To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plikis atėjo pas daktarą vaistų...

Plikis atėjo pas daktarą vaistų. Daktaras jam davė. Po kiek laiko žiūri, kad plaukai ant delno išaugo. Atėjo vėl pas daktarą ir sako:
- Kad ant delno išaugo plaukai!
- O su kuo tu trynei?
- Su delnu.
- Tai ko tu nori?

  • Kūdikiui nuo 3 sav. iki 1,5 metų duokite po 500 TV vitamino D per dieną rachito profilaktikai.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Senstant kraujotakos sistemai, kraujo tiekimas smegenų ląstelėms, neuronams, susilpnėja, todėl neuronai negauna jiems reikalingo deguonies ir gliukozės. Reguliarus sportavimas padidina ...

Odos vėžys

Odos vėžys (melanoma) - tai ne itin dažna, tačiau labai pikybiška odos vėžio forma. Sergamumas odos vėžiu periodiškai didėja, ir tai siejama su besaikiu buvimu saulės šviesoje.

Priežastys

Odos vėžio svarbiausia priežastis - besaikis buvimas saulėje, dažnas nudegimas saulės spinduliuose. Įtakos turi ir genetiniai faktoriai, tačiau ši priežastis žymiai retesnė. Vienas iš rizikos veiksnių yra dauginiai apgamai, ypač netipinės struktūros. Didesnė tikimybė susirgti melanoma yra šviesios odos, mėlynų akių turėtojams, taip pat strazdanotiems, raudonplaukiams žmonėms. Kaip ir kitų vėžių atveju, odos vėžys atsiranda dėl minėų priežasčių mutavus tam tikros ląstelės (šiuo atveju odos) DNR.

Požymiai

Odos vėžio pagrindinis požymis - tai pakitusios struktūros apgamas. Tipišku atveju melanoma būna asimetriška, nelygias kontūrais, nevientisos spalvos (dažniausiai tamsiai ruda), bei didesnė nei 0,6 cm. Kita vertus, pasitaiko ir netipiškų melanomų - be pigmento melanino (apie 5 proc visų melanomų), bei mazgelinių melanomų, kurios taip pat gali būti bespalvės ir neturėti kitų tipiškų požymių. Navikui plintant, pažeidžiami vis gilesni odos sluoksniai, o vėliau ir vidaus organai.

Tyrimai

Melanomą  dažniausiai diagnozuoja dermatologai. Pirmiausia pakitęs apgamas apžiūrimas specialiu prietaisu - dermatoskopu. Kai kuriose klinikose į pagalbą pasitelkiamas specialus mikroskopas. Įtartinus apgamus reikia sekti ir stebėti (galima pasitelkti paprasčiausią fotoaparatą). Kaip ir kitų onkologinių susirgimų atvejais, odos vėžio diagnozė patvirtinama atlikus darinio biopsiją ir histologinį tyrimą. Ligos išplitimo diagnostika pakankamai sudėtinga. Tam pasitelkiama limfmazgių biopsija, rentgenologinis tyrimas, kaulų scintigrafija, echoskopija ir t.t.

Gydymas

Pradinėse stadijose odos vėžio gydymas - chirurginis. Anksti pašalintos nedidelės melanomos prognozė paprastai gera. Kartu dažnau atliekama ir artimiausių limfmazgių biopsija, melanomos plitimui įvertinti (vėžys dažniausiai pirmiausia plinta į limfmazgius). Išplitusios melanomos gydymas sudėtingesnis, be to, mažai efektyvus. Klinikniais tyrimais nustatyta, kad chemoterapija tam tikrais vaistais bei biologinė terapija pagerina išgyvenamumą, tačiau tik daliai pacientų, sergančių melanoma.

Prognozė

Odos vėžio prognozė priklauso nuo jos stadijos ir išplitimo. Pirmos ir antros stadijos pasveikimo prognozė gera, tuo tarpu III - žymiai blogesnė. 90 proc sergančiųjų IV stadijos odos vežiu miršta per penkerius metus.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Laba diena.Turiu vaisto nuo odos vezio (melonomos)Zelboraf 240 mg (vemurafenib)168 tab ,gal kam pades issigyditi

Nesuprasi, tai vieni tvirtina, jog saulė yra didžiausias rizikos šaltinis sukeliantis vežį, kiti, sako, jog tai tik prasimanymas, ir tie patys mokslininkai mėtosi nuo minties prie minties, žiūr vieną dieną, jog saulėje kaitinimasis sukelia vėžį, kitą žiūri - jau saulė iškeliama kaip sveika mūsų organizmui, gaminanti laimės hormonus ir panašiai.. Apskritai, odos vezys į mūsų gyvybes mažiau kėsinsis tuomet, jei pirmiausiai mes, merginos, nustosime naudpti tiek daug kosmetikos.. Kalbu ne apie save (nors gal ir man retsykiai reikėtų susimąstyti), kalbu apie tas, kurios kas rytą tonomis tepasi pudrą, blakstienų tušą, lūpų dažus ir panašiai, o vakare savo kūną neva "lepina" įvairiais kvapniais kremais.. Ir tie patys kvėpalai.. jie patenka ant mūsų odos, o taip pat, juos purškaint jų dalelių į mūsų organizmą patenka su oru per šnerves.. Būkim natūralesnės! Tada ir nebereikės kas rytą savęs klausti "ar šitą dėmę aš jau mačiau ant savo kūno?"

LABAI LABAI baisi liga jaj yra galimybe patarciau iskarto kreiptis i gyditojus....
nes gali buti per welu ....

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai