To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Užsigalvojęs, išsiblaškęs gydytojas priima pacientą...

Užsigalvojęs, išsiblaškęs gydytojas priima pacientą:
- Gydytojau, man labai skauda galvą.
- Seniai?
- Nuo gimimo!
- O prieš tai jūs gerai jautėtės?

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kraujas būna keturių grupių ir turi teigiamą arba neigiamą rezus faktorių. Suaugęs žmogus turi apie 5 litrus kraujo, kuris sudaro 6-8 proc. kūno masės.

Galutinai įrodyta: dinozaurus nušlavė asteroidas

Įtakingiausi mokslininkai tvirtina, kad dinozaurus išnaikino asteroidas, į Žemės paviršių rėžęsis milijardui atominių bombų sprogimų prilygstančia jėga.

Asteroidas į Yucatano pusiasalį Meksikoje nukrito skriedamas 20 kartų už kulką didesniu greičiu. Smūgis sukėlė žemės drebėjimus, nuošliaužas, cunamius ir žaibus, rašo telegraph.co.uk.

Šis prieš 65 mln. metų įvykęs susidūrimas buvo toks didelis, kad po jo Žemė pavirto nuolat šalta dykviete, padengta dulkėmis, kurioje nebeliko beveik jokios gyvybės ar augmenijos.

Dinozaurai, Žemėje viešpatavę 160 mln. metų, išnyko per kelias dienas. Didžiuliai jūrų ropliai, tokie kaip mozazaurai ir pleziozaurai, skraidantys ropliai pterozaurai, didžiuliai į gyvates panašūs amonitai ir daugelis jūrų planktono rūšių taip pat buvo sunaikinti. Žuvo daug paukščių rūšių, tačiau kai kuriems pavyko išlikti.

Išgyveno ir kai kurie žinduoliai, taip paruošdami dirvą žmonių atsiradimui.

Tarptautinė iš 41 mokslininko sudarytos grupės nutarimas, jog dinozaurų išnykimą lėmė asteroidas, pabaigė kelis dešimtmečius besitęsiančias diskusijas.

Grupė įkurta siekiant baigti ginčus, kas sukėlė didįjį išnykimą kreidos periodo pabaigoje. Taip pat buvo norima paneigti teorijas, teigiančias, kad dinozaurus išnaikinti galėjo ugnikalnio išsiveržimas arba klimato pokyčiai.

„Sudėję visus skirtingų mokslo disciplinų surinktus duomenis nusprendėme, kad pagrindine didžiojo išnykimo priežastimi tapo prieš 65 mln. metų dabartinės Meksikos teritorijoje nukritęs asteroidas", - teigė Erlangeno universiteto Vokietijoje profesorius Peteris Schulte, pagrindinis grupės pateiktos ataskaitos autorius.

„Dabar mes tvirtai įsitikinę, kad išnykimą lėmė asteroidas", - sakė Joanna Morgan iš Londono Imperinio koledžo Žemės mokslo ir inžinerijos departamento.

„Tai sukėlė didelius gaisrus, žemės drebėjimus, kurių stiprumas siekė daugiau kaip 10 balų pagal Richterio skalę, nuolatines purvo nuošliaužas, sukėlusias cunamius. Paskutinė vinis į dinozaurų karstą įkalta tuomet, kai sprogusioji medžiaga dideliu greičiu buvo išmesta į atmosferą. Tai paskandino planetą tamsoje ir sukėlė globalią žiemą, pražudžiusią daugelį rūšių, kurios nesugebėjo prisitaikyti prie pragariškos aplinkos", - teigė ji.

Pagrindinis to įrodymas - rastas iridis, siekiantis kreidos periodą. Šis metalas retas Žemėje, tačiau plačiai paplitęs meteorituose. Tai leidžia teigti, kad didelis kosminis kūnas rėžėsi į Žemę, o jo nuolaužos pasklido po visą planetą.

Be to, fosilijos įrodo, kad maždaug prieš 65,5 mln. metų Žemėje buvo didysis išnykimas.

Anksčiau mokslininkai ginčijosi, ar to negalėjo sukelti ugnikalnių išsiveržimai Indijoje, kur jie intensyviai tęsėsi maždaug 1,5 mln. metų. Jų metu išsiliejo didžiuliai lavos kiekiai, padengę teritoriją nuo Mumbajaus iki Himalajų. Tokio kiekio pakaktų atmosferai atvėsinti bei rūgštiems lietums visoje planetoje sukelti.

Naujajame tyrime mokslininkai iš Kembridžo universiteto, Londono Imperinio koledžo, analizavo paleontologų, geochemikų, klimato modeliuotojų, geofizikų per pastaruosius 20 metų apie išnykimą surinktus duomenis.

„Įkaitusios uolienos ir dujų sprogimas turėjo atrodyti kaip didžiulis ugnies kamuolys horizonte, sudeginęs bet kokią netoliese esančią gyvą būtybę, nespėjusią pasislėpti", - teigė Garethas Collinsas iš Londono Imperinio koledžo.

„Ironiška tai, kad šią dieną baigėsi 160 mln. metų trukęs dinozaurų viešpatavimas, tačiau tai tapo puikia diena žinduoliams, iki tol gyvenusiems dinozaurų šešėlyje. Šis išnykimas buvo lemiama akimirka Žemės istorijoje, leidusi žmonėms tapti dominuojančia rūšimi", - pridūrė jis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai