To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Žmona supykus rėkia ant vyro...

Žmona supykus rėkia ant vyro:
- O tu žinai, kiek mes galėtume nusipirkt, jei tu negertum?!
- Taip žinau. Man nieko, tau kailinius.

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Užkandžiavimas pistacijų riešutais dukart per dieną pastebimai sumažina cholesterolio kiekį kraujyje ir tikimybę susirgti širdies ligomis.

Feminizmas moterims laimės nesuteikė

Feminizmas egzistuoja jau 40 metų, tačiau per tą laiką moterys tapo mažiau patenkintos gyvenimu nei vyrai, rašo „Sunday Times".

Tokias tendencijas atskleidžia neseniai publikuota JAV Nacionalinio ekonomikos tyrimų biuro ataskaita. Pensilvanijos universiteto mokslininkai Betsey Stevenson and Justinas Wolfersas atkreipia dėmesį, kad šiais laikais Amerikos moterys tapo mažiau patenkintos gyvenimu nei vyrai. Tuo tarpu 1970-aisiais amerikietės jautėsi esančios laimingos kur kas dažniau nei vyriškos lyties atstovai.

„Europoje žmonės truputį labiau nei anksčiau patenkinti gyvenimu, bet ir čia pirmauja vyriškiai. Dvylikoje Europos šalių, taip pat ir Didžiojoje Britanijoje, moterų laimės pojūtis, lyginant su vyrų, sumažėjo", - aiškina mokslininkai.

Kai kurie sociologai įvardina taip vadinamą „antros pamainos" fenomeną, tai yra, kai iš darbo grįžusios moterys dar turi atlikti daugybę namų ruošos darbų. Vis dėlto, Stevenson ir Wolferso duomenimis, mūsų amžininkai ir amžininkės, įvertinant užimtumą tiek darbe, tiek namuose, dirba mažiau valandų nei 1965 metais.

Egzistuoja nuomonė, kad moterys patiria daugiau streso dėl būtinybės derinti darbą ir asmeninį gyvenimą, taip, pavyzdžiui, teigia žurnalistė Joan Bakewell.

Moterims psichologiškai sudėtingiau pasiekti tą uždarbį, kurio jos iš tiesų vertos, o tai taip pat didina stresą, mano Anglijos psichologė Karen Pine, knygos „Jos ekonomika" (Sheconomics) autorė. „Net 79 proc. mano apklaustų moterų sako, kad su bloga nuotaika kovoja apsipirkinėdamos. Tačiau pagėrėjimas tebūna laikinas: netrukus jos nusivilia pirkiniais ir pradeda save graužti", - aiškina Pine.

Apibendrinę duomenis Stevenson ir Wolfersas nustatė: santykinis moterų laimės sumažėjimas nepriklauso nuo jų amžiaus, šeimyninės padėties, bedarbystės lygio ar gebėjimo susilaukti vaikų. Konkrečios nepasitenkinimo gyvenimu priežasties negalėjo įvardinti niekas, tačiau daugumos mokslininkų manymu, esminis dalykas yra tai, kad šiuolaikinės moterys privalo žongliruoti daugybe kamuoliukų. „Mes bandome siekti karjeros, sukurti šeimą ir iki senatvės puikiai atrodyti. Galbūt mes jaučiame, kad bandydamos pagauti iš karto keletą zuikių iškėlėme sau nepasiekiamą tikslą", - sako Pine.

Savo ruožtu feminizmo kritikai tvirtina: moterys tiesiog pamatė, kad lygios teisės su vyrais nepateisino lūkesčių. „Pašalinus nesąžiningus dalykus moterų atžvilgiu, reikia pašalinti ir neteisingumą vyrų atžvilgiu", - pastebi rašytojas Neilas Lyndonas, raginantis sutrumpinti darbo dieną visiems mažamečių tėvams - ne tik moterims, bet ir vyrams.
Vis dėlto, ką realaus būtų galima padaryti, kad moterų gyvenimas taptų laimingesnis?

Siobhan Freegard, įkūrusios tinklapį „Netmums", atliktos apklausos duomenimis, pastaraisiais 30 metų mažų vaikų moterys kur kas dažniau patiria depresiją nei anksčiau. Freegard mano, kad to priežastis - bendravimo trūkumas: „Apie 60 proc. moterų gyvena toli nuo savo giminaičių ir tiek pat moterų nesusiranda naujų draugų, kurie galėtų kompensuoti išsiskyrimą su artimaisiais".

Įveikti šią problemą gana paprasta.

„Ieškokite kontaktų su žmonėmis, junkitės į grupes, ieškokite naujų užsiėmimų. Paskambinkite kažkam, su kuo nekalbėjote jau keletą metų", - sako moteris.

Freegard vykdė „laimės didinimo programą": dalyvių laimingumo lygis buvo tikrinamas prieš ją ir po jos. Nustatyta, kad pasibaigus programai moterų laimės vidurkis pakilo 16 proc.

„Mes taip įnirtingai kovojome už lygias teises, už teisę dirbti, turėti vienodą statusą, mes kovojome už tai, kad turėtume pasirinkimą, - sako Freegard. - Tačiau daugelis mamų dabar sako: „aš neturiu pasirinkimo, aš privalau dirbti, bet nemyliu savo darbo, vaikų auklei atiduodu pusę savo atlyginimo, mieliau pati juos auginčiau, bet neturiu tam galimybių". Nesakau, kad moterys turėtų atsisakyti darbo. Jeigu tai teikia jums džiaugsmo ir padeda realizuoti save, vadinasi, tai - geras pasirinkimas. Bet jeigu ne... Tai tas pats, kad po to, kai gavome viską, pasirodytų, jog tai nėra tie dalykai, kurių iš tiesų norėjome".

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai