To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas ir vėl klausia pacientą...

Gydytojas klausia pacientą:
- Kaip padėjo vaistai?
- Puikiai! Sūnui jie išgydė kosulį, man nuo jų nustojo skaudėti nugarą, o likučiais žmona išplovė langus.

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Cheminės medžiagos, esančios kai kuriuose plastikinėse maisto ir gėrimų pakuotėse, įskaitant ir kūdikių buteliukus, gali sukelti ankstyvą brendimą bei prostatos ar krūties vėžį, ...

Nepaisant didelio maisto prekių pasirinkimo

Nepaisant didelio maisto prekių pasirinkimo, ne visuomet gauname pakankamai informacijos apie tai, ką perkame. Europarlamentarai reikalauja, kad maisto produktų etiketėse būtų aiškiai nurodyta, kur ir kaip jie buvo užauginti ir perdirbti. Koks maistas pasieks parduotuvių lentynas ir mūsų lėkštes priklausys ir nuo teisės aktų, kuriuos priims europarlamentarai, kuriuos išrinksime birželio 7 d. Ar pasirinksime genetiškai modifikuotą, ar natūraliai be pesticidų užaugintą maistą?

Kokių standartų turėtų laikytis ūkininkai ir maisto perdirbėjai? Anot europarlamentarų, svarbiausia užtikrinti maisto saugą, o etiketėse patiekiant išsamią informaciją užtikrinti vartotojo galimybę rinktis.

Pasak EP narių, reikia leisti naudoti tik saugius maisto priedus, nustatyti griežtus reikalavimus mikroskopinių nanodalelių panaudojimui bei užtikrinti, kad į maisto grandinę nepatektų klonuotų gyvulių mėsa. Europos Parlamentas nustatė aukštus maisto kokybės standartus ir leido taikyti tik ribotas genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) technologijas. Ar pritariate šiam požiūriui?

Pesticidai: už ir prieš

Pesticidai padeda apsaugoti pasėlius nuo kenkėjų ir didina derlių, tačiau gali pakenkti žmogaus sveikatai ir aplinkai. 2009 m. sausį Europos Parlamentas patvirtino direktyvą dėl tausiojo pesticidų naudojimo, kuri leis mažinti neigiamą pesticidų poveikį ir plėtoti alternatyvius necheminius augalų apsaugos bei pasėlių valdymo metodus.

Pesticidų purškimas iš lėktuvų bus leidžiamas tik išimtinais atvejais, jis bus visiškai draudžiamas šalia gyvenamųjų rajonų. ES valstybės privalės neleisti pesticidams patekti į aplinką ir geriamąjį vandenį. Kai kurie ūkininkai pareiškė, kad naujieji reikalavimai apsunkins ūkininkavimo sąlygas, tačiau neatneš apčiuopiamos naudos.

Ekologiški produktai prieš genetiškai modifikuotą maistą

Ar geresnį derlių duodantys ir atsparesni neigiamam aplinkos poveikiui genetiškai modifikuoti organizmai pasauliui padėtų išsivaduoti iš maisto stygiaus krizės? Nors GMO išplito daugelyje pasaulio šalių, yra įsitikinusių, kad jie gali pakenkti sveikatai bei kelti grėsmę bioįvairovei.

Atlikus išsamius mokslinius tyrimus, Europos Sąjungoje buvo leista naudoti tik nedaugelį genetiškai modifikuotų maisto produktų. 2007 m. kovą europarlamentarai pareikalavo ekologiškais laikyti tik tuos produktus, kuriuose netyčiniai GMO pėdsakai neviršija 0,1 proc. Dabartinė leistina norma sudaro 0,9 proc.

Maisto produktų ženklinimas

Europarlamentarų sprendimu, nuo 2009 m. ES ekologinės gamybos logotipu bus ženklinami visi fasuoti maisto produktai, kurių 95% ar daugiau sudedamųjų dalių pagaminta ekologinės gamybos būdu.

Europos Parlamentas siekia, kad maisto produktų etiketėse būtų pateikiam visa pirkėjui reikalinga informacija, pradedant pagrindinių ingredientų ir žaliavų kilmės šalimi ir baigiant apdorojimo vieta. Europarlamentarai taip reikalauja, kad etiketėse būtų ne tik išvardijami raide „E" žymimi konservantai, bet ir paaiškinamos galimos neigiamos jų vartojimo pasekmės sveikatai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai