimo kokybės priežasčių, todėl svarbiausia nepasinerti į skausmą, o ieškoti būdų, kaip jį numalšinti. Anot moterų, skausmui numalšinti išbandytos visos draugių, pažįstamų, kaimynių gerais patarimais bei senolių patirtimi pagrįstos priemonės. Vieni skaudamą vietą patarė apvynioti acto bei kiaušinių plakiniu, kiti nakčiai skaudamą sąnarį siūlė apsukti bulvių daigais arba pasimėgauti vonia iš šieno pabirų.

"Įsivaizduokite, koks geliantis skausmas vargina žmogų, jeigu jis ryžtasi jį numalšinti statinėje užraugtame arklio mėšle, - dalijasi išgyvenimais ponia Zita. - Vadinasi, apimtas nevilties žmogus griebiasi šiaudo, kad tik atsikratytų jį kamuojančio skausmo."
Pabėgti nuo skausmo moterims padeda ir gydytojų paskirti medikamentai, kurie, anot ponios Zitos, taip pat nėra visagaliai. Jų dėka skausmas apmalšinamas laikinai, o virškinamajam traktui bei skrandžiui visiems laikams pridaroma didelių, neretai net gyvybei gresiančių problemų.

"Ne vieną likimo draugą anapilin jau išlydėjome, nes nuolat vartojami vaistai ne tik gydo, bet ir tyliai dirba savo juodą darbą, todėl būtina atidžiai sekti savo savijautą ir laiku atlikti gydytojo paskirtus tyrimus", - pataria pašnekovės.

Tobulėjantis gydymas teikia vilčių

Garbės pirmininkė ponia Zita mena, jog prieš 25-erius metus, kai jai buvo diagnozuota liga, vaistai padarydavo daugiau žalos nei naudos.

"Anksčiau reumatoidiniam artritui gydyti buvo skiriamas prednizolonas, dabar - medrolis, tačiau tai yra tas pats sistemiškai veikiantis, tik per daug metų patobulintas hormoninis preparatas, nuo kurio nepaliaujamai auga svoris. Pakeičiau visus iki tol nešiotus drabužius, nes iki ligos nešiotieji pasidarė per ankšti", - pasakoja ponia Bronislava.

Šiuo metu, anot moterų, yra efektyvių vaistų reumatoidiniam artritui gydyti. Jaunesnius ligonius neretai gelbėja bioterapija, kuri sunkiai sergantiems ligoniams būna vienintelis išsigelbėjimas. Daugelis ligonių šį gydymo būdą vadina stebuklu. Moterys sako, kad joms yra tekę susipažinti su žmonėmis, kurie sunkiai judėdavo įsitvėrę ramentus, tačiau po bioterapijos ėmė vaikščioti savarankiškai. Bioterapiniam gydymui būtinos dvi sąlygos - labai stipri imuninė sistema bei nepriekaištingai sveiki plaučiai, todėl vyresnio amžiaus žmonėms, dažnai besiskundžiantiems dar ir kitomis ligomis, bioterapija nėra skiriama. Šis gydymo metodas itin brangus mūsų valstybei, todėl kompensuojami receptai išrašomi labai retai.

Liga mėgsta draugiją

Reumatoidinį artritą dažnai lydi ir kitos ligos. Ponia Bronislava skundžiasi sutrikusia skydliaukės veikla, trinkančiu širdies ritmu, cukralige. Garbės pirmininkei poniai Zitai ligų taip pat nestinga - nuo gausaus medikamentų vartojimo kaskart save primena streikuojantis skrandis, stringa virškinimo sistemos darbas, o dėl neseniai medikų diagnozuotos smegenų vandenligės prie nemažos per dieną išgeriamos vaistų krūvelės teko pridėti dar kelias tabletes. Moterys sako, jog itin dažnai reumatoidinį artritą lydi osteoporozė, kuria sergant net ir patys stambiausi kaulai lūžta. "Nuo sveiko iki neįgalaus - vienintelis žingsnis. Reumatoidinis artritas ilgainiui sukelia ne tik ryškius sveikatos pokyčius, bet ir daugelį socialinių problemų. Apmaudu, kad yra tvirtinančių, jog ši liga ne ką sunkesnė už niežus, - stebisi moterys. - O juk būtent reumatoidinis artritas dažniausiai sukelia nedarbingumą ir invalidumą."

Gydo ne tik vaistai

"Ne taip jau viskas blogai, - šypsosi moterys. - Yra ir linksmų akimirkų, kurios suteikia teigiamų emocijų, padedančių bent trumpai pamiršti savo ligą. Bičiuliai iš Tartu (Estija) apsilankydami suteikė ne tik stiprybės, bet ir padovanojo šiaurietiškam vaikščiojimui skirtų lazdų. Estijoje šiaurietišku vaikščiojimu žavisi ir seni, ir jauni. O likimo draugai iš Panevėžio negaili savo patirtimi išgyventų patarimų, kaip neprarasti gyvenimo džiaugsmo."

Šiuo metu draugijoje susibūrę daugiau nei šimtas narių. Mėgstantys dainuoti įsiliejo į ansambliečių gretas, o trokštantys dalytis savo gerumu pasisiūlė prižiūrėti artimųjų pamirštus kapus. Visi, kurie tik įstengia pajudėti, su dideliu džiaugsmu keliauja po Lietuvą. Ypatingos ramybės bei stiprybės pasisemia iš dukart per metus klube apsilankančio vyskupo Eugenijaus Bartulio. Klubo nariai turi galimybę pabendrauti su įvairių medicinos sričių specialistais, kurių pagalba itin praverčia kovojant su reumatoidinio artrito sukeltomis komplikacijomis. Ateityje moterys žada įsilieti į valso sūkurį, tvirtindamos, jog šokis suteikia peno ne tik sielai, bet ir kūnui.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai