To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pagyvenusi dama džiaugiasi...

Pagyvenusi dama džiaugiasi:
- Kokie nuostabūs pasiekimai medicinos srityje. Anksčiau, kai buvau jauna, reikėdavo nusirengti, o dabar užtenka liežuvį parodyt...

 • Naudokite dezodorantą vietoj antiperspiranto, nes pastarieji gali įtakoti krūties vėžio atsiradimą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Su alkoholiu siejama 4000 mirčių per metus ir pagal pasekmes visuomenės sveikatai jis užima antrą vietą po tabako.

Jogos brokas

Kodėl žmonės negauna to, ko tikisi iš jogos? Galbūt jie nežino ką turi gauti? Apie tai, kaip joga harmonizuoja žmogų ir kokius teigiamus dalykus neša sveikatai aš čia nekalbėsiu, nes tai, kas yra priskiriama šiuolaikinei jogai, gali būti priskiriama visoms sveikatos programoms susijusioms su fiziniu krūviu, kvėpavimu, dinaminiais žaidimais, vandens procedūroms, ir net fizioterapija. Šiandieninė joga yra daugiau mados reikalas ir laisvalaikio pramoga, kaip ir bet kuri kita maloni veikla nešanti teigiamas emocijas ir tuo gerinanti sveikatą.

Joga, kaip ir religijos, atėjo iš praeities. Vien Šventieji Raštai pagimdė daugybę religijų, sektų, bendruomenių, kurios tarp savęs nelabai sutaria, kildina karus, terorus, net jei remiasi tuo pačiu raštu, nes skirtingi žmonės, supranta skirtingai.Skirtingas supratimas nėra vienintelė kokių tai senovinių raštų, o taip pat ir jogos, nesuvokimo priežastis. Yra: informacijos nubyrėjimas;
netikslūs vertimai; vertimai pagal vertėjo asmeninę nuomonę, apie tai, kaip turėtų skambėti, dabartinėje kalboje, šiandien visiškai neturintys analogo senoviniai žodžiai ir simboliai. Niekas negali garantuoti vienų ar kitų raštų pilnatvę, o tuo labiau gyvenimą pagal raštus. Apskritai, tiesos monopolio neturi niekas ir negali turėti, nes tiesa kintama ir subjektyvi. Todėl kalbant apie jogą belieka stebėtis, kad ją kažkas praktikuoja...

Dar kitas jogos broko kriterijus yra išėmimas iš konteksto kokio tai sakinio, ir pagal jį sveikatingumo ar kokio tai mokymo sukūrimas - namo statymas be pamatų. Tarkim, jeigu nekreipsime dėmesio, ar neturėsime informacijos apie pirmus du, o paimsime tik trečią Niutono dėsnį už tiesą... gausime, kad krentantis obuolys turi tokią pat traukos jėgą, kaip ir ... žemė, ir pagal tai bandysime ... gyventi. O žmonės tiesiog nežino, nesidomi ir pasitiki tais, kuriems priklauso šis verslas.

Be šių trijų argumentų yra ir kiti kriterijai padedantys apsispręsti ar lankyti jogą. Bet prieš tai truputis informacijos apie jogą iš jogos praeities. Neminėsiu nė vieno jogos šaltinio, bet paimsiu labai mažą visos jogos pasaulio dalelę, vieną iš paprasčiausių būdų jogos įvaldymui ir pabandysiu tai išreikšti, ne sutrų, sanskrito ir kitų tūlų kalbų citatomis, o šiuolaikine lietuviška kalba.

Joga susideda iš pakopų:

 • savikontrolės;
 • religinių (moralinių) principų;
 • kūno pozų;
 • kvėpavimo pratimų;
 • jausmų, jutimų, norų valdymas;
 • sąmonės koncentracija, kontempliacija - stebėjimas;
 • ir susitelkimas į aukščiausiąjį objektą, tapimas juo, arba meile Aukščiausiajai būtybei.

Nemanykite, kad tai viskas. Tai tik lašas okeane. O dabar pažiūrėkime nuo ko turėtų prasidėti joga. Ogi nuo pradžių, nuo savikontrolės ir žinote kodėl? Todėl, kad neišmokus tarti „A" nėra prasmės mokytis pasakyti „mama". Visos jogos pakopos yra nuoseklus savo dvasinės moralės, sąmonės, kūno, jausmų, fiziologijos ir galimybių vystymas, kuris yra gyvenimo būdas, ir trunka visą žmogaus gyvenimą.

Jogos pradžia

Paimkime tik savikontrolės sudėtį, tai yra neprievarta, teisingumas, sąžiningumas, susilaikymas, nekaupimas. Neprievarta, tai reiškia niekada nekenkti jokiom gyvom būtybėm jokiu įmanomu būdu (o dabar pagalvokite apie „jogą" ne vegetarą). Teisingumas reiškia jūsų minčių ir žodžių harmoniją. Jogą pradedantis praktikuoti turi kalbėti tik tai, ką mąsto - mano, ir tik tai, kas yra tiesa, kad jo žodžiai nebūtų melas. Mintis, žodis ir veiksmas turi būti tapatūs.  Sąžiningumas, kai mokomasi nevogti, neapgaudinėti, nebūti gobšam. Susilaikymas, tai visiška seksualinė ir slaptų poreikių kontrolė.
Nekaupimas, tai dovanų atsisakymas ir atšalimas įvairių daiktų įsigijimui ir praradimui. Šis savikontrolės pradžiamokslis susidedantis iš išvardintų dalykų yra tik jogos pradžia, be kurios jokie kiti laipteliai nėra joga, o paprasta imitacija, kuri irgi duoda savo vaisių.

Antras jogos laiptelis

Jeigu įgyvendinsite savikontrolės klasę, galite pradėti kitą jogos pakopą - (religinius)dorovės ir moralės principus, kuriuos kažkas tai nustatė. Tai prasideda nuo vidinės ir išorinės švaros. Kūno švara ir švarus maistas - tai sąmonės švarinimas(kadangi jau įvaldėte pirmą klasę, tai turbūt nujaučiate koks maistas yra švarus). Toliau jūs išmokstate pasitenkinti tik būtinumu ir nedarote nieko virš būtinumo. Toliau įsijungia asketizmas - kraštutinumai: šalčio, troškulio ir bado praktikos. Kartu su jomis mokotės nejudrumo: ilgo stovėjimo, sėdėjimo, o taip pat tylėjimo. Savišvieta - jogos mokslų studijos, taip pat įeina į šią pakopą. Visa tai ugdo jūsų vidines savybes, galias ir atidaro kelią į tolesnį jogos praktikavimą, nes tik su didesniu sąmoningumu su neagresyvia pasaulėžiūra, Jūs natūraliai kylate dvasingumo laiptais, bent jau taip teigia jogos mokymai.

Pozų joga

Tik tada, kai jau eilę metų praktikuojate, o svarbiausia pasiekiate rezultatą, jūs pradedate mokytis kūno pozų, vadinamų asanomis. Jų yra be galo daug. Teigiama, kad jos yra visos evoliucijos procesas. Taip, kad 8.400.000 gyvybės rūšių galbūt turėtų atitikti jogoje kūno pozų skaičių. Tačiau iki mūsų laikmečio išsilaikė tik apie 100 pozų. Darant jogos pozas svarbu išmokti atpalaiduoti kūną, ko pasekoje įgaunate priešybių išnykimą: karščiui, šalčiui, gėriui, blogiui ir t.t. Išmokti daugybę pozų ir įvaldyti jas atsipalaidavus, reikia ne vienų metų, tačiau tik po jų, jūs galite pradėti mokytis jogos kvėpavimo - pranajamos.

Kvėpavimas - Pranajama

Pranajama, tai kvėpavimo reguliavimas, kur įkvėpimas - tai išorinio oro įvedimas į vidų, o iškvėpimas - tai vidinio oro išvedimas į išorę. Įkvėpiamo ir iškvėpiamo oro, judesio nutraukimas vadinamas pranajama.

Pranajama skirstoma į daug pakopų. Ten yra visokiausių kvėpavimo būdų: nuo greičiausio iki lėčiausio ir kvėpavimo išnykimo. Ir įsigilinus tikrai labai įdomus užsiėmimas, tik reikia prisiminti, kad ją praktikuoti galite tik peržengę pirmas tris jogos pakopas. Toliau joga veda į sugebėjimą atskirti savo sąmonę nuo to, ką jūs matote.

Kodėl yra svarbu praktikuoti jogą palaipsniui? Ogi todėl, kad vėlesnės pakopos sustiprina žmogaus savybes, ir jeigu jos negatyvios, chaotiškos, jos įgauna gilesnę ir stipresnę įtaką žmogui, atrodo praktikuojančiam lyg ir harmoniją... Matomai būtent pirmosios pakopos buvo, ir yra jogos pagrindas, kurį vėlesnėmis praktikomis jogas tobulindavo iki... begalybės, visą savo gyvenimą. Noriu pabrėžti, kad jogoje nėra prievartos ne tik jokiai gyvai būtybei, bet ir sau. Viską, ką daro jogas, yra, bent jau buvo, jo gyvenimo tikslas ir gyvenimo būdas. Tad jeigu jūsų sąmonė netalpina tokio suvokimo, kuris atjungia poreikius seksui, prievartos maistui, įprastam, pasaulietiškam gyvenimo būdui, daiktų pirkimui, alkoholiui, tada, jūs, praktikuodamas "jogą", įtempiate gumą, kuri anksčiau ar vėliau išsprūs ir gražins jus į jūsų gyvenimą, be prievartinio pagražinimo, jeigu nebus per vėlu, ir jūs atsiskirsite nuo „netobulo" pasaulio į vienatvę ar ligą. Nebent jūs tikrai pakliūsite pas jogos meistrą, kurio būvimas šalia jūsų natūraliai įskiepys jums šias savikontrolės savybes.

Juslės įvaldomos taip pat tik praktikuojant ir ne kitaip. Tačiau iki šiol buvusios praktikos paruošia žmogų ir šiai pamokai. Nemanau, kad tolesnių praktikų aprašymas duos kokios tai naudos skaitytojui. Paminėsiu tik, kad į paskutines jogos tobulumo pakopas (galias, meilę Dievui, dievams) žmogus ateina įvaldęs pirmąsias. Ir tikrai ne atvirkščiai. O ir jogos tikslai tikrai nėra pasaulietiškos vartotojų sveikatos, sėkmės šou pramogos, tik va kas norėtų praktikuoti jogą tam, kad pasiekti tobulumą - išeiti gyventi į kalnus ir tenkintis tik būtinumu?

O dabar pamąstykite apie tai, kad niekas nežino to, kokią žalą daro jogos brokas, kai žmonės mokomi praktikuoti pozas, meilę Dievui, kvėpavimą, karališkąją jogą, aplenkiant patį jogos pagrindą - pirmąsias pakopas? Ar žinote kaip turi atrodyti jogas įvaldęs bent pirmas dvi pakopas? Ramybę ir gerumą, taiką ir nuolankumą spindintis žmogus, lankstaus ir sveiko, jauno ir tyro kūno, ramios ir aiškios kalbos, išmintį ir teisingumą skelbiantis išminčius, tenkinantis tik būtinu, švariu maistu ir gyvenantis kuklų gyvenimo būdą yra dviejų pakopų jogas.

Pasirinkimų laisvė

Didžiulis kiekis informacijos, apie tai, ko neįmanoma patikrinti, kenkia sveikatai. Kam žinoti tai, ko negali padaryti ar turėti? Kokia prasmė žiniose, praktikose ir „moksluose" kurie nesuteikia ne tik harmoningo kūno, geros sveikatos, tobulos šeimos, sugebėjimo pasistatyti būstą, bet dar ir atima pinigus? Jokios naudos. Tai vadinama smalsučių narkomanija. Yra trys kriterijai, kurių pakanka, kad sužinoti kas yra tikra:

 • Pasidomėkite mokytoju, kuris turi turėti viską, ką žada jums,
 • pasidomėkite ar tikrai jis tai turi, nes materialūs dalykai (kūno harmonija, sveikata, turtas, ir t.t.) matomi plika akimi,
 • jeigu jis giriasi turįs antgamtinių dalykų, ir žada juos jums, ir jūs tikite, tada jūs verti visko, kas jums nutiks. Be to, protingos kalbos apie nuostabius dalykus nieko nereiškia, net jeigu jos bus įvilktos į dešimtis tomų knygų.

Pažiūrėkite į mokytojo mokinius po kokių 3 - 4 metų praktikos, kaip jie atrodo, ką veikia, nes jie yra rezultatas to, ko juos išmokė jų mokytojas. Jeigu tokių nerandate, tada rezultato nėra. Jeigu randate, tada vėl gi, ar jie turi tai, ką jiems žadėjo? Pasiteiraukite, kuo buvo mokiniai prieš ateidami į užsiėmimus, galbūt jie prieš juos jau sėdėjo lotoso pozoje, ir sulaikydavo kvėpavimą iki norimo laiko?

Netikėkite nuotraukomis, pasakojimais, filmais ir rašliava, ieškokite tiesos esamojoje tikrovėje.

Daugybė žmonių gyvena namuose, kurie turi kiaurą stogą ar kokį kitą broką; susitaiko su drabužių, batų, maisto broku; praktikuoja „tobulėjimo" broką ir net nežino, ką daro. Kokia pasirinkimo laisvė tokia ir yra žmonių gyvenimo kokybė.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai