To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina vyras pas gydytoją. Šis apžiūri ir sako...

Ateina vyras pas gydytoją. Šis apžiūri ir sako:
- Na-a-a, mielasis, teks dešinį plautį šalinti!
Vyras išsigandęs:
- Ką jūs, daktare, mano plaučiai visą gyvenimą buvo sveiki?!
Gydytojas atsako:
- Taip, su plaučiais tai viskas tvarkoje, bet štai kepenys nebetelpa!

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vyrų krūtys sudarytos iš daug mažesnio kiekio riebalinio audinio nei moterų krūtys, tačiau jų struktūra panaši, todėl taip pat gali būti pažeidžiamos krūties vėžio.

Narkotikai pagal receptą: Šveicarija – Olandija – Lietuva

Šveicarijos piliečiai referendumu pritarė tam, kad pagal gydytojų receptą ilgamečiai narkomanai legaliai galėtų gauti heroino. Tam pritarė 68 proc. šveicarų.

Raferendume šveicarijos piliečiai taip pat nusprendė ir tai, kaip narkotikai pasieks pacientus. Pagal balsuotojų patvirtintą schemą, priklausomi asmenys dukart per dieną turės apsilankyti klinikoje, kur prižiūrint medikams gaus kvaišalų dozę. Tokia schema prieš 14 metų pradėjo veikti Ciūriche (Šveicarija).

Heroino legalizavimo šalininkai teigia, kad tai duos teigiamų rezultatų - gatvėse sumažės narkomanų bei su narkotikais susijusių nusikaltimų. Tačiau naujosios sveikatos politikos kritikai įsitikinę, jog galimybė pagal receptą gauti heroino ne tik toliau žaloja priklausomus asmenis, bet ir rodo itin blogą pavyzdį jaunimui.

Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro duomenimis, opiatai, daugiausia heroinas, yra minimi daugeliu mirties nuo narkotikų atvejų Europos Sąjungoje. Nuo jų miršta daugiau kaip 55 proc. narkomanų, o daugiau kaip pusėje ES šalių šis rodiklis didesnis negu 80 proc.

Lietuvoje nuo opiatų priklausomų narkomanų gydymui naudojamas metadonas. Tai sintetinė narkotinė medžiaga, jos vartojimas lygiai taip pat sukuria priklausomybę, kaip ir kiti narkotikai. Tačiau jį vartojantys narkomanai nepatiria tokio stipraus poveikio kaip nuo heroino - jiems nebūna haliucinacijų.

Kanapes siūlė legalizuoti Lietuvoje

Šveicarija yra pirmoji valstybė pasaulyje, kurioje vartoti heroiną gydymo tikslams tapo legalu. Iki šiol gydymo tikslais receptai narkotikams buvo išrašomi Olandijoje. Ten „užkietėjusiems" narkomanams bei kai kuriems nervinėmis ligomis besiskundžantiems ligoniams gydytojai skiria „žolės". Tiesa, Šveicarijoje 63 proc. balsavusiųjų pastarąjame referendume nepritarė kanapių legalizavimui.

Prieš kelerius metus kanapių legalizavimo šalininkų buvo atsiradę ir LR Seime. Dar 2005 m. vėliau kultūros ministru tapęs socialliberalas Jonas Jučas teigė, jog Olandijoje lengvųjų narkotikų legalizavimas padėjo išspręsti narkomanijos plitimo problemas, mat uždraustas vaisius visada saldesnis.

Kanapių legalizavimo šalininkai tikina, kad surūkius dozę sau padaromas blogis yra ne ką didesnis, nei suvalgius „McDonalds" mėsainį ar išgėrus „Coca-Colos" butelį. Tačiau specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad patikimų tyrimų, nustatančių, kas kenksmingiau - mėsainis ar „suktinis", nėra atlikta.

Heroinas populiaresnis už aspiriną

Heroinas - tai opiatų grupei priskiriamas narkotikas. Šis kvaišalas į Europą dažniausiai patenka iš Afganistano. Šioje karo siaubiamoje šalyje pagaminama per 90 proc. viso pasaulio heroino.

Heroino „tėvu" laikomas anglų chemikas Alderis Wrightas. Mokslininkui išrasti kvaišalą pavyko ieškant pakaitalo tuo metu medicinoje plačiai naudotam, tačiau priklausomybę sukeliančiam vaistui nuo skausmo - morfinui.

XX a. pradžioje kvaišalas konkuravo su aspirinu. Buvo manoma, kad pastarasis vaistas nėra toks saugus, nes jis sintetinis, o heroino kilmė - gamtinė.

Vartojant gana mažais kiekiais aspirino ir heroino poveikis yra labai panašus. Tačiau netrukus išryškėjo tendencija, kad pacientų polinkis piktnaudžiauti dideliais kiekiais heroino buvo gerokai didesnis, nei aspirinu.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai