To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Beldimas į gydytojo kabineto duris...

Beldimas į gydytojo kabineto duris. Gydytojas:
- Įeikite.
Durys tyliai prasiveria ir tarpduryje pasirodo skeletas.
Gydytojas:
- Visada šitaip, tempia iki paskutinio ir tik tada ateina, o aš turiu gydyti.

  • Naudokite dezodorantą vietoj antiperspiranto, nes pastarieji gali įtakoti krūties vėžio atsiradimą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Apie 3,1 mln. JAV 12-25 metų amžiaus asmenų vartoja vaistus nuo peršalimo ir kosulio svaiginimosi tikslais. Šis skaičius yra panašus kaip ir vartojančių LSD bei žymiai didesnis nei ...

Klausos sutrikimams gydyti modernios ir stilingos technologijos

Šią savaitę Lietuvą pasiekęs naujasis klausos aparatas „Oticon Dual" galutinai išsprendė dilemą - rinktis grožį ar technologijas: diskretiško dviejų centimetrų dydžio modernaus dizaino aparatas savyje talpina unikalias galimybes atkurti natūralų garsą ir bevieliu būdu jungtis prie komunikavimo sistemų.

Specialistai „Oticon Dual" lygina su nedidele revoliucija klausos aparatų kūrimo istorijoje: modernaus dizaino mažame, vos dviejų centimetrų dydžio aparate sutalpintos sudėtingiausios technologijos, sugebančios atkurti kuo natūralesnį garsą. Šis klausos aparatas žmogui su klausos negalia pirmą kartą leidžia išvengti dilemos rinktis tarp grožio ir technologijų.

„Pirmą kartą išspręstas galvosūkis, kuris ilgai kamavo ir medicinos įrangos gamintojus, ir klausos protezavimo specialistus, ir vartotojus. Vieni aparatai buvo patrauklaus dizaino, kiti - puikių charakteristikų. Dabar visa tai - jau viename skaitmeniniame „Oticon Dual" klausos aparate. Vizualiai patrauklus ir nepaprastai „protingas" aparatas žmogui su klausos negalia duoda į rankas visus reikalingus įrankius jaustis lygiaverčiu visuomenėje. Pirmiausia, šis sudėtingas miniatiūrinis kompiuteris suteikia galimybę žymiai geriau orientuotis aplinkoje, nes leidžia identifikuoti, iš kur sklinda garsas. Normalios klausos žmogui garso vietos nustatymas yra toks natūralus dalykas, kad jam net sudėtinga suvokti, kokių sunkumų tai sukelia negalią turinčiajam. Dabar ši problema radikaliai sprendžiama. Du „Oticon Dual" klausos instrumentai tarpusavyje bendrauja bevieliu būdu, perteikdami vienas kitam informaciją. Rezultatas - unikalus erdvinis susivokimas, leidžiantis žmogui geriau susikoncentruoti į norimus garsus, juos girdėti kiek įmanoma natūralesnius. Tad žmogus gali puikiai jaustis ir triukšmingame restorane, ir gatvėje, ir susirinkime. Jam nebereikia spėlioti, iš kurios pusės jį pašaukė, lengva bendrauti, nes aparato pagalba galima koncentruotis į tuos garsus, kurie yra svarbūs, atmetant pašalinį triukšmą. Kadangi aparato dizainas nepriekaištingas ir labiau primena stilingą aksesuarą nei klausos aparatą, nekyla jokių psichologinių problemų jį nešioti", - sako bendrovės „Audiomedika" direktorius Mindaugas Jonaitis.

Anot M. Jonaičio, jau daugiau kaip šimtą metų klausos aparatus kurianti Danijos įmonė „Oticon", kurios oficialus atstovas Lietuvoje - „Audiomedika", yra vienintelė pasaulyje gamintoja, kuri turi nuosavą psichoakustinių tyrimų centrą. Visi aparatai čia kuriami pirmiausia atsižvelgiant į vartotojų lūkesčius. Todėl nenuostabu, kad firmos istorijoje yra buvęs ne vienas technologinis proveržis, kuris itin svarbus žmonėms su klausos negalia. Vienas iš tokių proveržių - stilingasis „Oticon Dual", kuris pirmasis suderino dizainą su technologijomis. Be to, juo naudojantis, bevieliu būdu galima prisijungti prie modernių asmeninių komunikavimo sistemų.

Daugelis mūsų negalime įsivaizduoti šiuolaikinio gyvenimo be jau įprastais tapusių stacionarių ir mobiliųjų telefonų, grotuvų, televizijos, kompiuterių. Klausos negalią turintis žmogus jais naudojasi jausdamas didžiulį diskomfortą: televizoriaus garsas turi būti padidintas, o tai erzina šeimos narius, mobilųjį telefoną reikia laikyti nepatogiai pakreiptą ir t. t. Dabar šios problemos liks užmarštyje. „Oticon" valdymo pultelio, kuris primena MP3 grotuvą, pagalba „Oticon Dual" klausos aparatas bevieliu būdu gali jungtis prie „Bluetooth" jungtį turinčių mobiliųjų telefonų, TV sistemų ir kitų asmeninio naudojimo aparatų. Atsiliepti telefonu galima vieno mygtuko paspaudimu. Nematoma skaitmeninio ryšio sistema suteikia gerą garso kokybę, izoliuoja pašalinius garsus, tad klausos negalią turintis žmogus gali jaustis komfortabiliai, nes jo girdimas garsas yra labai artimas natūraliam. Pultelio pagalba galima rinktis ir garso stiprumą, ir norimas programas.

„Mums, gydytojams, kelia nerimą tai, kad daugėja jaunų žmonių, turinčių klausos sutrikimų. Tai pamėgtų ausinukų, garsios muzikos, aplinkos triukšmo pasekmės. Statistika teigia, kad klausos problemų turi apie 10 procentų žmonių. Iš jų maždaug 5 proc. diagnozuojamas sunkus klausos sutrikimas, 30 proc. - vidutinis, 65 - lengvas. Daugiau ar mažiau neprigirdi kas antras penkiasdešimtmetis. Žmonės dažnai iki paskutinio momento vengia pripažinti, kad jiems reikia medikų pagalbos. Viena iš šio vengimo priežasčių - klausos aparato baimė. Ne vienam klausos aparatas asocijuojasi su senelio nešiotu griozdišku įrenginiu. Nors jau seniai tie aparatai yra pakankamai modernūs, tačiau iki šiol savo pacientams iš tiesų negalėjome pasiūlyti tokio, kuris sugebėtų puikiai atkurti garsus ir kartu būtų toks patrauklus savo išvaizda, praktiškai nepastebimas. Reikėjo rinktis - arba gražaus dizainas, arba funkcionalumas. Naujasis „Oticon Dual" klausos aparatas - tikra dovana daugeliui žmonių, kurie pagaliau galės išvengti psichologinių problemų dėl aparato nešiojimo ir girdės švarų garsą. Be jokios abejonės, „Oticon Dual" susilauks didelio dėmesio", - sako gydytoja otorinolaringologė Rita Tarasevičiūtė.

Anot jos, naujasis klausos aparatas visiškai nepastebimas aplinkiniams, jis labiau panašus į dabartinius telefono ar grotuvo priedus, o tai labai svarbu žmonėms su klausos negalia, norintiems išlikti stilingais, neatkreipti nereikalingo pašalinių dėmesio.

„Žmonėms visuomet patariu nešioti du klausos aparatus, nes ausys yra porinis organas. Kaip girdime geriau su dviem ausimis, taip ir su dviem aparatais žymiai lengviau orientuotis aplinkoje, žmogui daug aiškiau, iš kur sklinda garsas. Vadinasi, reakcija į tą garsą irgi būna greitesnė. Tai ypač svarbu vairuojant ar esant viešoje aplinkoje. Be to, nešiojant klausos aparatą, sumažėja arba visiškai išnyksta žmones itin varginantis subjektyvus ūžesys. Žodžiu, naujosios technologijos itin radikaliai sprendžia klausos problemas, o tai, kad dabar šis „protas" sudėtas į modernų dizainą - itin gera naujiena ir mums, specialistams, ir klausos negalią turintiesiems", - įsitikinusi gydytoja.

Klausos koregavimo specialistai viliasi, kad naujasis „Oticon Dual" bus patrauklus ne tik klausos aparatus jau nešiojantiems asmenims. Itin aktualu, kad žmonės nevengtų spręsti klausos sutrikimų tada, kai jie tik prasideda, nesulauktų visiško kurtumo ar situacijos, kada ir joks aparatas jau nebegali padėti.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai