To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojo priimamasis. Pacientas teiraujasi...

Gydytojo priimamasis. Pacientas teiraujasi:
- Gydytojau, ką man daryti? Su lig kiekviena diena mano kojos tampa vis juodesnės.
- O jūs mėginote jas plauti?
- O ką, padeda?

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholio suvartojimo padidėjimas 1 litru padidina vyrų savižudybių skaičių 10 proc. mažai alkoholio suvartojančiose šalyse ir 3-4 proc. daug alkoholio suvartojančiose šalyse.

Tėvystė – pogrindžio prekė

Kol spermos bankui Lietuvoje galioja kategoriškas veto, vyriškas produktas atsiduria paklausiausių ir solidžiai apmokamų prekių sąraše. Pakanka tik šiek tiek užtrukti internete ir subtilią paslaugą teikiančių vyrų pasiūla - kaip ant delno. Dešimtadaliui dėl spermos patologijos nevaisingų šeimų Lietuvoje tai bene vienintelis būdas sulaukti atžalos. Kaip ir tyliai homofobų visuomenėje gyvenančioms seksualinių mažumų poroms.

Donorai - interneto platybėse

Europos Sąjungos senbuvei Didžiajai Britanijai skambinant varpais dėl vaisingumo klinikų išgyvenamos krizės pritrūkus spermos donorų, Lietuvoje apie tokią donorystę kalbama pašnibždomis ir raustančiais skruostais. Apvaisinimas donoro sperma Marijos žemėje draudžiamas esą dėl kraujomaišos galimybės.

Tačiau draudimas spermos donorystės Lietuvoje nesunaikino, tik nustūmė į pogrindį. Ekonominio nuosmukio akivaizdoje ji virsta dar viena nelegalia verslo rūšimi, prieš kurią nublanksta ne tik vyriškas orumas, bet ir šeimos vertybės.

„Už atlygį galėčiau būti spermos donoru. Esu sportuojantis, nevartoju alkoholio, nerūkau. Esu vedęs ir turiu du nuostabius sveikus vaikus. Konfidencialumą garantuoju. Esu rimtas", - interneto platybėse subtilią savo paslaugą siūlo kaunietis.

Kad Lietuvoje nelegali spermos donorystė prieinama ne sunkiau nei odontologo paslaugos, įsitikinti išsiuntus tik vieną laišką skelbime nurodytu elektroninio pašto adresu. Vaidu prisistatęs 35 m. vyriškis iš karto paslaugiai pasiūlė net du skirtingų operatorių mobiliųjų telefonų numerius. Tačiau suskubo perspėti apie būtiną sąlygą - prieš skambinant atsiklausti trumpąja žinute.

„Priminsiu - esu ne vienas. Bet tai, aišku, nesutrukdys tolesnės šio reikalo eigos, jei ką nors sutarsim", - patikino Vaidas.

Gyrė genus

Keletą dienų nesulaukęs žadėtojo tariamos klientės skambučio Vaidas vėl priminė apie save elektroniniu laišku.

„Pamatysi, su manimi lengva bendraut. Pagalvosi, kad senas pažįstamas", - ragino savo spermą siūlantis vyras.

Iš tiesų Vaidas nemelavo. Pokalbis telefonu liejosi be menkiausių pauzių. Kandidatas į donorus neužsikirsdamas ir net neklausinėjamas siūlė intymią prekę vieną po kito vardydamas savojo genofondo privalumus.

„Žinau, genai stiprūs - giminė ilgaamžė. Sūnus - futbolininkas, dukra lanko pramoginius šokius. Aš pats sportuoju. Esu sveikas, nebent gripu prieš kelerius metus sirgau. Kiek esu kalbėjęs su mama, gyvenime niekas giminėje nėra rimtai sirgęs. Abu seneliai mirė beveik šimto metų sulaukę. Visiškai alkoholio nevartoju - prieš daugelį metų buvau pasigėręs, savaitę sirgau. Nuo to karto alkoholio fobiją įgavau", - žėrė pašnekovas.

Kainuoja tūkstančius

Kad klientė pasijustų drąsiau, vyriškis savo gyvenimo aprašymą papildė dar viena labai svarbia savybe - spermos donorystės patirties jau turi.

„Čia - ne nuotykis. Esu gana rimtas, šeimos žmogus. Taip išėjo, kad vienai moteriai jau padėjau", - patikino donoras.

Kaip tikino Vaidas, prieš kurį laiką internete užkliuvęs už spermos prašančios moteriškės skelbimo. Esą nieko nesitikėdamas jai parašė ir labai nustebo sulaukęs teigiamo atsakymo.

„Pasirodo, jai šimtai parašė, o pasirinko mane. Taip gera pasidarė. Pagalvojau, gal ypatingas esu. Gal neprimityviai parašiau", - laimės kūdikiu jautėsi vyriškis.

Vaido toliau pasakojama istorija priminė jausmingo filmo scenarijų. Esą jo klientėmis tapo apie kūdikį svajojančių lesbiečių iš Šiaulių pora. Ir taip jau kvapą gniaužiančią istoriją donoras „paskanino" įterpdamas pikantiškų detalių.

„Mums tik iš antro karto pavyko. Pirmąkart ji neapskaičiavo savo vaisingų dienų, visą gyvenimą su vyru dar nebuvo buvusi", - apie užsakovę pasakojo Vaidas.

Be su žmona auginamų poros vaikučių, Vaidas žino dabar turįs dar vieną atžalėlę: savo donorystės rezultatą - nepažįstamai moteriai gimusią dukrelę.

Vis dėlto pašnekovas neleido pamiršti, kad tokia donorystė - ne pats pigiausias būdas pastoti. Už apvaisintą moterį Vaido piniginė pastorėjo 3000 litų. Nuo tolesnių derybų dėl kainos vyras išsisuko pareiškęs, esą pats tokios paslaugos negalįs įvertinti. Vis dėlto pripažino sulaukęs daugybės pasiūlymų.

„Į skelbimą atsiliepė labai daug. Aš jau nekalbu apie „mėlynus" žmones. Jiems, matyt, tokie kaip aš patinka. Man ir tūkstančius siūlė, daugiausia kol kas - 1500 Lt", - dėstė donoras.

Šeimos likimas - svetimose rankose

Klausimas apie jo laukiančius medicininius tyrimus Vaidą nustebino. Mat pirmoji klientė esą tokių dalykų nereikalavo. Donoras ir jo apvaisinta moteris pasikliovė tik abipusiu pasitikėjimu.

„Jaučiuosi kaip bandomasis triušis", - pripažino pašnekovas. Tačiau apsilankyti pas medikus vis dėlto sutiko. Žinoma, už klientės pinigus. Vyriškį tik domino, ar jam teks savo turtą atiduoti į mėgintuvėlį, nes pirmajai užsakovei šią paslaugą atliko natūraliu būdu.

Vaido negąsdino ir galimybė, kad ateityje klientė, įrodžiusi jo tėvystę, gali pareikalauti prisidėti prie vaiko išlaikymo.

„Psichologiją išmanau, daug knygų esu skaitęs. Pasitikiu ja, matyti, kad išsilavinęs žmogus", - aiškino Vaidas.

Neabejodamas savo psichologinėmis žiniomis vyras sutiko atsiųsti ne tik savo aktų nuotraukas, bet ir šeimos fotografijas. Jose greta spermą pardavinėjančio tėčio glaudėsi du vaikai. Žmonos veidą Vaidas vis dėlto užtušavo. Kitoje nuotraukoje vyras sėdi greta besišypsančios savo mamos.

„Pasitikiu tavimi. Tik labai prašau, jei ką, jas ištrinti", - savo šeimos likimą į svetimas rankas perdavė Vaidas.

Vyras rizikuoja daugiau

Lietuvoje teisiškai neegzistuojanti spermos donorystė - viena populiariausių internetinių svetainių pokalbių temų. Viename mamoms skirtame portale tarp patarimų, kaip ir kada geriausiai pastoti, galima aptikti ir išpažinčių apie išgyvenimus pasinaudojus spermos donoro paslaugomis. Tą patyrusi moteris netgi perspėja kitas: spermos donoru pasirinkti šeimos draugą - pražūtis darniems santykiams. Verčiau ieškoti donoro už pinigus.

Internete spermos donorą suradusi Saulutės slapyvardžiu prisidengusi moteris buvo apdairesnė nei Vaido klientė. Saulutė donorą ištyrė privačioje medicinos įstaigoje. Tačiau jam pačiam už spermos dozę tikina nemokėjusi.

„Pasisiūliusiųjų buvo labai daug - apie penkiasdešimt. Iš jų gana rimtai - apie penkiolika", - pasakojo Saulutė.

Moteris pripažino, kad tokią paslaugą teikiantis vyras rizikuoja kur kas labiau nei jo klientė.

„Bet kada gali pagal DNR tėvystę nustatyti, alimentus prisiteisti, o po jo mirties vaikas su kitomis atžalomis lygiomis teisėmis palikimą dalintųsi", - dėstė moteris. Spermos donoro paslauga pasinaudojusi natūraliu būdu Saulutė patikino: jei vyras tinkamas - jaudulį prieš lemiamą akimirką įveiksi.

Kraujomaiša neįtikina

Vaisingumo klinikos gydytojos ginekologės Audronės Usonienės nuomone, legalus spermos bankas padėtų susilaukti vaikų nevaisingoms šeimoms. Medikei nesuprantami ir nepriimtini argumentai, esą Lietuvai dėl to grėstų kraujomaiša.

„Neprotinga, kad Lietuvoje spermos bankas draudžiamas. Yra daug žmonių, kuriems tai vienintelė galimybė turėti vaikų, o ja pasinaudoti negali. Ar mes žinome, kiek mūsų vyrai nueina į šoną ir kiek jie turi nesantuokinių vaikų? Nenorėčiau teigti, kad visi yra šventi ir neturime nepažįstamų brolių ar seserų. Visame pasaulyje spermos bankai veikia, netgi už Lietuvą mažesnėje Latvijoje", - teigė A.Usonienė.

Anot jos, spermos donoras reikalingas bent 10 proc. šeimų, palikuonių negalinčių susilaukti dėl vyro bėdų.

„Reikia gerbti moterį, kuri gali turėti vaikų ir gyvena su nevaisingu vyru, o ne versti ją ieškoti aferistų. Medicininis įsikišimas šiuo atveju būtų ir mediciniškai, ir morališkai daug patrauklesnis. Mūsų politikus turėtų gąsdinti, kad Lietuvoje mažėja gimstamumas ir, užuot gaudžius tokius žmones, padėti nevaisingiems", - pabrėžė A.Usonienė.

Pasekmės sunkios

Teisininkas Kęstutis Čilinskas neabejoja: spermos donorystė už atlygį turėtų sulaukti teisėsaugininkų dėmesio.

„Problema ta, kad už pinigus teikiama paslauga - jau nebe donorystė, o verslas, už kurį grėstų atsakomybė dėl mokesčių vengimo. Be to, toks verslas susijęs su sveikatos apsauga ir jis nėra aprobuotas sveikatos specialistų", - teigė K.Čilinskas. Pasak jo, gimus nelegalaus donoro vaikui rimti nemalonumai gali grėsti ne tik vyrui, bet ir tokiu būdu tapti mama pasiryžusiai moteriai.

„Į gyvenimą vaiką paleidžiantis tėvas, be abejo, privalo būti atsakingas ir už jo išlaikymą. Ir jokia sutartis nuo šios juridinės atsakomybės neatleidžia. Nustačius tėvystę moteriai nebūtų jokių kliūčių iš tokio donoro prisiteisti vaiko išlaikymą", - aiškino teisininkas.

Tačiau, anot jo, į keblią padėtį gali patekti ir vaiko motina.

„Ji gali būti donoro kontroliuojama, kad nesikreiptų į teismą. O pakirsti jos pasitikėjimą savimi yra įvairių būdų - ir fizinių, ir psichologinių. Be to, Civilinis kodeksas numato, kad vaikas, sulaukęs 14 metų, pats gali pareikalauti išlaikymo. Tokiu atveju, jis iš savo biologinio tėvo gali sulaukti sunkių pasekmių", - įvertino K.Čilinskas.

Spermos bankas veikė

Nors Lietuvoje dirbtinis apvaisinimas sperma ir spermos bankų steigimas draudžiami, vis dėlto spermos bankas šalyje yra veikęs. Jis buvo sunaikintas, kai valstybės kontrolieriai, patikrinę vieną sostinės įmonę nustatė, kad joje buvo saugoma apie 3000 žmogaus spermos mėginių, nors įmonės įstatai numatė tik jaučių ir kuilių spermos gamybą, kaupimą ir platinimą.

Spermos bankai veikia daugelyje Vakarų valstybių. Didžiosios Britanijos vaisingumo draugija neseniai paskelbė, kad šalyje itin trūksta vyrų, norinčių tapti spermos donorais. Manoma, kad viena iš problemos priežasčių galėtų būti ta, kad 2005 m. buvo uždrausta anoniminė spermos donorystė. Donorų spermos Didžiojoje Britanijoje kasmet reikia apie 4 tūkst. moterų. 2006-aisiais šalyje donorais panoro būti tik 307 vyrai.

Daugiausia vaikų Europoje turinčiu vyru laikomas spermos donoras iš Olandijos. Dirbtiniu būdu jo sperma apvaisintos moterys sulaukė 46 atžalų. Už savo paslaugas vyras niekada neprašė atlygio.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

sveiki, o ar Lt veikia kur nors toks spermos bankas??? aciu.

seip dar negirdejau,bet butu neblogai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai