To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pacientė vidurnaktį skambina savo daktarui...

Pacientė vidurnaktį skambina savo daktarui:
- Alio, daktare, man atrodo, kad man pakilo insulino lygis.
- Žinau, žinau, - atsako daktaras, - aš irgi ką tik pažiūrėjau tą televizijos laidą.

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Lietuvoje moterų vidutinė gyvenimo trukmė yra 75 metai, o vyrų - 62 metai. (2008 m. statistika)

Šiandien – Pasaulinė maisto diena

Jungtinių Tautų atstovė Maisto ir žemės ūkio organizacija nuo 1945 m. kasmet spalio 16-ają mini Pasaulinę maisto dieną. Šiemet šios šventės šūkis „Pasaulio maisto saugumas: klimato kaitos ir bioenergijos iššūkiai" kviečia suvienyti skirtingų pasaulio šalių pastangas, adaptuojantis prie klimato pokyčių. Gerindamos žemės, vandens, oro kokybę bei žemės ūkio efektyvumą, pasaulių vyriausybės kviečiamos kartu spręsti opiausias šiuolaikinio pasaulio problemas - bado panaikinimo, kokybiškos mitybos ir sveikatai palankios aplinkos išsaugojimo.

Klimato kaita daro įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui. Nuo kaitros ar šalčio protrūkių nukenčia milijonai žmonių, kurių mityba tiesiogiai priklauso nuo juos supančių miškų, žemės, vandens šaltinių kokybės. Didėja maisto produktų kainos, auga biodegalų, gaminamų iš maistinių augalų, poreikis. Visa tai dar labiau pablogina nepasiturinčiai gyvenančių pasaulio žmonių galimybes sveikai maitintis.

Kiekviena pasaulio valstybė aktyviai dalyvauja, įgyvendinama Maisto produktų ir žemės ūkio organizacijos (angl. FAO) tikslus - gerinti mitybą ir kelti gyvenimo lygį, tobulinti fermose, miškuose ir žvejybos plotuose išgaunamų maisto ir žemės ūkio produktų gavybą, apdirbimą, marketingą ir paskirstymą, skatinti kaimo plėtrą ir gerinti kaimo gyventojų gyvenimo sąlygas, o taip pat, naudojant šias priemones, padėti bado ištiktiems žmonėms.

Visais laikais milijonai planetos gyventojų kentė badą. Daugiau nei 852 milijonai šiuolaikinio pasaulio gyventojų dėl nepakankamos mitybos turi sunkių sveikatos sutrikimų. Maisto ir žemės ūkio organizacija siekia iki 2015 m. dvigubai sumažinti badaujančiųjų skaičių. Sėkmingam šios veiklos koordinavimui plačioji visuomenė vienijama į tarptautinį aljansą, turintį užtikrinti pagrindinę žmogaus teisę - būti sveikam ir nepriklausomam nuo bado.

Vykstant civilizacijos raidai aiškėja, kad mūsų Žemė nėra tokia didelė, o jos maisto ištekliai nėra beribiai. Prognozuojama, kad XXI a. planetos gyventojų skaičius padvigubės ir amžiaus pabaigoje sieks 10 milijardų. Todėl pasaulio mokslo visuomenė ir valstybių vadovai susirūpino, kaip išmaitinti žmones, nes tai tampa nebe atskirų šalių vidaus, bet globaline problema, tiesiogiai susijusia su civilizacijos išlikimu. „Ar išmaitins mus žemė XXI amžiuje?" - klausia pasaulio politikai.

Lietuvoje bei kitose šalyse atliktais tyrimais nustatyta, kad apie 60 - 70 proc. visų lėtinių ligų, įskaitant širdies ir kraujagyslių ligas bei vėžį, priežastis - netinkama mityba. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, praėjusį dešimtmetį Lietuvos gyventojų mityba smarkiai pakito - maistui gaminti pradėta vartoti augalinį aliejų, sumažėjo sviesto poreikis. Žmonės pradėjo valgyti daugiau šviežių vaisių ir daržovių. Požiūris į sveiką mitybą šalyje tampa atsakingesnis.

„Mes esame tai, ką valgome", - šis senų laikų posakis teigia, kad visa, kas gyva, susideda iš to, kuo mintama. Mūsų kūno cheminė sudėtis - tai mūsų maisto sudėtis, mūsų mityba - tai mūsų sveikata. Saugokime savo sveikatą!

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skanaus visiems ;]

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai