To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina pas daktarą močiutė...

Ateina pas daktarą močiutė.
- Oi daktarėli, man skauda krūtinės srityje.
- Gerai, eikite už užuolaidos ir nusirenkite
- Ką?
- Nusirenkite.
...
- Ar jau nusirengėte?
- Ateik, jau ateik, paleistuvi...

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Empatija vaikams vystosi natūraliai. Skausmą matantys vaikai suvokia, kad skausmas persiduoda jiems patiems.

Skrandžio ir žarnyno

Pilvo skausmas

 

Pilvo skausmas - viena dažniausių žmonių negalavimo priežasčių. Pilvo skausmas, kaip ir visi kiti skausmai, gali būti ūmus ir lėtinis. Lėtiniu pilvo skausmu vadinamas skausmas, kuris trunka ilgesnį laiką ar nuolat periodiškai kartojasi.

Hemorojus

Hemorojus - tai išangės kanalo kaverninių kūnų išsiplėtimas ir nuslinkimas žemyn. Hemorojus vyresniame amžiuje, pakankamai dažna liga.

Vėmimas

Vėmimas - tai procesas, kurio metu skrandžio turinys išsiveržia į aplinką pro stemplę ir burną. Vėmimo metu vyksta atvirkštinė skrandžio peristaltika (antiperistaltiniai judesiai). Vėmimas - tai simptomas, kurio priežastys gali būti įvairios ligos (ne tik virškinimo sistemos).

Funkcinė dispepsija

Funkcinė dispepsija - tai viršutinės pilvo dalies skausmas, diskomfortas, ankstyvas sotumo jausmas, pykinimas, pilvo pūtimas, kai nerandama jokios organinės patologijos.

Pilvo pūtimas

Pilvo pūtimas, vidurių pūtimas, meteorizmas - tai simptomas, būdingas tam tikriems sindromams, ligoms arba pasireiškiantis kaip atskiras požymis, atsirandantis tam tikromis sąlygomis.

Išvarža

Išvarža  - tai organų išsiveržimas pro tam tikros organizmo sienelės defektą. Išvarža lotyniškai vadinama hernia. Šį kartą kalbėsime apie išorines išvaržas. Dažniausiai pasitaiko pilvo sienos, kirkšnies, šlaunies, bambos, pooperacinės išvaržos.

 

Suaugusių žmonių išmatų nelaikymas

Suaugusių žmonių išmatų nelaikymas - tai nesugebėjimas valingai kontroliuoti tuštinimosi, kurio lengviausia forma - dujų nelaikymas, o sunkiausia - didelio išmatų kiekio nelaikymas. Tai viena aktualiausių problemų senyvo amžiaus žmonių tarpe.

Rotavirusinė diarėja

Rotavirusinė diarėja - tai viduriavimas, sukeltas tam tikro viruso - rota viruso. Tai vienas dažniausiai pasitaikančių viduriavimų, tiksliau - gastroenteritų (skrandžio ir žarnyno uždegimų).

Ūminis pankreatitas

Ūminis pankreatitas - tai ūminis kasos uždegimas, kurio metu aktyvuojasi kasos fermentai ir sukelia kasos pažeidimą ir nekrozę.

Storosios žarnos vėžys

Storosios žarnos vėžys - tai vienas dažniausių piktybinių navikų, kuris gali lokalizuotis gaubtinėje ir aklojoje, riestinėje ir tiesiojoje žarnoje.

Vidurių užkietėjimas

Vidurių užkietėjimas dar vadinamas obstipacija - tai retas ir sunkus tuštinimasis, arba tuštinimasis, po kurio lieka ne visiško išsituštinimo jausmas. Universalių tuštinimosi dažnio bei kiekio kriterijų nėra, nes kiekvienam žmogui vidurių užkietėjimas yra individuali samprata.

Skrandžio vėžys

Skrandžio vėžys - tai vienas iš dažniausių piktybinių navikų (antroji vieta pagal dažnumą - po plaučių vėžio). Skrandžio vėžys dažnai vėlai diagnozuojamas ir dėl to yra blogos prognozės liga.

Apendicitas

Apendicitas - tai kirmėlinės ataugos (apendikso) uždegimas. Apendicitas yra dažniausia chirurginė, ypač vaikų, liga, o kirmėlinės ataugos šalinimo operacija (apendektomija) - dažniausiai atliekama operacija.

Hiršprungo liga

Hiršprungo liga - tai vegetacinės nervų sistemos mazgų trūkumas kuriame nors storosios žarnos segmente. Kitaip tariant, tai - storosios žarnos segmento inervacijos sutrikimas, dėl kurio sutrinka išmatų slinkimas (pasažas) žarna ir užkietėja viduriai.

Dirgliosios žarnos sindromas

Dirgliosios žarnos sindromas - tai virškinimo funkcijos sutrikimas, kuris pasireiškia pilvo skausmu, pūtimu, kitokiais pojūčiais. Šių pojūčių atsiradimas susijęs su pakitusiais tuštinimosi dažniu ir išmatų konsistencija.

Gastroezofaginis refliuksas

Gastroezofaginis refliuksas šnekamojoje kalboje minimas kaip „rėmens graužimas". Gastroezofaginis refliuksas - tai būklė, kai rūgštus skrandžio turinys grįžta į stemplę. Kai refliuksas (atpylimas, grįžimas) pažeidžia stemplės gleivinę, ar kitus organus, ši būklė vadinama gastroezofaginio refliukso liga (GERL).

 

Tulžies akmenligė

Tulžies akmenligė - tai būsena, kai tulžies pūslėje ar latakuose iš tulžies elementų susidaro dariniai, vadinami akmenimis. Tulžies akmenligė dažniausiai būna besimptomė.

Ūminis gastritas

Ūminis gastritas - tai ūmus skrandžio uždegimas – skrandžio gleivinės reakcija į kenksmingą faktorių. Pažeidžiamos skrandžio gleivinės ląstelės, ji paburksta, parausta, kartais išopėja ir pradeda kraujuoti.

Paraproktitas

Paraproktitas - tai aplink išangę ir tiesiąją žarną esančių audinių uždegimas ir pūlinys. Tai chirurginė liga – reiškia, gydoma tik chirurgiškai.

Lėtinis gastritas

Lėtinis gastritas - tai lėtinis skrandžio gleivinės uždegimas, kuris dažniausiai būna ūminio gastrito tąsa.

Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė

Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė - tai lėtinė liga, kai skrandžio ar dvylikapirštės žarnos gleivinėje atsiranda ir periodiškai kartojasi opa ar opos.
Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai