To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Miško gyventojus kviečia į armiją...

Miško gyventojus kviečia į armiją. Iš medicinos kabineto išeina lamingas zuikis.
- Ko toks patenkintas?-klausia lokys.
- Aš tarnybai netinku.
- Kodėl?
- Matai tą beržą tolumoje?
- Aha...
- O aš nematau...

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Rūkančiųjų mirtingumas nuo kepenų cirozės komplikacijų yra 5 kartus didesnis nei niekada nerūkusiųjų.

Kalifornijos miestelis uždraudė rūkyti net daugiaaukščių butuose

Edita Frederickson gyvena ramiame Silikono slėnyje įsikūrusiame Belmonto mieste Kalifornijos valstijoje. Ji per dieną sutraukia po du pakelius cigarečių. Tačiau nuo šios savaitės miesteliui priėmus įstatymą, draudžiantį rūkyti daugiaaukščiuose namuose, Frederickson šiuo malonumu savo bute džiaugtis negalės, rašo "New York Times".

,,Tai absoliuti nesąmonė. Jie nurodinėja, kaip gyventi ir ką daryti. Negaliu patikėti, kad tokie dalykai vyksta demokratinėje Amerikoje", - teigė 72 metų senolė, užsirūkydama ,,Winston" cigaretę.
Anot Belmonto miesto savivaldybės darbuotojų, šis įstatymas buvo priimtas po to, kai grupė pensininkų kreipėsi į juos, prašydami uždrausti rūkymą daugiaaukščiuose namuose. Jie motyvavo tuo, kad cigarečių dūmai skverbiasi per namo sienas ir sukelia pasyvų rūkymą.

Kaip sakė Amerikos plaučių asociacijos tabako programą kuruojanti Serena Chen, Belmonto miesto savivaldybei pavyko įrodyti, kad pasyvus rūkymas namie yra ne mažiau pavojingas nei darbo vietoje ir iš kaimynų butų besiskverbiantys cigarečių dūmai yra rimta visuomenės problema.

Šis naujai priimtas įstatymas suskaldė ,,Bonnie Brae" apartamentų komplekso gyventojus į dvi stovyklas. Vienoje barikadų pusėje - vokiečių imigrantė, daugiametė rūkalė Frederickson, kitoje pusėje - 84 metų Ray Goodrich, kuriam diagnozuota kvėpavimo takų liga.
Frederickson giliu įsitikinimu, Ray Goodrich, keršydamas rūkantiems kaimynams, pasistengė, kad įstatymas, draudžiantis rūkyti daugiaaukščiuose namuose, būtų priimtas kuo greičiau.

Tuo tarpu Goodrich nuomonė kitokia. Jis teigia, kad besiskverbiančius dūmus iš kaimynų butų jaučia nuo 1998 metų, kai persikėlė gyventi į ,,Bonnie Brae" butų kompleksą.

,,Man nuolat skauda galvą, jaučiuosi lyg geležies strypas į galvą būtų įbestas. Mano namai pilni oro filtrų, tačiau jie cigarečių dūmų pilnai neištraukia", - skundėsi Goodrich.

,,Viskas prasidėjo po to, kai 2003 metais užsidegė vieno rūkaliaus butas. Kai pamačiau iš buto besiveržiančius juodus dūmus, supratau, kad taip toliau tęstis negali. Pradėjau rašyti laiškus visiems iš eilės - nuo savivaldybės darbuotojų iki Miesto vystymo departamento pareigūnų",- pasakojo Goodrich.

,,Skubiai reikalinga jūsų pagalba. Lojantys šunys drumsčia mūsų ramybę, tačiau nuo to dar niekas nenumirė, tačiau pasyvus rūkymas - ne vienos mirties priežastis", - rašė Goodrich savo laiške, adresuotame Belmonto miesto tarybai.

Po beveik metus laiko trukusių svarstymų, 25 000 gyventojų miesto taryba nusprendė uždrausti rūkyti visame mieste, išskyrus atskirus gyvenamuosius namus, kiemus, gatves, kai kuriuos šaligatvius bei rūkymui skirtas vietas.

Įstatymas įsigaliojo nuo sausio 9 dienos. Per keturiolika mėnesių butų kompleksų administracijos turi informuoti gyventojus apie naujas taisykles, o nesutinkantys su įstatymu gyventojai per tą laiką gali išssinuomoti butą kitur. Už įstatymo nesilaikymą numatyta 100 dolerių bauda.

Goordich džiaugiasi pasiektu rezultatu, tuo tarpu Frederickson ieškosi pastogės kitur.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai