To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kas man atsitiko...

- Kas man atsitiko?- paklausė žmogus, atsigavęs po operacijos.
- Jūs patekote į autoavariją ir jus operavo.
- Vadinasi, aš ligoninėje?
- Taip, didesne dalimi.

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Su alkoholiu siejama 4000 mirčių per metus ir pagal pasekmes visuomenės sveikatai jis užima antrą vietą po tabako.

Kodėl sunku smegenyse sutalpinti informaciją?

Mokymosi procesas - nelengvas dalykas. Ypač kai tenka išmokti keletą naujų dalykų per itin trumpą laiką.

Rodosi, kad smegenyse visai naujai informacijai sutalpinti tiesiog stinga vietos ir ką tik, rodos, puikiai išmokta informacija išstumiama.

Iš tikrųjų, mokslininkai ištyrė, kad išmokti du naujus dalykus, ypač vieną po kito, yra sudėt

inga. „Nature Neuroscience" publikuotas tiriamasis darbas atskleidžia, jog bandant įsiminti du skirtingo tipo informacijos kiekius vieną po kito, antrasis informacijos blokas sutrikdo smegenų gebėjimą išlaikyti pirmiau išmoktą informaciją.

Siekdamas tai įrodyti Harvardo profesorius Edwardas Robertsonas su savo kolegomis atliko tiriamąjį eksperimentą su 120 savanorių studentų, kuriems buvo pateiktos 2 tipų su atmintimi susijusios užduotys.

Pirmausia savanorių buvo prašyta įsiminti tam tikrų žodžių sąrašą. Kita užduotis buvo tam tikro, savanoriams nežinomo takto išmokimas pabarbenti pirštais. Nors su pirmąja užduotimi tiriamieji pradžioje susidorojo puikiai, tačiau atlikę antrąją užduotį, jie pamiršo didžiąją dalį nesneniai išmoktų žodžių, rašo msn.com.

„Tai gali reikšti tik tai, kad smegenys paprasčiausiai negali išlaikyti tiek informacijos vienu metu", - aiškina Harvardo medicinos mokykloje dėstantis neurologijos profesorius E. Robertsonas.

Antrąkart atlikdamas šį eksperimentą profesorius naudojo priešais savanorio galvą dedamą megnetinį įrenginį, tiekiantį elektros impulsus smegenis.

Esant šiai stimuliacijai, žmonės abi užduotis atliko puikiai - prisiminė žodžius ir išmoko barbenti pirštais taktą, lyg būtų šias uždutis atlikę atskirai, neiškart. Įdomu paminėt tai, kad stimuliacija neturi įtakos atminčiai, kai atliekama tik viena užduotis vienu metu. Taigi stimuliacija tik padeda išvengti sutrikdymo efekto, pasireškiančio užduotis atliekant vieną po kitos.

Šis tyrimas praktiškai naudingas tuo, kad dar kartą įrodo, jog norint išmokti du skirtingus dalykus, būtina mokymosi proceso metu daryti pertrauką. Remiantis kitu E. Robertsono tyrimu galima teigti, kad pakanka dviejų valandų trukmės pauzės.

Taigi, aktyviai mokantis naujų dalykų, nepamirškime leisti savo smegenims bent pora valandėlių pailsėti.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai