To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, ar Jūs gydote nuo sklerozės?

- Daktare, ar Jūs gydote nuo sklerozės?
- Taip.
- Tuomet padėkite mano vyrui. Jis pastaruoju metu vis dažniau pamiršta, kad yra vyras.

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Smegenys sudaro tik 3 proc. žmogaus kūno masės, tačiau jos sunaudoja šeštadalį visos kūno energijos.

Erkės tyko savo aukų

Per šių metų pirmus 8 mėnesius Laimo liga diagnozuota 328 Kauno apskrities gyventojams (2009 m. per tą patį laikotarpį registruoti 428 atvejai), erkinis encefalitas diagnozuotas 62 asmenims (2009 m. per tą patį laikotarpį registruoti 80 atvejų).

Pernai daugiausiai susirgimų erkiniu encefalitu buvo užregistruota spalio mėnesį, todėl visuomenės sveikatos centro specialistai prašo grybautojų ir uogautojų būti atidiems ir grįžus iš miško, visuomet apsižiūrėti ar neparsinešė šių kenkėjų.

Erkių platinamomis ligomis susirgti galima tiek įkandus suaugusiai 3-4 mm dydžio erkei, tiek erkių lervoms bei nimfoms, kurių dydis siekia nuo kelių dešimtųjų milimetro iki 1-2 mm. Taigi, jei žmogui įkando erkės lerva ar nimfa, jis gali jos net nepastebėti. Erkiniu encefalitu galima užsikrėsti ir kitu keliu - vartojant nepasterizuotą, virusu infekuotą ožkų ir karvių pieną bei jo produktus.

Kauno visuomenės sveikatos centro vyriausioji specialistė Irina Bulsienė primena, kad nuo erkinio encefalito patikimiausiai apsaugo skiepai. Patikimiausią ir ilgiausią apsaugą garantuoja 3 skiepų dozės: apie 99 proc. paskiepytųjų įgyja atsparumą erkiniam encefalitui 3-5 metams. Nuo Laimo ligos vakcinos nėra - belieka saugotis erkės įsisiurbimo.

Kaip išvengti erkės įsisiurbimo?

 

  • Dirbdami sode ar planuodami išvyką į gamtą, tinkamai apsirenkite - dėvėkite šviesius drabužius, pasiūtus iš lygaus audinio. Apykaklė ir rankogaliai turi būti prigludę prie kūno, kelnės įkištos į batus ar kojines. Drabužius ir atviras kūno vietas rekomenduojama apipurkšti repelentais - skysčiais, atbaidančiais erkes.
  • Kas 1-2 valandas apžiūrėkite drabužius - ar jais neropoja erkė, ir kūną - gal erkė jau įsisiurbė?
  • Poilsiui ir apžiūrėjimui pasirinkite atvirą, saulėtą aikštelę, kurioje neveši žolė. Erkės dažniausiai įsisiurbia poilsiaujant. Judant raumenims joms sunkiau tai padaryti, todėl gulėti žolėje ar sėdėti ant kelmų nepatartina.
  • Grįžę iš miško, sodo ar pasivaikščiojimo gamtoje, drabužius, kuriais vilkėjote, pakabinkite negyvenamoje patalpoje arba saulėtoje vietoje. Pakabinus drabužius kambaryje, juose pasilikusios erkės gali įsisiurbti kitiems šeimos nariams, net ir nebuvusiems gamtoje. Dar kartą apžiūrėkite savo kūną, rūpestingai patikrinkite paausius, pakinklius, kirkšnis, pažastis, sprandą - į šias vietas erkės labai mėgsta įsisiurbti. Gerai iššukuokite plaukus, išsimaudykite.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai