To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Jūsų kraujo spaudimas padidėjęs,- pasakė gydytojas...

- Jūsų kraujo spaudimas padidėjęs,- pasakė gydytojas, apžiūrėjęs pacientą.
- Daktare, visa tai nuo žvejybos...
- Pirmą kartą girdžiu, kad nuo to pakiltų kraujospūdis. Greičiau atvirkščiai.
- Jeigu nežvejojate uždraustose vietose...

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vaikščiojimas daugiau nei 2 valandas per savaitę vyresnio amžiaus moterims mažina insulto riziką nuo 25 iki 30 proc., rašoma žurnale The Journal of the American Heart Association. Tyrime ...

Pirmieji europiečiai buvo kanibalai?

Straipsnio šaltinis: 
www.15min.lt
Kanibalas.jpg

Šiaurės Ispanijoje kasinėjimus atlikę archeologai teigia turį įrodymų, jog pirmieji europiečiai buvo kanibalai ir ypač mėgo vaikų bei paauglių mėsą.

„Mes žinome, kad jie praktikavo kanibalizmą", - sakė projekto „Atapuerca" vienas vadovų Jose Maria Bermudezas de Castro.

Palaikus tyrę archeologai teigia išsiaiškinę, kad pirmykščiams žmonėms kanibalizmas buvo ne ritualas - esą jie taip bandė prasimaitinti, pranešė AFP.

Archeologo teigimu, urvuose rasta palaikų, kurių kaulai „buvo išsimėtę, sulūžinėję, suskilinėję, sumaišyti su kitų gyvūnų, tokių kaip arkliai, elniai, raganosiai, kaulais", kurie buvo suvalgyti žmonių.

„Tai leidžia manyti, kad kanibalizmas buvo prasimaitinimo būdas, o ne ritualas", - sakė J.M.Bermudezas de Castro.

Atapuercos urvai buvo atrasti 19 a. pabaigoje, kalne sprogdinant tunelį traukinio linijai. „Tačiau tuo metu Ispanijos mokslininkai neturėjo reikiamų žinių tyrimams pradėti", - sakė kitas archeologas Eudaldas Carbonellis.

Pirmieji tyrimai buvo atlikti tik 1978 metais, o po 6 metų urvuose buvo rasta 150 žmonių palaikų. 1992 metais rastas visas žmogaus skeletas, o po dvejų metų rasti palaikai žmogaus, kuris, kaip manoma, gyveno prieš 800 tūkst. metų. Manoma, kad tai yra pirmųjų Europą pasiekusių žmonių, vadinamųjų Homo antecessor, palaikai. Lotyniškai „antecessor" reiškia „pionierius", „atradėjas".

Homo antecessor gyveno dar prieš neandartaliečius ir Homo sapiens. Manoma, kad jie į Ispaniją atklydo iš Afrikos, pro Artimuosius Rytus, Šiaurės Italiją ir Prancūziją.

Atapuercos urvai buvo puiki vieta įsikurti, nes netoliese tekėjo dvi upės, klimatas čia nebuvo atšiaurus, gausu gyvūnų ir augalų. Taigi jie turėjo pakankamai vandens ir maisto. „Vadinasi, jie neužsiėmė kanibalizmu dėl maisto trūkumo. Jie žudė savo priešus ir valgė jų mėsą", - teigė E.Carbonellis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai