To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Moteriškė sustabdo taksi...

Moteriškė sustabdo taksi:
- Į gimdymo namus,- sako ji.
Netrukus ji taria taksistui:
- Ir nelėkite jūs taip greitai. Aš ten dirbu.

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Jaunesni nei 35 metų amžiaus asmenys, kurie patyrė širdies smūgį, bet toliau rūko, turi tris kartus didesnę riziką sirgti širdies ligomis nei tie, kurie neberūko.

Kada tėvai turėtų kalbėti su vaikais apie seksą?

Vaikai apie seksą norėtų sužinoti iš tėvų, o ne iš draugų pasakojimų. Tačiau kalbėtis apie intymius santykius nėra lengva, mat abi pusės, pagalvojusios apie pokalbį, jaučia baimę.

Tėvai dažnai pavėluoja su vaikais kalbėti apie saugų seksą, nepageidaujamą nėštumą ar lytiškai plintančias ligas. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad daugiau kaip 40 proc. pilnametystės sulaukusių jaunuolių nesulaukė tokių pokalbių ir lytinį gyvenimą pradėjo neįspėti.

Ekspertų manymu, tai nėra gerai. Tie paaugliai, kurie su tėvais diskutuoja sekso temomis, lytinį gyvenimą pradeda vėliau. Keista, tačiau tyrėjai nustatė, kad iš tikrųjų vaikai norėtų sužinoti apie seksą iš tėvų, o ne iš draugų.

Tyrimo metu buvo apklausta 141 šeima, kurie augina 13 -17 metų vaikus. Jiems buvo pasiūlyta atsakyti į 24 klausimus sekso ir seksualumo temomis. Pavyzdžiui, kaip moterys pastoja, kaip keičiasi jų figūra nėštumo metu, kaip naudojami prezervatyvai ir kitos kontraceptinės priemonės. Taip pat buvo pateikti klausimai ir apie homoseksualumą.

Vaikai ir jų tėvai į klausimus atsakė atskirai. Beje, paauglių buvo klausiama, ar jie jau turėjo seksualinės patirties: t.y. bučiavosi, laikėsi už rankų, o taip pat, ar turėjo intymių santykių. Šeimos buvo apklaustos keturis kartus: tyrimo pradžioje, vėliau po trijų, šešių ir dvylikos mėnesių.

Paaiškėjo, kad daugiau nei pusė tėvų neaptarinėjo su savo vaikais 14 iš 24 pateiktų klausimų , o dauguma nepilnamečių prisipažino, kad jau turėjo intymių kontaktų su savo bendraamžiais ar vyresniais partneriais.

Maždaug 42 proc. merginų atsakė, kad nekalbėjo su savo tėvais apie apsisaugojimo priemones nuo nepageidautino nėštumo, o 40 proc. prisipažino, kad neklausė tėvų, kaip atsikratyti pernelyg įkyraus gerbėjo, kuris priekabiauja ir siūlo pasimylėti. Apie 70 proc. vaikinų neklausinėjo tėvų, kaip naudotis prezervatyvais ar kitomis apsisaugojimo priemonėmis iki tol, kol patys turėjo pirmąjį seksualinį kontaktą.

Beveik pusė vaikinų tėvų patvirtino, kad nepasakojo savo vaikams apie prezervatyvus ir kitas apsisaugojimo priemones. Mokslininkų manymu, šie duomenys tik patvirtina pagrindinę problemą: tėvai galvoja, kad anksti kalbėti su vaikais apie seksą neverta, kadangi jie nieko neišmano.

Tyrėjai, apklausę respondentus, įsitikino, kad jiems labai sunku kalbėti su savo vaikais apie seksą. Viena tyrimo dalyvė, auginanti tris vaikus, neslėpė: „Vaikai žiūri į tave kaip į beprotę, nudelbia akis ir nori kuo greičiau dingti iš akių." Moteris supranta, kad labai svarbu pasikalbėti su vaikais intymiomis temomis, nes tai jiems ne tik praverčia gyvenime, bet skatina labiau savimi pasitikėti.

Taip pat tyrimo metu buvo išsiaiškinta, kad tėvai turėtų gerokai anksčiau pradėti vaikų auklėjimą lytinio švietimo klausimais, mat vaikai mylisi, nori tėvai ar ne. Tačiau tai nereiškia, kad tėvai apskritai praranda galimybę kalbėti su vaikais šiomis subtiliomis temomis.

Norint pašalinti įtampą prieš pokalbį, ekspertai rekomenduoja tėvams galvoti, kad tai įprastas pašnekesys. Pasak ekspertų, tėvai taip pat turėtų prisiminti ir savo tėvus, su kuriais tikriausiai niekada neaptarinėjo šios temos dėl tokių pat priežasčių.

Pasak mokslininkų, tėvams būtina atsižvelgti į vaikų amžių: juk 12 metų vaikai žiūri į seksą vienaip, o 15 ar 18 metų - visai kitaip.

Be to, 10-13 metų vaikams pati sekso sąvoka atrodo vulgari ir nepriimtina. Todėl 13 metų paauglei neverta pasakoti apie apsisaugojimo priemones nuo nepageidautino nėštumo. Tėvams patariama kalbėti tik tomis temomis, kurias vaikai supranta, o gal net patys paprašo papasakoti.Taip pat tėvai turėtų išnaudoti galimybę aptarti intymius klausimus žiūrint televizijos šou ar kino filmą, kur rodoma rūpima tema.

Pasak specialistų, svarbiausia tėvams įveikti vidinį barjerą, mat tokie pokalbiai yra lengvesni, nei atrodo iš pradžių.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai