To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, ar Jūs gydote nuo sklerozės?

- Daktare, ar Jūs gydote nuo sklerozės?
- Taip.
- Tuomet padėkite mano vyrui. Jis pastaruoju metu vis dažniau pamiršta, kad yra vyras.

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nerimo sutrikimai, kuriems būdinga nuolatinė, įkyri, neracionali konkretaus objekto ar situacijos baimė, vadinami fobijomis. Fobijų yra apie 500 rūšių ir jos skirstomos į specifines ir ...

Misija į Marsą – kelionė į vieną pusę?

Planus kurti nuolatines kolonijas kosmose svarstanti NASA analizuota galimybes pasiųsti į Marsą žmones, kurie į Žemę nebegrįžtų.

Kosmoso agentūros atstovai patvirtino, kad ketinama vykdyti galimybių tyrimus ir nustatyti, ar astronautai galėtų būti visam laikui nusiųsti į raudonąją planetą ar jos palydovus ir ten kurti žmonių kolonijas.

Multimilijardinei misijai, pavadintai „Hundred Years Starship", vadovauja Ameso tyrimų centras Kalifornijoje. Projekte, kurio tikslas - mokslinę fantastiką paversti realybe, dalyvauja ir Pentagono Gynybos pažangių tyrimo projektų agentūra (DARPA), praneša telegraph.co.uk.

Pirminiai skaičiavimai rodo, kad ši misija, kuri „dar tik prasidėjo", gali kainuoti 11 mlrd. dolerių ir ją galima būtų įgyvendinti iki 2030 metų. Šios idėjos vystymui jau skirta 958 tūkst. JAV dolerių valstybinė dotacija, 160 tūkst. iš jų skyrė NASA. Finansinės paramos projektui paprašyta ir pasaulio milijardierių, tarp kurių - vienas kompanijos „Google" įkūrėjų Larry Page`as.

„Tikimės privilioti keletą milijardierių ir įkurti „Hundred Year Starship" fondą. Dabartinis žmogiškosios kosmoso programos tikslas - apgyvendinti kitas planetas. Prieš 20 metų mes apie tai turėjome šnabždėtis tamsiuose baruose ir bijoti atleidimo iš darbo. Po keleto metų pamatysime pirmuosius prototipus erdvėlaivių, kurie gabens mus tarp planetų", - kalbėjo Ameso centro vadovas Pete`as Wordenas.

Tokia kosminė kelionė truktų iki devynių mėnesių. Misija būtų patikėta savanoriams, žinantiems, kad jie niekada negrįš į Žemę. Toks kelias pasirinktas todėl, kad astronautų sugrąžinimas į Žemę kainuotų pernelyg daug. Astronautai būtų aprūpinti priemonėmis, kurios padėtų jiems išgyventi savarankiškai. Tokia misija būtų labai sunki žmonėms dėl nepalankių sąlygų - ypač žemų temperatūrų ir plonos atmosferos.

Anot P. Wordeno, L. Page`as entuziastingai susidomėjo projektu.

„Larry prieš kelias savaites manęs paklausė, kiek kainuotų nusiųsti žmones į Marsą ir aš atsakiau, kad 10 milijardų. Jo atsakymas buvo: „Gal galėtum sumažinti iki 1 ar 2 milijardų". Taigi dabar pradedame nedidelį ginčą dėl kainos", - kalbėjo P. Wordenas.

Tačiau jis pripažino nežinantis, kaip tokia misija būtų įgyvendinama tikrovėje.

„Kaip gyventi kitoje planetoje? Neturiu nė menkiausio supratimo. Jei esate konservatorius, nerimausite, kad ji pribaigs mus. Jei esate liberalas, nerimausite, kad mes pribaigsime ją", - sakė P. Wordenas.

„Manau, kad šiuo atveju didelį potencialą turėtų sintetinė biologija. Manau, kad vietoj to, kad Marse sukurtume aplinką, panašią į esančią Žemėje, galėtume pakeisti gyvybę, taip pat ir žmogaus genomą, taip, kad jis geriau prisitaikytų prie sąlygų Marse", - kalbėjo jis.

DARPA atstovas spaudai pateikė daugiau detalių apie misiją.

„Pagrindinė tyrimo sudedamoji dalis - analizuoti modelius, kaip paskatinti privataus sektoriaus investicijas į tokias sritis. Dabar tyrimas ankstyvojoje formulavimo stacijoje, tačiau jis bus visiškai viešas ir neslaptas, o daugiau detalių bus pateikta kitąmet", - kalbėjo jis.

Neseniai paskelbtame tyrime mokslininkai konstatavo, kad tokia žmonių misija yra technologiškai įmanoma, tačiau didžiosios jos biudžeto dalies pareikalautų saugus įgulos sugrąžinimas į Žemę.

Dirkas Schulze-Makuchas iš Vašingtono valstijos universiteto ir Paulas Daviesas iš Arizonos valstijos universiteto teigia, kad pirmojoje Marso kolonizacijos misijoje galėtų dalyvauti keturi savanoriai.

„Vienapusė misija į Marsą nebūtų nustatytos trukmės projektas, kaip „Apollo" programa. Tai būtų pirmas žingsnis kuriant nuolatinę žmonių bazę planetoje. Egzistuoja daugybė priežasčių, tiek mokslinių, tiek politinių, dėl kurių Marso kolonizacija yra geidžiamas tikslas. Dėl vienakryptės misijos strategijos šis tikslas tampa techniškai ir finansiškai įgyvendinamas", - tvirtino jie.

Tačiau jie pripažino, kad tokia misija neišvengiamai susidurtų ir su etinėmis problemomis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai