To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas vėl klausia pacientą

Gydytojas klausia pacientą:
- Ar jūs tiksliai vykdote mano nurodymą kasdien surūkyti ne daugiau kaip 10 cigarečių?
- Žinoma, daktare.
- Tada aš nesuprantu, kodėl jūsų savijauta negerėja?
- Gal todėl, kad anksčiau aš visai nerūkiau?

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Sveikata priklauso: 40 proc. - nuo gyvenimo būdo; 30 proc. - nuo aplinkos, 20 proc. - nuo paveldėjimo ir 10 proc. - nuo gydomosios medicinos.

Draudimas rūkyti trečdaliu sumažino širdies smūgių skaičių Europoje ir Šiaurės Amerikoje

Naujausi mokslininkų duomenys rodo, kad draudimas rūkyti viešose vietose turėjo net didesnį nei tikėtasi teigiamą poveikį širdies ligų prevencijai, skelbia BBC.

Ataskaitose teigiama, kad draudimas rūkyti viešose vietose širdies smūgio ištiktų ligonių skaičių Europoje ir Šiaurės Amerikoje sumažino bent trečdaliu.

Vien Didžiojoje Britanijoje širdies smūgis kasmet ištinka 275 tūkst. žmonių. Šalyje dėl šios priežasties kasmet miršta 146 tūkst. žmonių.

Didžiojoje Britanijoje draudimas rūkyti viešose vietose įsigaliojo 2007 m. liepos mėnesį ir buvo skelbiama, kad vien per pirmuosius metus širdies smūgio ištiktų ligonių skaičius šalyje sumažėjo 10 proc. Tačiau per dvejus metus detaliau ištyrę susidariusią situaciją mokslininkai pateikė dar džiugesnių rezultatų - teigiama, kad tokių ligų skaičius sumažėjo 26 proc.

JAV mokslininkų pateikti duomenys taip pat liudija pozityvius pokyčius širdies ligų srityje. Pasak daktaro Jameso Lightwoodo, atlikusio 13 skirtingų studijų analizę ir apdorojusio surinktus duomenis, širdies ligų skaičius Europoje ir Šiaurės Amerikos valstybėse ėmė mažėti iš karto po to, kai įsigaliojo rūkymą ribojantys įstatymai. Per pirmuosius draudimo metus esą tokių ligonių sumažėjo 17 proc., o per visus trejus metus sumažėjimas pasiekė net 36 proc.

Komentuodamas tyrimo rezultatus daktaras sakė, kad naivu tikėtis, jog kada nors pavyks pasiekti, kad širdies smūgio rizikos bus apskritai išvengta, o tokių ligonių paprasčiausiai neliks. Tačiau tyrimas rodo, kad trumpuoju ir vidutiniu laikotarpiu draudimas rūkyti tikrai sumažina širdies smūgių riziką.

Jau seniai buvo žinoma, kad nemažiau nei pats rūkymas aplinkiniams itin kenkia pasyvus rūkymas, kuris taip pat turi įtakos širdies ligoms. Tad, anot J.Lightwoodo, visiškas draudimas rūkyti darbovietėse ir visose viešose vietose yra tai, ką galima padaryti visos visuomenės labui.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai