To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kalbasi du seni gydytojai...

Kalbasi du seni gydytojai:
- Aš turėjau ligonį, kuris pagal visas prognozes turėjo mirti jau prieš dešimt metų, o jis vis dar gyvas.
- Taigi, būna ir taip. Tai dar kartą įrodo, kad, jei ligonis tikrai nori gyventi, medicina bejėgė.

  • Maitinant kūdikį krūtimi, nuo 6 mėn. pradėkite primaitinti virtomis daržovėmis, košytėmis, o nuo 8 mėn. duokite virtos pertrintos mėsos. Mėsa padės išvengti mažakraujystės.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kraujas būna keturių grupių ir turi teigiamą arba neigiamą rezus faktorių. Suaugęs žmogus turi apie 5 litrus kraujo, kuris sudaro 6-8 proc. kūno masės.

Atsargiai – siautėja užkrėstos erkės

Vilniečiai sutrikę ir išsigandę. Dešimtmečiais šalia mūsų gyvenusios erkės vis piktėja. Pavojingos ligos žmogų gali užklupti ne tik erkei įkandus, bet ir gurkštelėjus erkės "pabučiuoto" gyvūno pieno.

Išsigandusi nužudė ožką

"Keturios močiutės Rokantiškių soduose laikė ožką ir kas rytą gerdavo jos pieną. Nevirintą, kaip vaistus. Vėliau sunegalavusios sužinojo, jog visos keturios serga erkiniu encefalitu, nors erkė nė vienai iš jų nebuvo įkandusi", - pasakojo Vilniaus visuomenės sveikatos centro atstovė, gydytoja Birutė Zdanevičienė.

Istorija baigėsi gana tragiškai. Viena iš ožkos savininkių, nežinodama, ko griebtis, ožką paprasčiausiai papjovė ir visam gyvenimui pasižadėjo neimti į burną nė lašo jokio pieno.

"Situacija būtų buvusi kitokia, jei moteris būtų žinojusi, kad per gyvūno, kuriam įkando encefalitu užsikrėtusi erkė, pieną tam tikru periodu gali būti perduotas užkratas žmogui. Tačiau pienas bus visiškai saugus, jeigu jį pavirinsime. Ypač tai reiktų daryti vasarą. Žudyti erkės įkasto gyvūno tikrai nereikia", - komentavo B.Zdanevičienė.

Siūlosi išnaikinti erkes

Vilniečiai šiemet pastebi ypatingą erkių pagausėjimą. Jų atsiranda netgi tose vietose, kur anksčiau nėra buvę: miegamuosiuose rajonuose, parkeliuose aukštesnėje žolėje. Vilniaus visuomenės sveikatos centro duomenimis, šiemet Vilniuje užfiksuoti 52 Laimo ligos atvejai, iš jų 12 žmonių užsikrėtė šiemet.

Bendrovė "Endemik" siūlosi vilniečiams išnaikinti erkes jų soduose ar privačiuose sklypuose. Įmonės vadovas Marijus Motiejūnas tikino, kad taikomos priemonės yra ypač efektyvios.

"Sutvarkytą teritoriją nupurškiame preparatais nuo erkių, tuomet naikiname graužikus, kurie yra pagrindiniai erkių pernešėjai. Rekomenduojame tokias profilaktines priemones taikyti trejus metus iš eilės.Tuomet tikimybė, kad jų sklype atsiras erkių, juo labiau užsikrėtusių, tikrai nedidelė", - tikino M.Motiejūnas.

Sklaido purškalų mitą

B.Zdanevičienė tvirtina, kad neįmanoma apsisaugoti nuo erkių atskirame plotelyje. Visa Lietuva, pasak specialistės, yra endeminės rizikos zona. Tad su tuo ankščiau ar vėliau reikės susitaikyti. Žmonės turi išmokti sugyventi su šiais gyvūnėliais, nes jų neįmanoma išnaikinti.

"Atsigauna gamta, daugėja gyvūnų, kurių krauju minta erkės. Tad ir šių populiacija auga. Net jei nupurkšite sklypą ir vaikščiosite po jį su skafandru, vis tiek yra tikimybė parsinešti erkių. Šių "vabalėlių" atneša ne tik graužikai, bet ir paukščiai. Reikia ne teršti gamtą, o išmokti sugyventi su šiais gyvūnėliais", - dėstė Vilniaus visuomenės sveikatos centro atstovė.

Dažnai pasveiksta patys

Pasak specialistų, norėdami apsisaugoti nuo erkių, žmonės pirmiausia turėtų naudoti ekologiškas priemones, natūraliai mažinančias šių gyvių skaičių. Pirmiausia tai sklypo tvarkymas, žolės pjovimas. Nereikia bijoti ir sugautą erkę paprasčiausiai sutraiškyti.

"Žmonės įsitikinę, kad jeigu sutrėkšim užkrėstą erkę, patys užsikrėsime. Na, gal teoriškai tokia tikimybė ir yra, bet tik tuo atveju, jei yra žaizda ar koks nors kraujuojantis įbrėžimas", - teigė B.Zdanevičienė.

Kenčia ir gyvūnai

Jakovo veterinarijos klinikos gydytojas Jakovas Sangautas "Vilniaus dienai" sakė, kad erkės kasmet vis didesnį pavojų kelia naminių augintinių gyvybei. Jos platina ypač pavojingą šunims ligą babeziozę, kurios sukėlėjai ima ardyti gyvūnų kraujyje esančius eritrocitus.

"Šios ligos mastas tiesiog stulbinantis. Prieš 5 metus buvo fiksuoti vos keli babeziozės atvejai, prieš 2 metus - per 100, o pernai - daugiau nei 200. Šunelio vangumas gali būti pirmas šios ligos požymis. Pastebėjus šitokius elgesio pokyčius nedelsiant reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją", - kalbėjo J.Sangautas.

Pavojų gyvūnams kelia ir Laimo ligos virusas, kuris progresuodamas gali sukelti paralyžių. Nė viena iš egzistuojančių priemonių neapsaugo nuo erkių įsisiurbimo 100 proc., todėl specialistai rekomenduoja naudoti kombinuotas apsaugos priemones, pavyzdžiui, lašiukus ir specialų dirželį. Tuomet net ir įsisiurbusi erkė nebus tokia pavojinga.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai