To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, padėkite, nes mano žmona niekaip...

– Daktare, padėkite, nes mano žmona niekaip negali užmigti iki 6 ryto. – Ir ką ji visą tą laiką daro? – Laukia manęs grįžtančio.

  • Naudokite dezodorantą vietoj antiperspiranto, nes pastarieji gali įtakoti krūties vėžio atsiradimą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 10 procentų visų Lietuvoje užregistruotų mirčių susiję su alkoholio vartojimu. Europos valstybėse šis rodiklis yra 6–9 procentai.

Mokestis už gydymą: dažniau ir daugiau

Legalaus ir nelegalaus mokesčio už gydymą sumos vis didėja. Medikai vis dažniau reikalauja susimokėti už kai kuriuos tyrimus, nusipirkti chirurgijos priemonių prieš operaciją ir pan. Kodėl?

Apie tai - pokalbis su Kauno teritorinės ligonių kasos Klientų aptarnavimo skyriaus vedėju Kazimieru Varžgaliu.

- Ligonių kasų elektroninės paslaugos suteikia galimybę sužinoti, kokie tyrimai mums atlikti ir kiek jie kainavo. Tačiau kaip sužinoti, kodėl gydytojas nurodė susimokėti už, pavyzdžiui, paprasčiausią kraujo tyrimą?

- Iš tiesų, prisijungus prie elektroninių valdžios vartų, kiekvienas gali sužinoti, koks gydymas jam skirtas, kokios medicinos paslaugos suteiktos poliklinikoje, ligoninėje, sanatorijoje, kokių kompensuojamųjų vaistų receptai išrašyti. Ši informacija yra asmeninė, todėl prieinama tik galintiesiems saugiai prisijungti prie www.e paslaugos.lt - viešųjų e. paslaugų sistemos, kurioje taip pat kaupiami ir ligonių kasų duomenys. Prie sistemos galima prisijungti ir per Valstybinės ligonių kasos interneto svetainę.

- Tačiau ten nerašoma, kodėl reikia mokėti, tarkim, susirgus net ir pirmą kartą, sveikatos draudimo mokesčius mokėjus ne vienus metus?

- Apdraustųjų privalomuoju sveikatos draudimu gydymą valstybinėse gydymo įstaigose, sudariusiose sutartis su ligonių kasomis, apmoka šios kasos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, išskyrus tas medicinos paslaugas, kurios priskirtos mokamoms. Neapdraustiesiems ar neapsidraudusiesiems nemokamai teikiama tik būtinoji medicinos pagalba.

Primokėti tenka už paslaugas privačiose gydymo įstaigose, sudariusiose sutartį su ligonių kasa. Ligoniams prieš pasirenkant gydymąsi jose derėtų išsiaiškinti, kokia paslaugos kainos dalis yra kompensuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto ir kiek tektų primokėti.

- Tai kodėl net ir apdraustieji ligoniai neretai verčiami patys nusipirkti chirurgijos priemonių prieš operaciją valstybinėje ligoninėje ar sumokėti už jas?

- Už ligonio gydymą stacionare yra apmokama gydymo įstaigai nustatytomis bazinėmis kainomis ar jų atitinkamomis dalimis. Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių, naudojamų hospitalizuotiems stacionarinėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose apdraustiesiems gydyti, išlaidos taip pat apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, išskyrus atvejus, kai apdraustasis savo iniciatyva gydančio gydytojo rekomendavimu pasirenka brangesnius vaistus ar medicinos pagalbos priemones, negu Lietuvos Respublikoje yra taikomi pagal nustatytas gydymo metodikas. Tačiau ir šiuo atveju apdraustasis privalo sveikatos priežiūros įstaigai apmokėti gydytojo skiriamų ir apdraustojo pasirenkamų vaistų ar medicinos pagalbos priemonių kainų skirtumą.

Tai reglamentuoja Sveikatos draudimo įstatymas, o įstatymus privalo vykdyti visi.

- Jau įpratome mokėti norėdami išsitirti sveikatą be eilės ar metodu, kurio gydytojas neskiria. Tačiau kodėl reikia mokėti, tarkim, už sveikatos patikrinimą norint gauti vairuotojo, aviatoriaus mėgėjo pažymėjimą, įsigyti ginklą?

- Jeigu ligonis pagal savo supratimą reikalaus tyrimų ir gydymo, visa tai gali baigtis blogai. Tik gydytojas gali diagnozuoti ligą ir paskirti reikiamus tyrimus ir gydymą. Jeigu pacientas pageidauja papildomų paslaugų ar procedūrų, kurios nepriklauso tuo metu pagrindinei ligai gydyti, gydytojui leidus, jos gali būti skiriamos, bet už tai pacientui reikia susimokėti pačiam.

Jeigu pacientas nenori laukti eilėje konsultacijos, planinio tyrimo ar procedūros ir pageidauja paslaugą gauti kuo skubiau, tokiu atveju jam teks mokėti. Šį tvarka nustatyta ir kainos patvirtintos sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Taip patvirtintas ir mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašas bei kainos. Tai akupunktūra, manualinė terapija, sveikatos patikrinimas vykstant į užsienį, norint įsigyti ginklą, gauti vairuotojo ir aviatoriaus mėgėjo pažymėjimą, taip pat kosmetinės chirurgijos operacijos ir kosmetologijos procedūros. Pacientas, pageidaujantis šių paslaugų, turi susimokėti.

- Ar ligonių kasos kontroliuoja, kiek ligoniai primoka?

- Mokamų paslaugų teikimo kontrolė nepriskirta Teritorinės ligonių kasos kompetencijai. Tai vykdo Valstybinio medicininio audito inspekcija prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Visais atvejais dėl mokamų paslaugų reikalingas paciento sutikimas, patvirtintas parašu. Tai gydytojas turi užfiksuoti ligonio ambulatorinėje kortelėje ar ligos istorijoje. Jei gydymo įstaiga jam teikė brangiau kainuojančias ar papildomas paslaugas, vaistus be jo sutikimo ir pacientas už tai sumokėjo, jis dėl priemokų grąžinimo turi kreiptis į gydymo įstaigos vadovą.

Ligonis turi paprašyti gydytojo arba gydymo įstaigos vadovo pagrįsti, kodėl už suteiktą paslaugą prašoma mokėti. Jeigu atsakymas netenkina, pacientas gali kreiptis į teritorinės ligonių kasos specialistus. Jie padės išsiaiškinti, ar konkrečiu atveju buvo privaloma mokėti.

- Ar, medikams pažeidus Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymą, taip pat galima kreiptis į jūsų atstovaujamą įstaigą?

- Jei pacientas mano, kad jam buvo padaryta žala, dėl jos atlyginimo pirmiausia jis turi kreiptis į tos gydymo įstaigos vadovą.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

tad yra pasaulyje ivesta ir paleista zmoniu naikinimo programa.....todel kad pasaulyje yra per dau zmoniu ir juos turi isnaikinti...tai rasoma knygoje planeta ir civilizacija pavojuje...

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai