To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Jūsų ligos priežastis...

- Jūsų ligos priežastis — alkoholis!
- Jūs pirmasis gydytojas, kuris neverčia visos kaltės ant mano pečių!

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Paprastai, jeigu 100 moterų turi lytinių santykių be kontracepcijos antrą - trečią savo ciklo savaitę, maždaug 8 iš jų pastoja.

Pasauliui pavojų kelia žmonių perteklius

Žemės gyventojų skaičiui kasmet didėjant 75 milijonais pasauliui gresia demografinis Armagedonas, perspėja mokslininkai.

Gyventojų skaičiaus didėjimas, ypač aktualus besivystančiose šalyse, yra vienas didžiausių XXI amžiaus iššūkių ir potencialiai kelia didesnį pavojų nei besikeičiantis Žemės klimatas, teigiama D. Britanijos Mechanikos inžinierių instituto atlikto tyrimo išvadose.

Instituto specialistai nagrinėjo, kaip besiplečiantys mūsų planetos, kurioje iki 2100 metų, prognozuojama, gyvens apie 9,5 milijardų žmonių, miestai galės aprūpinti gyventojus vandeniu, maistu ir energija, pranešė „Daily Mail". Tyrimo autoriai priėjo išvadą, jog pasaulis artėja prie demografinio Armagedono, nes miestų augimas baigia išsemti gyvybinius planetos resursus.

Prognozuojama, kad per artimiausius 60 metų pasaulio laukia tikras demografinis sprogimas: planetos gyventojų skaičius nuo dabartinių 6,9 mlrd. iki 2075 metų pasieks 9,5 mlrd. Kasmet žmonių skaičius Žemėje padidės 75 milijonais - tai atitinka visą dabartinę D. Britanijos populiaciją, sakoma pranešime.

Sparčiausiai gyventojų skaičius didės Afrikos žemyne, kuriame spartės šiuo metu Azijos šalyse vykstanti industrializacija, bei daugelio valstybių miestuose.

Miestuose gyvenančių žmonių skaičius turėtų išaugti nuo 3,3 milijardų 2007 metais iki 6,4 milijardų 2050-aisiais. Tačiau be „drastiškų permainų" Žemės išteklių nepakaks net tam, kad būtų patenkinti esminiai žmonių poreikiai aprūpinant juos vandeniu, maistu ir energija, teigiama tyrimo išvadose.

Klimato kaita šią problemą dar labiau paaštrins, nes dėl netinkamų sąlygų gyventi į kitas vietas turės persikelti apie milijardą žmonių.

Prognozuojama, kad vandes poreikis iki 2030 m. išaugs 30 proc., o maisto produktų paklausa iki 2050 metų padidės dvigubai. Dėl to milijardams žmonių iškils bado, troškulio ir antisanitarinių gyvenimo sąlygų grėsmė, o tai savo ruožtu gali sukelti socialinius neramumus ir įžiebti rimtus konfliktus.

Pranešimo autoriai suformulavo visą eilę inžinerinės plėtros tikslų, kurie taptų pirmuoju žingsniu imantis pastangų išvengti artėjančios katastrofos, teigiama pranešime.

„Artėjant prie šio amžiaus pabaigos pasaulis akis į akį susidurs su didžiausio demografinio sprogimo žmonijos istorijoje keliamu iššūkiu. Prognozuojamas gyventojų skaičius yra stulbinamas vertinant turimų planetos išteklių ir siekių užtikrinti pagrindinius žmonių poreikius požiūriu", - pareiškė vienas tyrimo autorių daktaras Timas Foxas.

Pasak jo, nauji inžineriniai sprendimai siekiant sumažinti energijos švaistymą, padidinti maisto produktų saugojimo laiką ir išgauti vandenį iš žemės gelmių suteiktų galimybę išgyventi mūsų planetoje 9,5 milijardų žmonių.

Tokie sprendimai atsieitų daugybę trilijonų svarų sterlingų, tačiau tai būtų pakeliama našta, jei turtingos pasaulio šalys sutiktų pasidalinti savo finansiniais ir technologiniais ištekliais su likusiu pasauliu.

Nors gyventojų skaičius besivystančiose šalyse, kuriose šiuo metu sparčiai vyksta industrializacija, didės labai sparčiai, Vakarų šalyse, tarp jų JAV ir Europoje, jis stabilizuosis arba net ims mažėti, teigiama tyrimo išvadose.

Pavyzdžiui, prognozuojama, kad Europoje gyventojų skaičius iki 2050 m. sumažės 20 proc.

Tačiau net ir čia bus jaučiamios globalaus žmonių populiacijos didėjimo pasekmės, nes šiandieniniame pasaulyje ryšiai tarp valstybių yra labai stiprūs, ir demografiniai pokyčiai toli esančiuose pasaulio regionuose neišvengiamai atsilieps ir kitoms pasaulio dalims, sakoma pranešime.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai