To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Stomatologo dukra klausia savo mylimojo...

Stomatologo dukra klausia savo mylimojo:
- Brangusis, ar gavai mano tėčio sutikimą mane vesti?
- Dar ne, kiekvieną kartą, kai įeinu į jo kabinetą, aš visai pasimetu. Šiandien aš vėl leidau ištraukti visai sveiką dantį...

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nėščios moterys, kurios serga dantenų ligomis ir dėl šios priežasties kraujyje yra nustatomas padidėjęs C reaktyvaus baltymo kiekis, turi didesnę preeklampsijos riziką gimdymo metu.

Lėtinis gastritas

Lėtinis gastritas - tai lėtinis skrandžio gleivinės uždegimas, kuris dažniausiai būna ūminio gastrito tąsa.

Priežastys

Lėtinio gastrito priežastys – labai įvairios ir reikalaujančios skirtingo gydymo. Priežastys skirstomos taip:

  • Bakterijos H. pylori sukeltas gastritas;
  • Autoimuninis gastritas (tai paveldimas imuninės sistemos sutrikimas, kai sergančiojo imunitetas kovoja prieš skrandžio gleivinės ląsteles);
  • Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) sukeltas gastritas (pasireiškia žmonėms, ilgai vartojantiems aspiriną, paracetamolį, diklofenaką ir kitus NVNU);
  • Retesnės gastrito formos – tulžies sukeltas gastritas (po skrandžio operacijų), limfocitinis, eozinofilinis ir kiti gastritai.

Ligos vystymuisi įtakos turi stresas, rūkymas, mitybos ypatumai.

Požymiai

Lėtinio gastrito požymiai ligos pradžioje būna būdingi ūminiam gastritui (pykinimas, vėmimas, viršutinės pilvo dalies skausmas). Vėliau, kai skrandžio uždegimas pereina į lėtinį, simptomai dažniausiai išnyksta. Kai kuriems pacientams pasireiškia nemalonus pojūtis ir skausmas viršutinėje pilvo dalyje (epigastryje), ankstyvas sotumo jausmas, kartais – pykinimas (dispepsijos simptomai). Pacientams, kuriems gastritas išsivystė dėl NVNU vartojimo, gali kraujuoti skrandžio gleivinė ir išsivystyti mažakraujystė (anemija).

Diagnostika

Gastritas diagnozuojamas atlikus endoskopinį tyrimą (GERL) ir biopsinės medžiagos mikroskopinį (histologinį) tyrimą. GERL metu matomos skrandžio gleivinės erozijos, opelės, kraujosrūvos. Kartais skrandžio gleivinė nepakitusi, o uždegiminiai požymiai matomi mikroskopu. Sergant autoimuniniu gastritu, matomi skrandžio gleivinės atrofijos požymiai.

Gydymas

Lėtinio gastrito gydymas pradedamas H. pylori bakterijos išnaikinimu (antibiotikai – metronidazolis, amoksicilinas, klaritromicinas, tetraciklinas). NVNU sukeltas gastritas gydomas skrandžio rūgšties išsiskyrimą mažinančiais vaistais – omeprazoliu, ranitidinu. Dispepsija slopinama atsižvelgiant į vyraujančius simptomus (pvz, pykinimas – metoklopramidu). Koreguojama dieta (rekomenduojama valgyti daug daržovių, vaisių, maistas turi būti lengvai virškinamas, valgyti po nedaug ir dažnai), gyvenimo būdas (metimas rūkyti, streso mažinimas, autogeninės treniruotės).

Taip pat skaitykite ūminis gastritas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Kreipkitės adresu svaikatinimas.info@gmail.com pasidalinsiu savo patyrimu kaip galima išgydyti daugelį virškinimo organų negalavimų natūraliomis priemonėmis, nežalojant savo organizmo chemikalais, kurie yra ne kas kita, o nuodai, tik mažomis dozėmis. Tą patyriau aš.

as vemiu ryte ant tuscio skrandzio sergu apie 2 menesius cia letinis gastriyas mhmm?

na, as aip pat sergu sia liga, bet man ja nustate tik po 3iju menesiu, kai atsiguliau i ligonine, nes negalejau nieko valgyti, net vandens nuryti per skausma. o pries tai geriau 3iju rusiu antibiotikus. pasirodo buvo daktares kalte, nes galvojo kad man plauciu uzdegimas. nes is tiesu kosejau.. o nuo kosejimo krutine skaudejo. niekada manes neapziuredavo iki galo. kai persirasiau pas kita daktare, ji man is kart nustate liga, bet vaistai nebepadejo, ir atsiduriau ligonineje. nors gulejau neilgai, bet o varge svenciausiasi kiek prisikentejau ! :) bet omeprozoli geriu jau metai , ir viskas beveik gerai. man jau net geda eiti pas ta daktare del to skrandzio, nes einu ir einu as pas ja...

Man skrandzio uzdegimas atsiranda del H. pylori bakterijos. Ja bande daktarai isgydyti penkis metus, taciau veltui. Taip ir gyvenu su nuolat atsinaujinanciu skrandzio uzdegimu. Nerukant, negeriant alchoholio ir vartojant koki nors is omeprozoliu seimos vaista uzdegimas kuriam laikui praeina. Kartais pusmeciui, kartais trumpiau. Viskas priklauso nuo to ar nerukai, ar nepatiri streso, bent jau man sie du kenkejai zalingiausi.

Buvau pas daktara tirtis del skrandzio jisai nustate man sita liga ir israse trieju vaistu derinius tarpju du antibijotikus trecios dienos begyje pajudau skrandyje palengvejima pagerejo savijauta jauciu palaima ketvirtos dienos popetieje vel viskas prasidejo pradejau skaudeti-deginti skrandy ir neisgyjau, vel apniures ir nelamingas.. Gal tai del rukymo ?

ar galima skrandzio uzdegimo susirgt viena karta perdauginus alkoholio?

manau kak galima zinau pagal savo patirty

Taip, galima susirgti uminiu skrandzio uzdegimu (uminiu gastritu).

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai