To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pacientė pilte apipila gydytoją savo nusiskundimais...

Pacientė pilte apipila gydytoją savo nusiskundimais. Gydytojas padeda į šalį stetoskopą ir sako:
- O dabar prašau iškišti liežuvį ir laikyti tol, kol parašysiu receptą.

  • Nėštumo metu valgykite kepenis. Tačiau tai turi būti galvijo kepenys, pirktos iš patikimo ūkininko.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 62,6 proc. moterų mano, kad priimtiniausias informacijos šaltinis, iš kurio jos norėtų sužinoti apie gimdos kaklelio vėžio profilaktiką, yra gydytojas.

Kaip išsirinkti tonometrą

Visiems, vyresniems nei 45-erių, gydytojai primygtinai pataria sekti savo kraujospūdį. Patenkate į šią grupę? Vadinasi, ir jums teks įsigyti tonometrą.

Vaistinės siūlo daug ir įvairių kraujospūdžio matavimo aparatų. Kai toks pasirinkimas, nesunku ir suklysti. O tonometras turi būti toks aparatas, su kuriuo būtų lengva ir paprasta „bendrauti". Štai ką šiuo svarbiu klausimu pataria specialistai.

Gyvsidabriniai tonometrai

Paprastai mechaninius tonometrus sudaro rankovė, guminė kriaušė - orui pumpuoti, stetoskopas ir gyvsidabrinis monometras, pagal kurio stulpelį ir nustatomas arterinis kraujospūdis. Tačiau šiais laikais jie jau tapę retenybe.

Pliusai. Itin didelis tikslumas, maža kaina, nereikia reguliariai kalibruoti, kad pateiktų tikslius rodmenis.

Minusai. Daug sveria, yra neekologiški, netinkami kelionėms ir apskritai naudoti ne namuose.

Mechaniniai tonometrai

Labiausiai paplitę. Be to, jais dažniausiai naudojasi gydytojai. Renkantis mechaninį kraujospūdžio matavimo aparatą reikėtų atkreipti dėmesį į kelis dalykus. Pirmiausia, geriau, kai fonendoskopas metalinis, o ne plastmasinis - per pastaruosius prasčiau girdėti tonai, taip pat jie neilgaamžiai.

Antra: stambiems žmonėms geriau iš karto įsigyti specialią - iki 42 cm ilgio - rankovę.
Taip pat yra mechaninių tonometrų modelių su rankovėje iš karto įmontuotu stetoskopu - jais pacientams patogiau patiems matuotis kraujospūdį.

Pliusai. Santykinai nedidelė kaina, palyginti tikslus rezultatas, nes įtakos nedaro išoriniai trukdžiai, tokie kaip pokalbis ar rankos judinimas kraujospūdžio matavimo metu. Nejautrūs šie aparatai ir lengviems smūgiams bei sukrėtimams, o specialūs modeliai atlaiko kritimą iš 1,2 m aukščio.

Minusai. Ne itin patogūs naudoti savarankiškai, jais sunku naudotis vyresnio amžiaus ir klausos problemų turintiems žmonėms. Guminės kriaušės tarnavimo laikas nedidelis - 2-3 metai ir ją teks keisti. Be to, maždaug kartą per metus aparatą reikia patikėti specialistams patikrinti.

Automatiniai tonometrai

Tokiuose modeliuose orą į rankovę pumpuoja pats aparatas, rezultatas rodomas skaitmeniniame ekrane. Pati rankovė gali būti dedama ant piršto, riešo arba žasto. Aparatą maitina baterijos.

Praktiškai visi automatiniai kraujospūdžio matavimo aparatai turi atminties funkciją - t. y. išsaugo 20-50 paskutinių matavimų rezultatus.

Kai kuriuose modeliuose aparato atmintį galima patikrinti net ir tuomet, kai baterijos būna visiškai išsikrovusios.

Moderniausiuose modeliuose yra funkcija, įspėjanti vartotojus apie aritmiją.
Perkant automatinį tonometrą derėtų atsiminti, kad tiksliausi yra aparatai, matuojantys kraujospūdį ant piršto. Ant riešo fiksuojami aparatai skirti žmonėms, nesergantiems rimtomis širdies kraujagyslių ligomis, nes senstant riešo kraujagyslės netenka elastingumo ir matavimo rezultatai iškraipomi.

Kai kuriuose modeliuose sumontuoti judesio ir taisyklingos kūno padėties indikatoriai.
Pliusai. Patogiausi, matuojantis kraujospūdį savarankiškai, tinka naudoti ne namuose ir keliaujant. Dauguma modelių turi ekranus su dideliais skaičiais, kuriuos lengva įžiūrėti.
Minusai. Automatiniai tonometrai - patys brangiausi. Ir, deja, patys netiksliausi - daro maždaug 5 mm Hg paklaidą. Rodmenų tikslumas priklauso nuo to, kaip tiksliai uždėta rankovė.

Pusiau automatiniai tonometrai

Oras į rankovę pumpuojamas rankiniu būdu, tačiau rezultatas rodomas skaitmeniniame ekrane. Aparatas veikia su baterijomis.

Pliusai. Prieinama kaina ir kompaktiškumas, leidžiantis imti aparatą į kelionę.
Minusas. Tikslumu nusileidžia mechaniniams tonometrams.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai