To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Egzaminas medicinos universitete, dėstytojas...

Egzaminas medicinos universitete, dėstytojas:
- Kodėl būtina užsimauti pirštines prieš operaciją?
Studentas:
- Kad nepaliktum pirštų antspaudų. Jie gali išduoti...

  • Ar geriate pakankamai skysčių rodo bespalvis ir bekvapis šlapimas. Gerkite daugiau skysčių!

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Lietuvoje moterų vidutinė gyvenimo trukmė yra 75 metai, o vyrų - 62 metai. (2008 m. statistika)

Genetiškai modifikuotam maistui — įspėjantys užrašai ir papildomi mokesčiai

Jeigu Seimas pritars parlamentarų Kęstučio Daukšio ir Dailio Barakausko parengtoms pataisoms, lietuviai bus apsaugoti nuo galimai pavojingo genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) poveikio. „Nėra mokslinių įrodymų apie genetiškai modifikuotų organizmų poveikį žmogaus sveikatai" - tokie aiškiai matomi užrašai turėtų atsirasti ant visų maisto produktų pakuočių, jeigu juose yra bent menkiausia dalis GMO.

Be to, visi maisto, vaistų, papildų gamintojai ir importuotojai į Privalomąjį sveikatos draudimo fondą turėtų mokėti 5 proc. mokestį nuo produkto vertės. Tai galiotų ir tai produkcijai, kuri pagaminta iš GMO pašarais šertų gyvūnų.

„Dauguma pramoniniu būdu maistui auginamų gyvulių šeriami genetiškai modifikuota soja, kukurūzais, o šiandien - jau ir bulvėmis. Vargu, ar galime tokią mėsą vadinti saugia ir apsimesti, kad tai ne GMO produktas", - kalbėjo pataisų iniciatorius Kęstutis Daukšys.

Seimo nario teigimu, GMO plitimas jau pasiekė epidemijos mąstą, nors ir šiandien nėra aiškumo dėl poveikio žmogaus sveikatai: „Gal pasekmės bus matomos po dvidešimt metų, o gal žala pasireikš tik ateities kartoms, tačiau, kad GMO nepavojingas negali garantuoti nė vienas mokslininkas".

K. Daukšys taip pat siūlo ir Reklamos įstatymo papildymą, įpareigojantį maisto produktų reklamoje informuoti vartotojus apie GMO, jeigu jų esama siūlomoje produkcijoje.

„Būtinas kompleksinis problemos sprendimo būdas, todėl teikiu iš karto tris įstatymų pataisas. Viena vertus, žmogus privalo gauti išsamią, tikslią informaciją apie GMO ir tik žinodamas galimą riziką, apsispręsti dėl pirkinio. Kita aiški kryptis - per mokestinę politiką skatinti natūralaus maisto gamintojus ir taip bent iš dalies suvienodinti konkurencines sąlygas. Jeigu to nepadarysime dabar, ateityje maistas be GMO liks tik egzotiški prisiminimai", - kalbėjo Seimo narys K. Daukšys.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai