To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Prieš užmigdamas po narkozės, pacientas klausia chirurgo...

Prieš užmigdamas po narkozės, pacientas klausia chirurgo:
- Aš gavau dozę kelionei tik į vieną pusę ar pirmyn ir atgal?

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 62,6 proc. moterų mano, kad priimtiniausias informacijos šaltinis, iš kurio jos norėtų sužinoti apie gimdos kaklelio vėžio profilaktiką, yra gydytojas.

Mūsų plaukai

Kaip į plaukus ir jų netekimą žiūrima mūsų dienomis? Kiekvienas mūsų jaučia save žymiai geriau, jaučia savojo "Aš" stiprumą kai nepriekaištingai atrodome ir turime gerą savijautą. Kaip ir prieš tūkstantį metų, taip ir dabar tai yra visiškai natūralus noras. Žinoma, plaukai turi ypatingą svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime. Mūsų kultūroje vešlūs plaukai yra tapatinami su grožiu, seksualumu, jaunyste ir gyvybingumu.

Gražūs ir sveiki plaukai visada patraukia dėmesį, suteikia vidinės pusiausvyros jausmą ir pasididžiavimą. Plaukų netekimas - sunki našta, kuri kartais sukelia net psichologinių traumų, nors žmonės išoriškai atrodo tokiais pat ramiais kaip ir prieš šiam nemaloniam faktui pasirodžius. Dauguma patyrusių plaukų slinkimą jaučia diskomfortą savyje, nusivylimą, jautriau reaguoja į gyvenimo įvykius bei lygio pasikeitimus. Nors plaukų išsaugojimas nėra gyvybiškai svarbus iš biologinės pažiūros taško, bet tuo pačiu išlieka pakankamai svarbiu savo asmenybės suvokimo atžvilgiu. Kitaip kalbant plaukų reikšmė tampa vis daugiau estetinė nei praktinė. Plaukai, kaip ir žmonės, yra nepakartojami, t.y. kiekvienas žmogus turi tik jam būdingą plaukų atspalvį, struktūrą ir formą. Būtent plaukai (jų forma, spalva, o ypač būklė) dažnai lemia žmogaus išvaizdos patrauklumą. Kartais yra labai sudėtinga rasti bendrą kalbą su savo plaukais. Auga ne taip, kaip norisi, atrodo ne taip, kaip norisi, neįmanoma sukurti norimos šukuosenos. O ką daryti jei atsirado problemos su bendra plaukų išvaizda, su plaukų trapumu, slinkimu, galvos odos jautrumu, padidėjusiu riebalų kiekiu, pleiskanų? Ką daryti, kad plaukai augtų stiprūs ir sveiki ir kad išvis augtų? Kaip rūpintis plaukais, kaip pasirinkti būtent jums reikalingas priemones ir būdus, kaip nustatyti kokius jūs turite plaukus, kaip skatinti stiprių plaukų augimą ir spręsti nuplikimo bei galvos odos problemas? Ir kiek reikia pastangų ir jėgų, kad pasiekti norimo rezultato? Šie ir begalė kitų klausimų kamuoja nė vieną... Iki šiol nėra išrasti nei idealus šampūnas plaukams akimirksniu tapti gražiais ir stipriais, nei stebuklinga tabletė nuo nuplikimo. Tačiau priemonės ir metodikos vis tobulėja. Jeigu Jūs turite plaukų problemų, Jūs susirūpinote tuo ir norėtumėte pradėti ką nors dėl to daryti, visų pirma Jums yra reikalinga išsamesnė informacija. Ir pradėti reikia nuo geresnio supratimo apie tai kas gi yra tie Jūsų plaukai...

Odos ypatumai

Iš biologinės pažiūros taško mūsų plaukai yra odos priedas. Ir nagrinėti nuodugniau plaukus nepaminėjus odos yra praktiškai neįmanoma.

Žmogaus išorė byloja apie tai, kas vyksta organizmo viduje, dėl to oda yra vienas iš svarbiausių sveikatos rodiklių. Sveikame kūne - sveika siela, teigė senovės graikai ir jie neklydo. Oda atskiria mus nuo supančios aplinkos ir saugoja nuo jos veiksnių, kita vertus ji vienija mus su viskuo, ką matome, girdime, užuodžiame ar liečiame - tai yra jungtis tarp žmogaus ir aplinkinio pasaulio. Oda - mūsų kūno gynėjas. Ji kasdien susiduria su daugybe išorės veiksnių: yra šaldoma, šildoma, plaunama, sausinama, įpjaunama, nudeginama, trinama, netgi kramtoma! Oda, kaip mūsų kūno dalis, daugiausia nukenčia nuo ,,smūgių" iš vidaus bei išorės. Oda sureaguoja į pragaištingus neigiamus aplinkos faktorius: oro sąlygų kaitos ir taršos, intensyvaus ultravioletinio spinduliavimo poveikių. Oda nelieka nuošalyje ir nuo vidinių problemų, reaguodama į stresus, nemigą, persivalgymą, rūkymą, vidaus organų susirgimus ir pan., tad rūpindamiesi išoriniu odos grožiu reikia pasirūpinti ir vidine viso organizmo darna.

Oda turi didelę svarbą organizmo gyvenime ir atlieka įvairias skirtingas funkcijas - saugo organizmą nuo įvairesnių išorės pažeidimų ir poveikių, padeda reguliuoti kūno temperatūrą, išskiria vandens perteklių ir pan. Be to, joje yra daug receptorių, taigi oda yra ir labai svarbus jutimo organas. Oda visada parodo visas mūsų elgesio su ją pasekmes ir senėjimo laipsnį. Odą gali susenti prieš laiką nuo ligų, prastos mitybos, žalingų įpročių, pernelyg ilgai trunkančio būvimo karštame, šaltame ar labai drėgname klimate ir pan. Jeigu mes apsisprendžiame turėti švarią, elastingą gražią odą, reikia teisingai ją rūpintis: valyti, drėkinti ir pan. ir kuo anksčiau tai pradėsime daryti, tuo geriau atrodysime.

Plaukų ypatumai

Plaukas - tai odos darinys, sudarytas iš sukietėjusių odos epidermio ląstelių. Žmogaus plaukų bendras kiekis yra apie 5 milijonus, iš jų tik 1 milijonas yra galvos plaukai, o iš pastarojo milijono apytiksliai tik iki 150 000 dengia žmogaus skalpą. Be to, jų kiekis priklauso nuo plaukų natūralios spalvos, nes plaukų spalva nusako plauko folikulo tankumą, t.y. plaukų tankumą. Tamsiaplaukiai turi apie 110 000 skalpo plaukų, tačiau dauguma jų turi vidutinį plaukų storį; rausvaplaukiai turi apie 90 000 plaukų skalpo folikulų, tačiau dauguma jų yra storiausi; rudaplaukiai gali turėti iki 140 000 plaukų, o šviesiaplaukiai turi apie 150 000 plaukų, bet jie yra ženkliai plonesni nei rausvaplaukių. Skalpo plaukų kiekis ir tipas kinta ir dėl etninių faktorių. Europiečių plaukai yra tiesūs, banguoti, garbanoti, jų skersmuo yra skritulio ar ovalo formos ir jie yra šiek tiek plonesni nei azijiečių plaukai. Azijiečių plaukai yra kietesni ir storesni, jie beveik visada yra tiesūs ir turi skritulio formos skersmenį. Afrikiečių plaukai dažniausiai turi juostos ar spiralės formos skersmenį. Plaukų tankis - vidutiniškai kaip ir pas europiečius. Bet kuriuo atvejų augančių plaukų tipas priklauso nuo plauko folikulo formos. Organizmui senstant plaukų folikulų tankis mažėja. Plaukuotoje galvos dalyje plaukų tankis priklauso nuo genetinių žmogaus organizmo ypatumų, paveldimumo, imuninės sistemos būklės ir nuo etninių faktorių. Plaukų ilgis priklauso nuo daugelio faktorių, vienas jų taipogi etninis: azijiečių plaukai ilgesni nei europiečių, o afrikiečių trumpesni. Plaukai gyvena nuo kelių mėnesių iki kelerių metų. Blakstienų plaukai gyvena nuo 150 iki 200 dienų, plaukuotos galvos odos dalies plaukai vidutiniškai gyvena nuo 2 iki 6 ir daugiau metų. Yra nustatyta, kad plaukai per mėnesį paauga 1,5-2 cm; kai moterų plaukų ilgis neviršija 1,5 metro, galima manyti, kad jie buvo auginami apie 10 metų. Galvos plaukuotos odos dalies plaukų kiekis svyruoja nuo 30 iki 150 tūkstančių. Viename plaukuotos dalies kvadratiniame centimetre yra nuo 18 iki 320 plaukų. Plaukų storis priklauso kaip nuo amžiaus, taip ir nuo individualių savybių. Naujagimių plaukų storis svyruoja nuo 20 iki 40 mk. (1mk.=0,001mm.), suaugusio žmogaus svyruoja nuo 70 iki 100 mk., o pagyvenusio žmogaus nuo 50 iki 70 mk. Plonesni plaukai yra pas šviesiaplaukius ir storesni pas tamsiaplaukius. Dažnai plaukai auga grupelėmis po 2-3 plaukelius.

Plaukų pasiskirstymas

Plaukai dengia viso kūno odą, išskyrus lupų, delnų, padų, pirštų apatinį ir šoninį paviršių, apyvarpės vidinės dalies, varpos galvutės ir varputės odą. Plaukų pasiskirstymas ant žmogaus kūno aiškiai nurodo ir jų paskirtį. Plaukai yra skirstomi priklausomai nuo jų folikulo dydžio į normalius (Terminal) ir pūkelinius (Vellus), bei galimas tarpines formas tarp jų ir turi tokias paskirtis:

Ilgi normalūs plaukai: ilgi plaukai yra ant galvos, pažastyse, lytinių organų srityse (apsauga nuo išorinių aplinkos veiksnių, nuo karščio bei šalčio; pažastų, veido ir aplink genitalijas plaukų augimas priklauso nuo lytinių hormonų, kurie susidaro brendimo laikotarpiu); galvos plaukai „išgyvena" kelis vystymosi periodus: pirmasis jų augimas pastebimas per pirmąjį 2-3-jų metų laikotarpį, o lytinio brendimo metu subręsta galutinė išvaizda. Šiame laikotarpyje pažastų ir lytinių organų plaukai tampa šiurkštesni ir labiau garbanoti; plaukų pasiskirstymas ant kūno priklauso nuo lyties, amžiaus ir rasės. Ant krūtinės, pečių, kojų, rankų pas vyrus yra 90 proc. ilgų (terminal) plaukų, o tų pačių plaukų pas moteris yra tik 45 proc. Normalūs ilgi plaukai yra pigmentuoti ir turi šerdį (Medula).

Šeriniai normalūs plaukai: trumpi plaukai, ar šeriniai plaukai, auga ant veido: antakiai, blakstienos, barzda ir ūsai (apsauga nuo dirginančių dulkių ir purvo bei prakaito prasiskverbimo į akis; akių apsauga nuo tiesioginių saulės spindulių; nosies plaukeliai atlieka „oro filtro" funkciją prieš orui patenkant į organizmo vidų; ausų plaukeliai neleidžia dulkėms patekti į vidų; plaukai aplink burną apsaugo nuo dulkių burnos ertmę); jie yra pakankamai šiurkštūs; senstant pradeda augti ir ant veido. Normalūs trumpi plaukai yra pigmentuoti ir turi šerdį (Medula).

Pūkeliniai plaukai: kūno plaukeliai labai ploni ir turi mažai pigmentacijos, jie vadinami pūkeliniais plaukais (Vellus). Pūkeliniai plaukai, dengia visą mūsų kūną, jie dalyvauja organizmo jutiminėse reakcijose, skatina efektyvų odos "kvėpavimą" (mūsų organizmo prakaito garavimą). Jų storis svyruoja nuo 1 iki 1,5 mm. Tai trumpi, ploni, minkšti, nepigmentuoti plaukai, juose nėra šerdies (Medula).

Tarpiniai plaukai: tarpiniai plaukai auga tik ant skalpo ir jie yra tarpiniai tarp pūkelinių (Vellus) ir normalių (Terminal). Jie turi šerdis (Medula) ir ne per daugiausia pigmento, mažiau negu turi „Terminal" plaukai.

Plaukų savybės

  • Plaukas turi labai didelį atsparumą mechaniniams veiksniams. Tam, kad suplėšyti sveiko suaugusio žmogaus plauką reiktų panaudoti jėgą iki 160 kg/kv.cm. Plaukai yra labai lankstūs ir elastingi. Sausą sveiką plauką galima ištempti ant 20-30 proc., sudrėkintą šaltu vandenių plauką galima ištempti 50 proc. jų pirmykščio ilgio. Nustojus ištempinėti sveikas plaukas gana greitai grįžta prie pirmykščio ilgio.
  • Savo tamprumo ir elastingumo dėka plaukai prilygsta aliuminiui (vienas plaukas gali atlaikyti iki 200 gramų svorio), tokio tempimo negali atlaikyti daugelis tekstilės pluoštų tokio plonumo audinių, jie plyšta.
  • Plaukai išlaiko šilumą - oras, patekęs tarp plaukų apgaubia odą plėvele, neleidžiant išeiti šilumai; kuo daugiau plaukai tiesinasi, tuo daugiau jie išlaiko oro bei šilumos.
  • Dėka odos riebalų sekreto dengiančio plauką, jie gali sulaikyti savo paviršiuje dulkes, šukuoseną formavimo priemonių likučius, sunkias cigarečių dūmų daleles, automobilių degimo dujų, sodžiaus frakcijas, neskiedžiamųjų druskų nuosėdas ir kt.
  • Plaukai turi gera elektros laidumą, pavyzdžiui, šukuojant sausus plaukus jie labai greitai įsielektrina.
  • Didelė plaukų varža puvimui charakterizuoja plaukų tvirtumą biologiniams veiksniams.
  • Plaukai turi savybė kaupti kai kurias medžiagas, tai leidžia juos naudoti kaip indikatorius. Šį plaukų savybė jau seniai yra naudojama kriminalistikoje.
  • Žmogaus plaukas yra higroskopiškas, t.y. turi savybę sugerti drėgmę, o taip pat gliceriną, augalinės ir gyvulinės kilmės riebalus; sugeriant plauko tūris padidėja 10-25 proc. Plauko paviršiuje pasilieka ir negali susigerti mineraliniai aliejai, vazelinas ir vazelino aliejus.
  • Šarmai ir rūgštiniai preparatai mažina plaukų tamprumą, bet didina jų galimybę sugerti vandenį, dėka to plaukai gali 2-3 kartus padidinti savo tūrį, ištempiant ir susukant suvilgytą šarmais plauką vyksta negrįžtami plauko formos pakeitimo procesai (cheminis plaukų sušukavimas ar ištiesinimas). Rūgštiniai preparatai (vandenilio peroksidas) plonina plauką, mažina jų elastingumą, jie lūžinėja.

Plaukų augimas

Kiekvienas žmogus yra unikalus ir jo plaukai yra nepakartojami. Plaukų kiekis, jų gyvavimo laikas, jų tankis, storis ir spalva kiekvieno žmogaus yra skirtingi. Vaikų plaukai keičiasi greičiau, negu suaugusių; vasarą plaukai auga greičiau nei žiemą, šviesiaplaukiai turi daugiau plaukų, bet jie yra plonesni; raudonplaukiai turi mažiau plaukų nei tamsiaplaukiai, bet jie storesni ir pan. Suaugęs žmogus turi 90-150 tūkstančių plaukų plaukuotoje galvos dalyje. Plaukų folikulų kiekis pas suaugusį žmogų yra apytiksliai apie 5 milijonus. Iš jų tik 1 milijonas yra galvos odoje ir iš jų vidutiniškai vos paminėti 150 000 plaukuotoje galvos dalyje ir šis kiekis priklauso nuo plaukų spalvos. Plaukų folikulai pripažinti kaip atskiros odos išaugos su visais formavimosi ir tolesniais aprūpinamaisiais procesais, sąveikaujančiais su odos ir epidermio komponentais. Plaukų folikulų kiekis su amžiumi mažėja. Vidutiniškai plaukas paauga per mėnesį 10-15 mm, kartais apie 20 mm (maždaug pusė milimetro per dieną), bet pasiekus tam tikrą lygį, plaukų augimas lėtėja beveik dvigubai. Plauko gyvenimo trukmė vidutiniškai yra 2-6 metai, bet gali išsilaikyti ir žymiai ilgiau. Esant normaliam plaukų augimui vidutiniškai apie 80 proc. plaukų folikulų yra augimo fazėje, likusieji 20 proc. yra regresijos (iškritimo) fazėje. Iš tikrųjų, priklausomai nuo jų etninės kilmės, yra skirtumų plaukų augime. Iki pečių esantys plaukai yra maždaug dviejų metų, iki juosmens (80-90 cm. ilgio) auga maždaug septynerius metus. Greičiausiai auga plaukai nuo septynerių iki 30-ties metų, nauji plaukai auga greičiau, tačiau jiems ilgėjant jų augimas lėtėja ir augimo greitis gali dvigubai sumažėti. Plaukai auga visą laiką: naujos ląstelės formuojasi, bręsta ir "užmiega", stumdamos plauką pirmyn. Koks gali būti maksimalus plaukų ilgis? Jeigu Jus nekirpsite visai plaukų Jus galite juos užauginti ganėtinai ilgus, nors yra tam tikras apribojimas maksimalaus ilgio dėl pačios galimybės galvos odos gaminti plaukus. Plaukų augimą reguliuoja mūsų genai. Kai kurie žmonės turi trumpų plaukų genus, kai kurių plaukai auga daug ilgesni. Statistiniais duomenimis vidutinė žmogaus plaukų, esančių aktyvioje augimo fazėje, maksimali gyvenimo trukmė gali siekti iki 2000 dienų, o plaukų augimo greitis per dieną - 0,35 mm. Tuomet lengva paskaičiuoti, kad maksimalus išaugintų plaukų ilgis gali siekti 80 cm. Tačiau katrais plaukai gali būti ir žymiai ilgesni.

Plaukų tipai

Galvos odos tipas tiesiogiai įtakoja plaukų tipą, lygiai kaip galvos odos būklė nulemia plaukų struktūros būklę, nes oda yra plaukų grožio ir sveikatos šaltinis. Norint turėti sveikus ir gražiai spindinčius plaukus, reikia turėti sveiką galvos odą, nes iš odos plaukai pasisavina jiems reikalingas maistingąsias medžiagas bei stiprumą, kad galėtų vystytis, augti ir atnaujinti savo gyvybinį ciklą. Plaukai yra skirstomi į trys pagrindinius tipus: normalūs, riebūs ir sausi. Taip pat paskutiniu metu vis dažniau susiduriama su mišriais ir pažeistais plaukų tipais.

  • Normalūs plaukai - normali sveika oda, neturinti jokių anomalijų ar problemų daugumos atveju sąlygoja normalius plaukus. Normaliais yra laikomi plaukai, kurie 3-4 dienas nepasidengia riebalais ir tuo pat metu nepraranda savo natūralaus žvilgesio ir lankstumo. Normalūs, sveiki plaukai yra elastingi, iš jų lengva formuoti šukuoseną, juos paprasta šukuoti kaip sausus, taip ir šlapius, nes jie turi tvirtą struktūrą, blizga ir yra švelnūs, jų raginis epidermio sluoksnis yra lygus ir vientisas, jie labai mažai gali skilinėti.
  • Riebūs plaukai - riebi oda tiesiogiai sąlygoja riebių plaukų tipą. Tokie plaukai atrodo netvarkingai, sulipę, riebiai blizga, dažnai yra sušokę sruogomis, lyg drėgni, šukuosena greitai netenka purumo. Kai riebalinės liaukos gamina daugiau riebalų nei reikia, atsiranda poreikis plauti plaukus kasdien ar net dusyk per dieną. Kaip taisyklė, padidėjus riebalinių liaukų sekrecijai galvos odoje, padidėja ir veido odos riebaluotumės bei galvos odos prakaitavimas.
  • Sausi plaukai - kai riebalinė sekrecija yra nepakankama, galvos oda ir plaukai tampa sausi, labai jautrūs ir dehidratuoti (praradę natūralią drėgmę). Taip pat paskutiniu metu vis dažniau sausi plaukai gali būti sąlygojami įvairesnių natūralių išorinių veiksnių bei cheminių procedūrų. Sausi plaukai yra nepaslankūs, turi labai kietą keratino pluoštą, lengvai šiaušiasi, jiems trūksta blizgesio, jie atrodo blankūs ir neelastingi, galiukai skeldėja, lūžinėja, iš jų sunku sukurti norimą šukuoseną. Tokie plaukai dažniau gali pradėti blogai augti bei lūžinėti prie šaknų.
  • Mišrūs plaukai - riebios galvos odos ir sausų plaukų derinys paskutiniu metu yra gan dažnas reiškinys. Tokiais atvejais reikia elgtis su savo plaukais atitinkamai.
  • Pažeisti plaukai - įvairus išoriniai poveikiai į plaukus, tokie kaip natūralūs (aplinkos - dėvėjimosi), mechaniniai (šukuojant, veliant ir kt.) ir cheminiai (plaukų dažymas, šviesinimas, cheminis sušukavimas ir kt.) sąlygoja atitinkamai plaukų natūralius, mechaninius ir cheminius pažeidimus.

Plaukų rūšys

Pagal plaukų struktūros ypatumus plaukai yra suskirstomi į penkias pagrindines rūšys: normalūs, ploni, sūkuriuoti, ilgi bei garbanoti.

Normalūs plaukai - tai plaukai, kurie gali būti vidutinio storio ir stori, dažniausia jie turi sveiką struktūrą, natūraliai žvilga ir gerai atspindi šviesą. Normalaus ar vidutinio storio plaukai turi storį nuo 0,0050 iki 0,0075 mk. Stori plaukai turi storį nuo 0,0076 iki 0,0155 mk. ir daugiau. Ploni plaukai turi mažesni kaip 0,0050 mk. storį.

Ploni plaukai - ploni plaukai tai ne lyga, o viena iš plaukų savybių. Plonus plaukus neįmanoma padaryti storais, tačiau trumpam padidinti jų skersmenį galima. Ploniems plaukams trūksta purumo ir tvirtumo dėl mažo kiekvieno plauko skersmens. Esant ploniems plaukams, paprastai, galvos oda yra jautri, dažnai plaukai atrodo blankūs ir neblizgūs, tokie plaukai yra labai jautrūs mechaniniams veiksniams ir labai greitai yra pažeidžiami. Iš tokių plaukų yra lengva sukurti šukuoseną, nes jie yra minkšti, bet plonų plaukų šukuosena neilgai išsilaiko.

Sūkuriuoti plaukai - dažniausia tai būna lygūs plaukai, bet kai kur augantys sūkuriais, sūkurio plaukai nepaklūsta įprastiems mėginimams pakeisti šukuosenoje jų kryptį. Tokiems plaukams reikia pasirinkti tinkamus produktus, kurie atitinka jų struktūros būklei bei pasirinkti tinkamą kirpimą ir šukuoseną, kuri tiks esant sūkuriams.

Ilgi plaukai - atsižvelgiant į plaukų ilgį, yra patyrę daug procedūrų (plovimą, džiovinimą, šukavimą ir t.t.). Struktūros skirtumas tarp sveikosios dalies prie šaknų ir nualintų galiukų dažnai būna akivaizdus. Į tai būtina atsižvelgti pasirenkant plaukų priežiūros produktus ir metodus bei procedūras.

Garbanoti plaukai - savo ruožtu yra skirstomi į natūraliai garbanotus ir cheminių preparatų garbanotus plaukus.

Natūraliai garbanoti plaukai - smarkiai ar smulkiai garbanoti plaukai yra beveik visada stiprūs, nors neretai yra sausi ar net panašūs į šiaudus. Tokiems plaukams tinka bet kokios šukuosenos, kurių nereikia džiovinti džiovintuvu ar papildomai susukti, tokius plaukus reikia stengtis džiovinti natūraliai. Prižiūrėti tokius plaukus reikia taip pat, kaip ir sausus, purius, trapius ar pažeistus plaukus.

Cheminių preparatų garbanoti plaukai - daug moterų ir vyrų, kurie turi iš prigimties tiesius plaukus, nori juos sugarbanoti. Tokias atvejais yra padaromas cheminis plaukų sušukavimas ir plaukai keliems mėnesiams lieka sugarbanoti. Tačiau koks bebūtų cheminis permanentinis stiprus ar švelnus plaukų sušukavimas, jo cheminių preparatų poveikis plaukų struktūrai lieka ilgam. Net jeigu labai kokybiškai padarytas toks sušukavimas, plauko struktūrą reikės pasirūpinti daugiau nei chemiškai neapdorotam plaukui. Po cheminio plaukų sušukavimo pakinta plauko keratino sieros tiltelių struktūra, ji tampa trapesnė ir reikalauja specialių plaukų priežiūros priemonių naudojimą.

Plaukų būklė

Pagal plaukų būklę mes vertiname kito žmogaus (ar savo) išvaizdą. Plaukų būklė visu pirma labiausia priklauso nuo galvos odos priežiūros, nes tik sveikoje odoje gali augti sveiki blizgantys plaukai. Galvos odos būklė savo ruožtu labai priklauso nuo viso organizmo sveikatos būklės. Kad plaukai būtų visada sveiki ir gražūs, pirmiausi reikia stiprinti visą organizmą. Perfrazavus visiems žinomą posakį, galima pasakyti: „Parodyk man savo plaukus ir aš pasakysiu tau, kas tu esi". Iš tikrųjų taip ir yra - pagal plaukų būklę galima spręsti apie žmogaus charakterį, įpročius ir net apie sveikatos būklę, nes mūsų vidinis diskomfortas būtinai atsilieps mūsų plaukų ir odos išvaizdoje ir struktūros pokyčiuose. Taigi, apibendrinant, mūsų plaukų būklei turi tiesioginė įtaka individualus fiziologiniai, emociniai, psichologiniai ir maitinimo kokybės faktoriai. Antroje eilėje einamoji plaukų būklė priklauso nuo mūsų elgesio su plaukais ir naudojamų priemonių tinkamų pasirinkimo bei kokybės, kitaip kalbant nuo tinkamos priežiūros . Tinkamai plaukų priežiūrai reikia žinoti savo plaukų tipą bei rūšį . Tačiau tinkama priežiūra tai ne tik higienos sumetimais ištrinkti plaukai ir galvos oda. Tai ir naudojamų plaukų priežiūros priemonių kokybė ir mokėjimas pasirinkti sau tinkamus preparatus bei teisingai juos panaudoti. Be to tai ir plaukų priežiūra po plovimo ir šukuosenos kūrimas - plaukų šukavimas, džiovinimas, šukuoseną formuojančių preparatų naudojimo būdas. Apart paminėtų faktorių plaukų struktūros būklei turi tiesioginę įtaką ir tokie išoriniai veiksniai, kaip ultravioletiniai saulės spinduliai, žvarbus vėjas, šaltis bei įvairesnės cheminės procedūros - plaukų dažymas, šviesinimas, cheminis plaukų sušukavimas ir pan.

Einamoji plaukų struktūros būklė yra apibūdinama pagal trys pagrindinius duomenys - plauko tekstūra, plauko purumas ir plauko tamprumas.

 

Toliau skaitykite:

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Tomas Leikas
Prašome pagalbos

Esu Lina man15 metu. Padedu mamai auginti dvi seseris ( 4 metų ir 2,5). Ligos nesirenka amžiaus, ir mums su mama buvo skaudi žinia, kai sužinojome, kad mano mažesnioji sesuo Luka turi klausos negalią-jai buvo nustatytas labia žymus neprigirdėjimas. Kad klausa sutrikusi sužinojome tik prieš vienerius metus – pakankamai vėlai. Iki to laiko kilo abejonių, tačiau tik Kauno klinikose gydytojai, atlike išsamius tyrimus, pranešė šią diagnozę.
Iškart kaip rekomendavo klinikų gydytoja, pradėjome nešioti individualius du stipriausius klausos aparatus. Tačiau praėjus pusmečiui, įvertinius, kiek vaikas girdi, ką jis gali girdėti su klausos aparatais, pamatėme kad klausos aparatai jai beveik nepadeda. Gyditojai rekomenduoja kuo greičiau atlikti kochlearinę implantaciją. Tai reikalinga, kad Luka galėtų girdėti kalbos garsus , tarti
žodžius, išmokti kalbėti. O tai yra labia brangi operacija. Valstybė iš dalies kompensuoja 31000 lt.
Papildomai reikai sumokėti 9000 litų.

Mums labai svarbu, kad Luka išgirstų, galėtų išmokti šnekėti. Kreipiuosi į Jus, brangieji žmonės, prašydama pagalbos ir tikėdama kad mano sesutė Luka galės išgirsti mano, sesers, mamos, artimųjų balsus, galės girdėti taip kaip mes. Prašome Jūsų paskirtą paramą pervesti į SEB Vilnaius banką, kodas 70440 sąskaitos Nr. LT4797094107366975

Aš padedu šiai šeimai, norėdamas padėti ir tu platink šį prašymą, ir siųsk visiems savo draugams !

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai