To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Močiutė su vaikaičiu vėl atėjo pas gydytoją...

Močiutė su vaikaičiu vėl atėjo pas gydytoją.
- Ar padėjo tabletės, kurias praeitą sykį išrašiau?- pasiteiravo gydytojas.
- Puikiausiai. Jis visą dieną su jomis žaidė ir neverkė.

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Genetiniai rizikos faktoriai – tyrimai įrodė, kad 10 proc. krūties vėžio atvejų yra paveldimi, dauguma dėl mutacijų BRCA1 ir BRCA2 genuose.

Apgamo tyrimas išsklaido abejones

Iš pažiūros nekaltas apgamas gali slėpti pavojingą ligą. Naujas bei neskausmingas dermaskopinis tyrimas padeda išsklaidyti baimes ir abejones.

Įsigijo dermaskopą

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Odos ir venerinių ligų poliklinikoje nuo šiol pacientų apgamai bei odos dariniai tiriami naujai įsigyta aparatūra - dermoskopu "Foto finder". Gydymo įstaiga jį įsigijo už ES lėšas, skirtas melanomos profilaktikai.

Nufotografuotas odos darinys ar nerimą keliantis apgamas kompiuterio ekrane gerokai išdidinamas. Jis išmatuojamas įvairiais parametrais: įvertinamas dydis, kraštai, pigmento išsidėstymas, grūdėtumas, paviršiaus nelygumai.

Keliasdešimt kartų padidintas vaizdas leidžia įžvelgti galimas grėsmes, o kompiuterine programa atliekama darinio analizė.

Pasak Odos ir venerinių ligų poliklinikos vedėjos Aldonos Kajutytės, dermaskopinio tyrimo privalumas - išsaugoti pacientų duomenys leidžia stebėti tolesnę apgamų būklę.

Po kurio laiko pakartojus tyrimą kompiuterinė programa pateikia darinio ar apgamo analizę: ar nepasikeitė spalva, kraštai, neatsirado grūdėtumo. Pastebėti pokyčiai parodo, ar žmogus gali toliau ramiai gyventi, ar turėtų rimčiau susirūpinti sveikata.

Net pats pacientas kompiuterio ekrane gali pamatyti, kiek pavojingas yra jo apgamas ar odos darinys. Trijų spalvų skalė nurodo rizikos laipsnį.

Padidina iki 100 kartų

A.Kajutytė atkreipė dėmesį, kad dermaskopinis tyrimo atsakymas nėra šimtaprocentė diagnozė. Diagnozė gaunama susumavus specialisto protą ir praktiką bei dermaskopinio tyrimo duomenis.

Galutinė išvada pateikiama po citologinio tyrimo. Šis atliekamas darinį pašalinus chirurginiu būdu. Tik po to paaiškėja, ar darinys buvo piktybiškas.

Tačiau, pasak gydytojos, bet kokiu atveju geriau, kai įtarimų keliantis darinys ar apgamas yra pašalinamas.

Vedėja patvirtino, kad dermaskopas gydytojui gerokai palengvina darbą - patvirtina arba išsklaido abejones. Kartais šis tyrimas padeda pamatyti daugiau, nei galbūt specialistas tikėjosi. Nufotografuotą darinį dermaskopas gali padidinti net iki 100 kartų.

Iki šiol dermatovenerologai apgamus apžiūrėdavo rankiniu dermaskopu. Pasak gydytojos, vaizdą jis išdidindavo neblogai, bet nepateikdavo duomenų analizės - šitai turėdavo padaryti pats specialistas.

Trintis išprovokuoja ligą

A.Kajutytė įspėjo, kad kiekvienas odos darinys, apgamas ar pigmentinė dėmė bet kada gali supiktybėti, priklausomai nuo žmogaus imuninės sistemos, sveikatos būklės ar gyvenimo būdo.

"Kiekviena pigmentinė dėmė ar apgamas yra ikivėžinis susirgimas. Bet tai nereiškia, kad iš kiekvieno išsivystys kas nors bloga", - sakė medikė.

Rodydama niekuo neišsiskiriančias dėmes, gydytoja atkreipia dėmesį, kad jos tik iš pažiūros atrodo nekaltai. Iš kai kurių jų, ilgiau uždelsus, gali išsivystyti odos vėžys. Kitos jau signalizuoja apie onkologinės ligos pradžią.

A.Kajutytė atkreipė dėmesį, kad mažas apgamėlis gali išaugti ir supiktybėti, jei žmogus jį krapštys ar draskys, dažnai kaitinsis saulėje be apsaugos, be saiko vaikščios į soliariumą.

Išprovokuoti ligą gali nuolatinis probleminės vietos traumavimas: šaltis bei karštis skirtingais metų laikais, drabužių trynimas ar net nešiojami akiniai.

Delsia tikrintis

A.Kajutytė pastebi, kad kai kurie pacientai nuolat nerimauja dėl savo apgamo, prisigalvoja baisių diagnozių, tačiau į specialistus nesikreipia. Dermaskopinis tyrimas padeda išsklaidyti abejones arba, atvirkščiai, paskatina susirūpinti savo sveikata.

Apsilankyti pas specialistą patariama ir pastebėjus apgamo ar pigmentinės dėmės pokyčių. Tačiau jeigu konsultacijos reikėtų palaukti, be reikalo nerimauti nereikėtų - gydytoja ramino, kad odos vėžys per kelias savaites neišsivysto.

Kai žmogus pats pamato išdidintą savo apgamo ar pigmentinės dėmės vaizdą, kitaip pradeda vertinti galimą riziką. Kai kurie pacientai iškart nusprendžia atsisakyti kaitinimosi soliariumuose.

"Pacientai, pamatę išdidintus savo darinius, labai nustemba. Net suabejoja, ar tyrimo duomenų nesupainiojau su kito žmogaus", - tokia reakcija stebina ir dermatovenerologę.

Tačiau, pasak A.Kajutytės, vizualiai pateikiama informacija - labai naudinga ir efektyvi. Pacientui nebereikia papildomai aiškinti, kuo gresia apgamo pokyčiai.

Dermaskopinis tyrimas socialiai draustiems gyventojams atliekamas nemokamai. Gydytojo siuntimo nereikia, tačiau būtina išankstinė registracija.

Susirūpinti reikėtų, jei odos darinys ar apgamas:

 

  • pradeda niežėti
  • šlapiuoti
  • kraujuoti
  • trupa kraštai
  • didėja
  • pasikeičia jo spalva ar pastebima kitokių pokyčių

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai