To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Savo gydytojo praktikoje aš tik kartą padariau klaidą...

- Savo gydytojo praktikoje aš tik kartą padariau klaidą.
- Kokią gi?
- Išgydžiau pacientą per du vizitus, o po to sužinojau, kad jis milijonierius.

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Jaunesni nei 35 metų amžiaus asmenys, kurie patyrė širdies smūgį, bet toliau rūko, turi tris kartus didesnę riziką sirgti širdies ligomis nei tie, kurie neberūko.

Kontracepcija

Kodėl vyrai atsisako kontracepcijos priemonių?

Britų mokslininkai nuogąstauja, jog netrukus pradėtos gaminti kontraceptinės tabletės, skirtos vyrams, nesulauks didelio populiarumo tarp stipriosios lyties atstovų, rašo „News of The World".

Nikotino prezervatyvai padeda mesti rūkyti ir apsaugo nuo nėštumo ir ligų

Du viename - taip galima pavadinti švedų mokslininkų išradimą - nikotino prezervatyvus, padedančius mesti rūkyti ir sykiu apsaugančius nuo lytiškai plintančių ligų bei nepageidaujamo nėštumo.

Kodėl studentai nenaudoja kontracepcijos priemonių?

2010 gruodžio mėnesį žurnale „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas" publikuoto mokslinio tyrimo duomenimis 30,7 proc. tyrime dalyvavusių Lietuvos studentų patvirtino, kad dažniausia kliūtis naudotis kontracepcijos priemonėmis yra informacijos stygius.

Implantuojami kontraceptikai nevilioja

Didžiojoje Britanijoje buvo išmokėta kompensacijų už beveik 200 tūkst. svarų sterlingų moterims, kurios pastojo arba patyrė negalavimų, įsodinus populiarų kontraceptinį implantą.

Kam naudingi kontraceptikai?

FIAMC prezidentas atskleidžia kontraceptinių vaistų keliamas grėsmes. Prieš 40 metų popiežius Paulius VI paskelbė encikliką „Humanae Vitae", kuri ligi šiol žadina gyvą diskusiją. Katalikų Bažnyčioje taip pat yra manančių, kad enciklika buvo paskelbta ne laiku, jos atsakymai neadekvatūs. Tuo tarpu kiti teigia, jog enciklika - itin toliaregiška. 

Kontracepcijos patikimumas: modernios kontracepcijos priemonės

Kaip mėnesinės, PMS, taip ir galimybė pastoti lydi mus visą vaisingą gyvenimo laikotarpį. Todėl kiekvienai merginai, moteriai neišvengiamai
yra svarbi kontracepcija.

Ką atsakyti partneriui, nenorinčiam naudotis prezervatyvu

Ne taip svarbu, ką atsakysi. Tiesiog kiekvieną kartą naudokis prezervatyvu.

Dažnai užduodami klausimai apie ekstra kontracepciją

Skubiosios kontracepcijos terminas yra taikomas keliems metodams, kurie gali padėti išvengti nėštumo, jeigu moterys juos panaudoja per kelias valandas ar kelias dienas po nesaugių lytinių santykių. Medicininei visuomenei šie metodai žinomi jau daugelį metų.

Vyrų ir moterų sterilizacija

Vyrų ir moterų sterilizacija, kartais vadinama chirurgine kontracepcija, dažnai yra geriausias pasirinkimas, kai norimas šeimos dydis yra jau pasiektas. Tai efektyviausias kontracepcijos metodas. Chirurginė kontracepcija - vienkartinė, reliatyviai paprasta procedūra, taikoma tiek vyrams, tiek moterims.

Apie skubią kontracepciją

Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija gina žmogaus reprodukcines - lytines teises ir siekia, kad kiekvienas asmuo turėtų informaciją apie reprodukcinę sveikatą, jam būtų prieinamos aukštos kokybės paslaugos, ir kiekvienas, imdamasis sprendimų reprodukcijos srityje, galėtų laisvai pasirinkti.

Kontracepcija po gimdymo

Jeigu žindote, turėtumėte pasirinkti nehormoninius kontraceptikus, tokius kaip spiralė su variu, barjerinė kontracepcija ar sterilizacija, jeigu jie jums priimtini ir to nedraudžia dėl kokių nors priežasčių jūsų gydytojas.

Skubioji (ekstra) kontracepcija

Mokslininkų duomenimis 50 procentų 15-44 metų amžiaus moterų turėjo bent vieną neplanuotą nėštumą. Nustatyta, kad pusės neplanuotų nėštumų būtų galima išvengti, plačiau naudojant skubią kontracepciją. Tačiau nedaug moterų žino apie ją, dar mažiau moterų yra naudojusios skubios kontracepcijos tabletes.

Natūralus šeimos planavimas

Kaip žinoma, moteris gali pastoti tik vaisingomis dienomis, kai vyksta ovuliacija. Todėl teoriškai galima išvengti nėštumo naudojantis natūraliais šeimos planavimo metodais. Šie metodai pagrįsti moters ciklo stebėjimu ir mylėjimusi tik nevaisingomis dienomis, vengiant lytinių santykių tada, kai dienos yra vaisingos.

Ir saugumui, ir malonumui

Lytinis aktas nesisaugant panašus į rusišką ruletę. Kuo daugiau žaisi, tuo daugiau galimybių nukentėti. Kontraceptinėms tabletėms reikia gydytojo recepto, todėl viena populiariausių apsisaugojimo nuo nepageidaujamo nėštumo priemonių lieka prezervatyvas.

Kontracepcijos patikimumas: tradicinės kontracepcijos priemonės

Laktacinė amenorėja. Apie 98 proc.

Kontracepcija paauglystėje

Paauglių lytiniai santykiai - opus klausimas. Visuomenė linkusi užsimerkti, šią problemą ignoruoti, tėvai taip pat galvoja, kad jų vaikų tai neliečia. Turbūt svarbiausias šios problemos sprendimo aspektas - tai švietimas. Turi įsitraukti visa visuomenė, idealu būtų steigti jaunimui palankias organizacijas, kuriose paaugliai gautų nemokamas ir konfidencialias konsultacijas.
Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai