To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Trys taisyklės kaip išsaugoti sveikus dantis...

Trys taisyklės kaip išsaugoti sveikus dantis:
1 Du kartus per dieną valytis dantis.
2 Du kartus per metus lankytis pas dantistą.
3 Nekišti nosies kur nereikia...

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Apie 70 proc. visų krūties vėžio atvejų pirmiausia atranda pačios moterys arba jų partneriai.

GMO grėsmė: sustabdyta prekyba dviejų pavadinimų produktais

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai nustatė du atvejus, kai buvo prekiaujama prekėmis, kurių sudėtyje yra genetiškai modifikuotų organizmų (GMO), tačiau apie tai nebuvo tinkamai informuota jų etiketėse.

Paaiškėjo, kad nebuvo tinkamai paženklinti maisto papildai „Hair/Skin/Nail" (kapsulės) - etiketėje nenurodyta, kad juose yra daugiau nei 5 proc. genetiškai modifikuotų sojos produktų.

Taip pat nustatyta, jog „Viči" šaldytų žuvų file pirštelių „Grand" etiketėse nėra informacijos, kad aliejuje „gali būti panaudota genetiškai modifikuota soja". Šių produktų realizavimas sustabdytas, nurodyta juos perženklinti.

Europoje informacija vartotojams apie GMO ženklinimo etiketėse turi būti nurodyta, kai produkto sudėtyje jų yra daugiau kaip 0,9 proc, praneša VMVT.

„Prekyba GMO turinčiais produktais ES valstybėse vyksta be apribojimų, bet galima prekiauti tik ES įteisintais šiais maisto produktais. Jie privalo būti teisingai paženklinti ir atitikti teisės aktų reikalavimus", - informuoja VMVT vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Taip pat VMVT skelbia patikslintą Lietuvos rinkoje esančių maisto produktų, kurių sudėtyje yra GMO, sąrašą. Į jį yra įtraukti 22 pavadinimų genetiškai modifikuoti augaliniai aliejai, kurie pagaminti iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių arba į kurių sudėtį įeina aliejus, pagamintas iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių - Tautas, Aukselis, Grace, Jasmine, Brolio, Optima linija, Luccia, Omili, Huilor, Sodžiaus, Kolumbo, Saulutė, Augalinis aliejus, Oilio, Perla, Tėviškės, Coroli, Dolores, Lankų, Flarina, Karolina, Maxima.

Šiame sąraše yra ir 7 pavadinimų margarinai, tepūs riebalų mišiniai, kurių sudėtyje yra aliejaus, pagaminto iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių - Aukselis, Optima linija, Aima, tepūs riebalų mišiniai Sodžius, Aiwa, Luxus light, Riebalų tepinys 25% riebumo.

Taip pat įtraukti ir 10 pavadinimų saldumynai, į kurių sudėtį įeina genetiškai modifikuoti sojų produktai - šokoladiniai kiaušiniai su siurprizu: ANL Heros, Turto, ANL Hanny, Elvan, ANL My Chick, ANL Space, ANL Formula, Jungle, Focus, saldainiai su žaisliuku Chik&Duck.

Sąraše yra 3 pavadinimų majonezai, į kurių sudėtį įeina sojų aliejus, pagamintas iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių - Sodžiaus, Optima, Veiverių klasikinis; 1 pavadinimo maisto papildas, kurio sudėtyje yra genetiškai modifikuoti sojų produktai, „Hair / Skin / Nail" Hard Kapsule (kapsulės); 1 pavadinimo skrudinta duona, kuri buvo kepta sojų aliejuje, pagamintame iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių - Kaziuko skrudinta duona.

Pasak V.Jarošienės, šis genetiškai modifikuotų maisto produktų sąrašas nėra baigtinis, jis nuolat kinta, nes gamintojai sukuria vis naujų maisto produktų, kurių sudėtyje naudojamos žaliavos ar produktai su GMO.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai